Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Разбира се че ще ти я дадат. Тая опция в сайта е затова. Няма нужда да чакаш никакви дати, като видиш в сайта че е готова, просто отиваш на другият ден и си я взимаш. Казвам го от опит, взимал съм си я за около седмица.
    ОК, благодаря за отговора, значи може да се пробвам да я взема по-рано.По принцип и аз така си мисля, че тази информация я дават затова, но винаги си имам едно на ум, когато става дума за чиновнически истории. А и на сайта пише следното, и по-интересна е последната точка за обикновената поръчка, в която се споменава, че документът трябва да се вземе на датата посочена в регистрационния талон даден при заявлението. Докато при другите видове поръчки не се говори за тази дата. Ето цитата: ""В случай, че заявеният от Вас документ е издаден, в зависимост от заплатената от Вас услуга, може да го получите, както следва: Експресна услуга- на същия ден, в който е издаден документът. Бърза услуга- на същия ден, ако заявлението е подадено в ОДМВР и само в случай, че е изминал срокът, регламентиран в Тарифа № 4, за издаване на документ със заплатена такса за експресна услуга- след 14:00 ч. на следващия работен ден, ако заявлвнието е подадено в РУ на МВР. Обикновена услуга- на датата, посочена в регистрационния талон, който Ви е предоставен при подаване на заявлението."""

    Коментар


    • #77
      От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

      Ей, тая глупост може да е нещо ново... последно съм взимал книжка преди около две години, май тъкмо го бяха въвели това за проверката през нета. Най-добре им звънни, ако имат безплатен телефон, да не се окаже че съм те излъгал без да искам.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #78
        От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

        Не се притеснявай. Ама затова ставаше дума - за мен тази информация на сайта им може би ще се окаже безполезна. Виждам, че документът е издаден, но трябва да си го взема пак на датата, която ми дадоха при заявлението. Че за кво ми е тогава тази тяхна информация... Все пак може да намина по-рано, ако няма много хора да се пробвам, да видя какво ще стане, иначе зор да я взема по-рано нямам.

        Коментар


        • #79
          От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

          Да не се разкарваш, ако по някаква причина не стане на обещаната дата. А иначе няма да има шашавец да плати по- бързите услуги. Щото имаше времена, когато те и паспортите не смогваха, както сега общините, примерно.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #80
            От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

            За подновяване - в KAT ли се ходи, или може и в районното? За категория B. И освен медицинско и кинти друго иска ли се?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #81
              От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              За подновяване - в KAT ли се ходи, или може и в районното? За категория B. И освен медицинско и кинти друго иска ли се?
              м. март ходих в районното- може, ама ако ти остава точно един месец до изтичането и нямаш неплатени глоби, иначе в КАТ. Аз имам повече време до изтичането и не ми приеха документите и да, само медицинско от джипито е достатъчно.
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #82
                Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                Току Що , от районното( по телефон) казаха , че не е вярно. Не можело при тях .
                Ако го има някъде черно на бяло, давайте, че от много лежане съм станал заядлив
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #83
                  От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                  Моята информация е много стара от преди 8 години. Тогава си спомням, че в районното можеше да се смени комплект лична карта и книжка , а само за книжка изпращаха в КАТ. Получих си ги след 30 дни и двете накуп. Това за Кирковско РУ на МВР.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                    Току Що , от районното( по телефон) казаха , че не е вярно. Не можело при тях .
                    Ако го има някъде черно на бяло, давайте, че от много лежане съм станал заядлив
                    ето какво пише на страницата на КАТ, условията ги пишеше на входа на 6-то РПУ, но не ги снимах - дали важи за Русе, не знам.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kat.JPG
Прегледи:1
Размер:145.5 КБ
ID:5812354
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #85
                      От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                      За подновяване в София за категория В - само медицинско и пари в районното. Може само обикновенна услуга за 1 месец.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                        Утре ще се разбере кое-що, поне по отношение на 3-то.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Утре ще се разбере кое-що, поне по отношение на 3-то.
                          ако не ти остава точно един месец до изтичането, не си губи времето, ами отивай в КАТ
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #88
                            От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            ако не ти остава точно един месец до изтичането, не си губи времето, ами отивай в КАТ
                            На мен ми изтичаше юни и я подмениха без проблем.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                              Важи до 11.05.2019. До районното ще ходя утре. Ако не - KAT, ама вече ще получа обриви от тия. Като тръгна за там почват да ме лазят гадини още от кръговото до телевизионната кула. Миналата година - 6 ходения май докарах. Не за глоби (за щастие).

                              ...пък и районното ми е на 2 минути и всеки ден минавам почти покрай него по 2 пъти, та губене на време от пробата няма да се случи.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Важи до 11.05.2019. До районното ще ходя утре. Ако не - KAT, ама вече ще получа обриви от тия. Като тръгна за там почват да ме лазят гадини още от кръговото до телевизионната кула. Миналата година - 6 ходения май докарах. Не за глоби (за щастие).

                                ...пък и районното ми е на 2 минути и всеки ден минавам почти покрай него по 2 пъти, та губене на време от пробата няма да се случи.
                                при това положение си ОК, но все пак питай пазача отпред да не висиш на опашката като мен и вътре да разбереш, че не можело.............добре, че подавах и за л.к. та не беше напразно чакането
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X