Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2
Резултати 21 до 33 от 33

Тема: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

icerunner е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,775
    Точки (при гласуване)
    30

По подразбиране От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

Честит първи сняг на всички (на мен ми е трети, ама е първия истински
    Напомням, че уъркшопа ще се проведе утре 29.11.2016 г., от 18:30 до 20:30 в Училище по първа помощ, гр. София, ж.к. Борово, ул. Княгиня Клементина 34.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

Място
    София
    Публикации
    5,315
    Точки (при гласуване)
    25

По подразбиране От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

Има ли удобни опции за паркиране наблизо?
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

zzlatev е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    9,366
    Точки (при гласуване)
    39

Жилищен квартал, търсиш в околните улички и блокове
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,775
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на zzlatev Преглед на публикациите
    Жилищен квартал, търсиш в околните улички и блокове
    Точно, не е зона, няма паркинг, но места винаги се намират наоколо.

Улицата е пряка между Цар Борис III (зад 6-то) и Дойран. Съветвам всички да идват от към Дойран....

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,775
    Точки (при гласуване)
    30

Повтаряме тренировката на 27.02.2017г. (понеделник) от 18.30 ч. на същото място: Училище по първа помощ, ул. Княкиня Клементина 34

Цена: 20 лв. Необходимо е предварително записване, не е необходимо предварително заплащане.

Този път гост лектор ще бъде д-р Георги Кесов - Началник отделение във ВМА, Започва кариера в Българската армия през 2005 г. като лекар в Силите за специални операции. Основоположник на съвременната доктрина за медицинско осигуряване на силите за специални операции в България. Участник в миротворчески мисии в Република Ирак - 2006 г., Република Афганистан - 2009 г. и 2011 г., Република Косово - 2014 г. и Република Мали - 2015 г. като ръководител на хирургични и медицински екипи.

Цитат Мнение на icerunner Преглед на публикациите
    Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения
    Използване на CAT турникет и хемостатични превръзки

В края на 2015 г. Европейският съвет по ресусцитация издаде Насоки по първа помощ в които препоръчва използването на турникет при определени случаи на катастрофално силни кръвотечения. Също излиза на дневен ред и използването на хемостатични превръзки в долекарската помощ. Това става след дълги години пълно отричане на използването на турникет в „цивилната” първа помощ. Това вероятно е свързано с нараснлалия брой терористични актове в които има голям брой тежко ранени. В Насоки 2015 се подчертава още значението на това, оказващия първа помощ да бъде адекватно подготвен и обучен за правилното използване на турникет и хемостатични превръзки, с оглед на ефективното кръвоспиране и в същото време намаляването на негативни последствия от използването им.

Поради това, че дълги години турникета и хемостатичните превръзки са използвани само в армията при военни действия, най-богат практически опит в използването им имат именно военните. Затова, в Училище по първа помощ гост инструктор ще бъде д-р Георги Кесов.

Съдържание на практическото занимание:
    • Силни кръвотечения и шок.
    • Първа помощ при силно кръвотечение – основни принципи.
    • Компресивна превръзка с подръчни средства и специализирани компресивни превръзки.
    • Използване на турникет – основни принципи. Популярни видове турникет.
    • Типове хемостатични превръзки и начин на използване.

Заниманието включва използването на:
    • Аптечка за първа помощ и типични материали за първа помощ
    • Специализирани компресивни превръзки – израелска превръзка, траумафикс и др.
    • Турникет CAT
    • Специализирани манекени и симулатори
    • Дегизация и симулация на рани

Уъркшопът ще се проведе в Училище по първа помощ, гр. София, ж.к. Борово, ул. Княгиня Клементина 34. Цената е 20.00 лв. Участието става с предварително записване, тъй като местата в групата са ограничени.

Ако желаете да придобиете практически умения за овладяване на силно кръвотечение и използване на турникет и хемостатични превръзки при катастрофално силни кръвотечения, заповядайте да се запишете тук, на л.с. или на belay_anchor@yahoo.com с 3 имена и телефон за връзка.

Място
    София
    Публикации
    5,315
    Точки (при гласуване)
    25

+1 бройка
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,775
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на windwarrior Преглед на публикациите
    +1 бройка
    Жоро, разбира се много ще се радвам да се видим отново, но нали знаеш, че този уъркшоп ще е по същия сценарии като предния. Да знаеш, че сме планували следващи, по други теми още следващия месец

Frysco е офлайн
    Радослав Желев
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    978
    Точки (при гласуване)
    9

Аз ще се запиша, само ако накрая остане място. Между другото, да напомня на който е заинтересуван, че мина една година откакто бяхме на основния курс по първа помощ.Аз вече дебна да се запиша за опресняване... и лекичко намеквам на Сашо, че може да обяви тук кога ще има основен курс.

Място
    София
    Публикации
    5,315
    Точки (при гласуване)
    25

но нали знаеш, че този уъркшоп ще е по същия сценарии като предния.
    Да, знам разбира се, но:

1. Repetitio est mater studiorum
    2. този път лектора ще е друг, т.е. има вариант да чуя и нещо различно от миналия път. Дори и да не е така - връщаме се на т. 1

Да знаеш, че сме планували следващи, по други теми още следващия месец
    Супер

@Frysco - аз пък дебна разширения двудневен курс...

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,775
    Точки (при гласуване)
    30

Основен курс по първа помощ (8ч) както и Първа помощ при животозастрашаващи инциденти с бебета и деца (5ч) провеждаме редовно, средно по 2 пъти на месец, просто обявявам тук само като има нещо интересно. http://firstaidbg.com/%D0%BA%D1%83%D...F%D1%89%D0%B8/. Следващия основен курс е на 26.02.2017 (неделя) https://www.facebook.com/events/1174082836033740/ , а детския е на 25.02.2017 (събота).https://www.facebook.com/events/1826808024268674/

Разбира се, ако искате да организираме една форумна група ще е много по-приятно и с удоволствие ще го направим.

Колкото до разширените, за тях нямаме редовни групи така, че ще трябва да го организираме според желаещите.

Frysco е офлайн
    Радослав Желев
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    978
    Точки (при гласуване)
    9

По добре е да сме форумна група. А и предполагам не само аз имам нужда от опресняване на знанията. Ако разширения двудневен е след основния, ще е идеално.

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,775
    Точки (при гласуване)
    30

Напомням Днес, 18.30, още има свободни места.

Публикации
    862
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    10

В София ще организирате ли отново такъв курс? Ако да, за кога е планирано...
    Постепенно и трудно се екипирах с няколко броя CELOX GAUZE, тип бинт Z-образен и още с няколко ,,Израелски" превръзки...Споредн мен, тези продукти са задължително да присъстват в автомобила...
    Занм, как работи ,,Целокс"-а, но искам и на живо да видя демонстрация...

Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2

Сходни теми

1. силни вибрации в паджерото
    От ivansenbg във форум MITSUBISHI
    Отговори: 13
    Последно мнение: 17-11-18, 22:27
  2. Отговори: 32
    Последно мнение: 18-11-16, 12:40
  3. Отговори: 6
    Последно мнение: 09-01-15, 21:21
  4. Feroza на стероиди, ама много силни...
    От BatGeorgeone във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 28
    Последно мнение: 07-12-09, 18:20
  5. Търсачи на силни усещания
    От Тихомир във форум Връзки (links) към външни сайтове
    Отговори: 1
    Последно мнение: 01-10-07, 13:52

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации