Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

    Та от заглавието на темата е видно какво искам да разбера.
    Преди седмица случайно погледнах,че книжката ми е изтекла през април тая година и е време за подмяна.
    Въпроса е в КАТ София какво ще искат като документи.
    Необходимо ли е прилагането на медицинско или не?И друг документ необходим ли е?
    Ако някой знае дали ще има и глоба за забавянето на преиздаването и в какъв размер би било полезно.
    Другото което ме интересува е това,че не съм пререгистрирал джипката на мое име.Тя си е със софийски табели та само смяна на талон ще е необходима.
    Там пак предполагам ще има глоба та и информацията за нея и цената на услугата подмяна на талон ще ме интересува.
    Поздрави на всички.И благодаря предварително.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

  • #2
    От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

    Трябва медицинско. Ако е само за B-категория, медицинското е само преглед при очен лекар, за по-високи категории цялостен преглед(УНГ, хирург, кардиолог).
    Няма да те глобят за изтеклата книжка. Може да си я пуснеш и бърза поръчка 60 лв за 10 дена, но става по-бързо(може да се проверява на сайта им, кога е готова). Нормалната поръчка е към 20лв за месец.
    За другото май имаше някакъв срок там, но не знам колко стриктно гледат за него. И да има глоба едва ли е голяма.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

      За книжката - медицинско от личния лекар, ако е за В, другите категории са с повече доктори, снимка правят на място в КАТ. За глоба не знам, за невърнат изтекъл международен паспорт не ме глобиха. Талони ППС бяха нещо 30 лв. май, по принцип има 2 месеца срок за прехвърляне, колко е глобата не знам, малко вероятно е да те глобят. Информацията ми е над 1-2 години, та не знам колко е актуална към днешна дата, но едва ли има съществени промени.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

        Книжката е с А и Б категории.Мисля само с медицинско ще стане.В понеделник ще пробвам да видя.
        Благодаря за инфото и ако някой има по прясна информация нека сподели.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #5
          От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
          Книжката е с А и Б категории.Мисля само с медицинско ще стане.В понеделник ще пробвам да видя.
          Благодаря за инфото и ако някой има по прясна информация нека сподели.
          -
          Вчера жената си я сменяше книжката и тя ходи в нашето районно и си я смени.Не ходи в Кат.
          Тя има само "В". Само едно медицинско от личния лекар и си готов. 31 лв е,за месец.

          Коментар


          • #6
            От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

            Аз в кат ще ходя да сменя талона на джипката та затова и книжката там.Ама ако може и в районното дето си сменям личната карта дето сменят документи пак е идеално.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #7
              От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

              Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
              Аз в кат ще ходя да сменя талона на джипката та затова и книжката там.Ама ако може и в районното дето си сменям личната карта дето сменят документи пак е идеално.
              -
              Скоро и аз сменях номерата на леката кола в КАТ, всичко стана бързо. Около 20 минути бях готов.
              Но пак зависи от деня и наплива на хора...
              И аз имам един въпрос... След като съм сменил номера и прочие...автоматично ли се въвежда в данъчното?

              Коментар


              • #8
                От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                Да, ще ти пратят писмо до 1-2 седмици с дължимото.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #9
                  От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                  Дам за това и аз съм сигурен.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                    Данъка за тази година си е платен. Просто се чудех дали трябва да ходя в данъчното да въвеждам автомобила или те от КАТ автоматично си го начисляват.
                    Благодаря все пак!
                    Успех slatanic!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                      Автомат е, даже миналата година като продадох една кола, нотариуса прати информацията в данъчното и те си я отчислиха. Бях за малко горд в каква държава живея
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                        Автомат е, даже миналата година като продадох една кола, нотариуса прати информацията в данъчното и те си я отчислиха. Бях за малко горд в каква държава живея
                        -
                        Пак сме напреднали.
                        Аз се моля да дойде този ден в който..... всичките ни документи, било то книжки, професионални или каквито и да са там, данъци, документи - всичко да се сменя в една сграда, та дай боже и на едно гише. Ама сега всеки трябва да търчи до определни сгради, институции,че да си оправя проблемите.
                        Забравих в коя държава беше, но там всичко е на едно място. Като се започне от глоби за привишена скорост, до Здравни права.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                          Много смели мечти, би било хубаво...
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                            А още по-смели мечти всичко да става като в UK, по пощата и онлайн. За години наред не се налага да виждаш гише или служител в някаква институция. А дано ама........!
                            Subaru Legacy 2.5
                            Suzuki GS500 E

                            Коментар


                            • #15
                              От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                              Колега slatanic виждам, че си от София и за това все пак се разходи до данъчните да попиташ да ли са получи информацията Щото едно "пиленце" от КАТ ми каза: "Системата работела в провинцията но в София не". Та да няма после "изненади"......Нищо, поредната "нашенска" дигитализация......Пък "пиленцето" все пак ми е някакъв роднина и му имам вяра....Успех!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X