Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

    Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
    Ако някой отпадне - съм втора/трета резерва.
    Ще следя.
    Първоначално публикуван от nadiator Преглед на мнение
    За още един няма ли място?
    Тъй като залата ни е с ограничен капацитет, а и най вече идеята на уъркшопа е да е практичеси и всеки да работи, а не само да слуша и гледа се стараем размера на групите да е с оптимален брой участници. Нека видим още няколко дни как ще се развият нещата и ако има още заинтересовани естествено ще сформираме втора група. Ако няма такива изгледи скоро, разбира се, че ще Ви включим в тази група.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #17
      От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
      Тъй като залата ни е с ограничен капацитет, а и най вече идеята на уъркшопа е да е практичеси и всеки да работи, а не само да слуша и гледа се стараем размера на групите да е с оптимален брой участници. Нека видим още няколко дни как ще се развият нещата и ако има още заинтересовани естествено ще сформираме втора група. Ако няма такива изгледи скоро, разбира се, че ще Ви включим в тази група.
      НЕ, не.
      Няма да ме включвате в групата, ако е запълнен капацитета. Както казваш има оптимален капацитет, така че не е необходимо да се създава дискомфорт в групата, само и само да се събере още един присъстващ. Ако отпадне някой - тогава.
      То май ще се окаже, че аз ще си отпадна по естествен път, защото се очертава командировка - ама да видим.
      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

      Коментар


      • #18
        От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

        Аз отпадам. Надето е първа май.

        Коментар


        • #19
          От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

          Добреее. Чакам потвърждение, значи, дали ще съм аз или има друг чакащ преди мен.
          "Light travels faster than sound. That is why some people appear bright before you hear them speak."
          LZ1NWW
          B(+)

          Коментар


          • #20
            От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

            Първоначално публикуван от nadiator Преглед на мнение
            Добреее. Чакам потвърждение, значи, дали ще съм аз или има друг чакащ преди мен.
            Ти си
            За командированите ще има втора серия явно, защото и Радо Райчев ми писа преди малко, че ще пътува.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #21
              От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

              Честит първи сняг на всички (на мен ми е трети, ама е първия истински
              Напомням, че уъркшопа ще се проведе утре 29.11.2016 г., от 18:30 до 20:30 в Училище по първа помощ, гр. София, ж.к. Борово, ул. Княгиня Клементина 34.
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #22
                От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

                Има ли удобни опции за паркиране наблизо?
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #23
                  От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

                  Жилищен квартал, търсиш в околните улички и блокове
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #24
                    От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

                    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                    Жилищен квартал, търсиш в околните улички и блокове
                    Точно, не е зона, няма паркинг, но места винаги се намират наоколо.

                    Улицата е пряка между Цар Борис III (зад 6-то) и Дойран. Съветвам всички да идват от към Дойран....
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #25
                      От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

                      Повтаряме тренировката на 27.02.2017г. (понеделник) от 18.30 ч. на същото място: Училище по първа помощ, ул. Княкиня Клементина 34

                      Цена: 20 лв. Необходимо е предварително записване, не е необходимо предварително заплащане.

                      Този път гост лектор ще бъде д-р Георги Кесов - Началник отделение във ВМА, Започва кариера в Българската армия през 2005 г. като лекар в Силите за специални операции. Основоположник на съвременната доктрина за медицинско осигуряване на силите за специални операции в България. Участник в миротворчески мисии в Република Ирак - 2006 г., Република Афганистан - 2009 г. и 2011 г., Република Косово - 2014 г. и Република Мали - 2015 г. като ръководител на хирургични и медицински екипи.

                      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                      Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения
                      Използване на CAT турникет и хемостатични превръзки


                      В края на 2015 г. Европейският съвет по ресусцитация издаде Насоки по първа помощ в които препоръчва използването на турникет при определени случаи на катастрофално силни кръвотечения. Също излиза на дневен ред и използването на хемостатични превръзки в долекарската помощ. Това става след дълги години пълно отричане на използването на турникет в „цивилната” първа помощ. Това вероятно е свързано с нараснлалия брой терористични актове в които има голям брой тежко ранени. В Насоки 2015 се подчертава още значението на това, оказващия първа помощ да бъде адекватно подготвен и обучен за правилното използване на турникет и хемостатични превръзки, с оглед на ефективното кръвоспиране и в същото време намаляването на негативни последствия от използването им.

                      Поради това, че дълги години турникета и хемостатичните превръзки са използвани само в армията при военни действия, най-богат практически опит в използването им имат именно военните. Затова, в Училище по първа помощ гост инструктор ще бъде д-р Георги Кесов.

                      Съдържание на практическото занимание:
                      • Силни кръвотечения и шок.
                      • Първа помощ при силно кръвотечение – основни принципи.
                      • Компресивна превръзка с подръчни средства и специализирани компресивни превръзки.
                      • Използване на турникет – основни принципи. Популярни видове турникет.
                      • Типове хемостатични превръзки и начин на използване.

                      Заниманието включва използването на:
                      • Аптечка за първа помощ и типични материали за първа помощ
                      • Специализирани компресивни превръзки – израелска превръзка, траумафикс и др.
                      • Турникет CAT
                      • Специализирани манекени и симулатори
                      • Дегизация и симулация на рани




                      Уъркшопът ще се проведе в Училище по първа помощ, гр. София, ж.к. Борово, ул. Княгиня Клементина 34. Цената е 20.00 лв. Участието става с предварително записване, тъй като местата в групата са ограничени.

                      Ако желаете да придобиете практически умения за овладяване на силно кръвотечение и използване на турникет и хемостатични превръзки при катастрофално силни кръвотечения, заповядайте да се запишете тук, на л.с. или на belay_anchor@yahoo.com с 3 имена и телефон за връзка.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #26
                        От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

                        +1 бройка
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          +1 бройка
                          Жоро, разбира се много ще се радвам да се видим отново, но нали знаеш, че този уъркшоп ще е по същия сценарии като предния. Да знаеш, че сме планували следващи, по други теми още следващия месец
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #28
                            От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

                            Аз ще се запиша, само ако накрая остане място. Между другото, да напомня на който е заинтересуван, че мина една година откакто бяхме на основния курс по първа помощ.Аз вече дебна да се запиша за опресняване... и лекичко намеквам на Сашо, че може да обяви тук кога ще има основен курс.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

                              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                              но нали знаеш, че този уъркшоп ще е по същия сценарии като предния.
                              Да, знам разбира се, но:

                              1. Repetitio est mater studiorum
                              2. този път лектора ще е друг, т.е. има вариант да чуя и нещо различно от миналия път. Дори и да не е така - връщаме се на т. 1

                              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                              Да знаеш, че сме планували следващи, по други теми още следващия месец
                              Супер

                              @Frysco - аз пък дебна разширения двудневен курс...
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

                                Основен курс по първа помощ (8ч) както и Първа помощ при животозастрашаващи инциденти с бебета и деца (5ч) провеждаме редовно, средно по 2 пъти на месец, просто обявявам тук само като има нещо интересно. http://firstaidbg.com/%D0%BA%D1%83%D...F%D1%89%D0%B8/. Следващия основен курс е на 26.02.2017 (неделя) https://www.facebook.com/events/1174082836033740/ , а детския е на 25.02.2017 (събота).https://www.facebook.com/events/1826808024268674/

                                Разбира се, ако искате да организираме една форумна група ще е много по-приятно и с удоволствие ще го направим.

                                Колкото до разширените, за тях нямаме редовни групи така, че ще трябва да го организираме според желаещите.
                                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X