Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разсаждане орех

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разсаждане орех

    Имам орех на вилата и са избили няколко фиданки (вероятно от паднали орехчета, не знам със сигурност) Кога и как се пресаждат?

    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    От: Разсаждане орех

    Вадиш ги внимателно с лизгара и местиш на новите места в предварително подготвени и подхранени с оборски тор (за предпочитане) дупки.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #3
      От: Разсаждане орех

      Кога се пресаждат? Колко е голям корена? В момента са пръчки на около 1.5м
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Разсаждане орех

        Дървета се садят или пресаждат когато им опадат листата и минат в период на зимна вегетация.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Разсаждане орех

          Когато ти е кеф, без късна пролет и през лятото.

          Трябва дървото да не се разлистило много, защото, когато я окастриш при скубАнето, кореновата система няма да смогне да захранва листната маса.
          Може да се присажда и зимЪска, стига да не те притеснява разкъртването на замръзнала почва.

          Ако, все пак, се е наложило пресаждане в по-късна пролет, е добре да се полива по-често, както е добре, по принцип, да се сложат трици или талаш в пъста, които държат влага.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Разсаждане орех

            Центраният корен рие доста надълбоко. Гледай да не го подсечеш плитко. Щом са семеначета няма гаранция, че ще са като "майката". Но може и да имаш късмет и да приличат на нея.
            Вече е време за садене.

            Коментар


            • #7
              От: Разсаждане орех

              Петьо, надявам се няма да се сърдиш, че ползвам темата ти...
              Насело имам един нещастник- орех.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9327370j.jpg
Прегледи:1
Размер:181.6 КБ
ID:5788734
              Снимката е от вчера и ще трябва малко да си поиграя с форумните условия около качването на снимки. Както и да е, вероятно става ясно, че дървото си е заминало. Гадно ми е, защото баща ми го е садил, а орехът започна да линее и да се обезлистява, откакто баща ми почина. Без никаква промяна в грижата за това дърво. По принцип съм атеист, с умерени разбирания и основни познания по трите най- разпространени религии и въпросът ми не е свързан със задгробния живот.
              Как и защо ще туря край на мъките на този старец, също не е интересно.
              Вчера, докато пръсках с Раундъп треволяците по двора, обаче, видях това
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9327376C.jpg
Прегледи:1
Размер:169.0 КБ
ID:5788741
              Въпросът ми е, има ли шанс този запътрък и какво да направя, за да увелича този шанс?
              Ако не става ясно от завъртяната снимка, някъде в основата на ореха, се появи това треволяче.
              Последно редактирано от Тропчо; 13-05-18, 19:50. Причина: Ако...
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #8
                От: Разсаждане орех

                Кората на нормалния орех гладка. Тази от снимката е силно нацепена и предполагам, че се кърти на ръка. Под нея виреят някакви мравки, или термити, които убиват дървото. Ако е така спасение няма. Това от опит, инъче не съм агроном.

                Коментар


                • #9
                  От: Разсаждане орех

                  Ражда ли орехи?Щото аз така от един орех в саксия сложен,порастна,и ся на село е тръгнал доста добре.Вече е около 50-60 санта......
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                  0888854582
                  Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                  Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разсаждане орех

                    Тропи, има една стара народна мъдрост, че орех се засажда от възрастен човек. Едва ли има нещо връзка с религиите, по-скоро за да е всичко наред по природните закони...
                    Аз досега не съм засаждал, ама за разни самосевки съм полагал грижи, че даже вече съм и опитвал от такива.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X