Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Oтнемането на точки, не е някаква окончателна присъда. Възстановяването им, също има паричен еквивалент, който е незначителен в сравнение с глобата, за която са отнети. И това, когато бързаш, инак си се възстановяват и без допълнителни разходи.
    Има лимит колко могат да се възстановяват за определен срок. Нещо ми се върти около 12-13 на година, но не съм сигурен.
    А като свършат точките се карат наново курсовете, изпити и всичко... и то за всяка категория по отделно(в случай че ти трябват).
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #47
      От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

      То трябва да си баси дивия джигит, та да се реализира такава хипотеза.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #48
        От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

        Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
        Нали вече има промяна,и професионалните книжки се сменят на 5 години.Имам кат. "С",при преиздаване на книжката,мога ли да се откажа от нея,да остана с "В",и после да се преиздава на 10 год?Това необратимо ли е?Просто не се очертава да ми трябва такава категория...
        Няма нищо необратимо.Показал си знания и умения за съответната категория.Това ти е за цял живот!
        Имаш право при преиздаване на СУМПС да заявиш и само по-ниска категория.Много лесно можеш да се обосновеш с нарушение на слуха.
        И те така!
        А контролният талон е една кенефна хартия , която съществува само в нашта мила родина.И доказва валидността на документ , който е в пъти по-труден да се подправи!
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #49
          От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          То трябва да си баси дивия джигит, та да се реализира такава хипотеза.
          Май имаше вариант на отнемане на точки и със златен талон. Нещо за червен светофар или алкохол.
          Всъщност за оня дето за 6 г. нито веднъж не да го хванали отнемането на точки няма зачение.
          Последно редактирано от bogilloff; 20-11-16, 23:41.
          ОФБ ДБ X22SE
          Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

          Коментар


          • #50
            От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            Няма нищо необратимо.Показал си знания и умения за съответната категория.Това ти е за цял живот!
            Имаш право при преиздаване на СУМПС да заявиш и само по-ниска категория.Много лесно можеш да се обосновеш с нарушение на слуха.
            И те така!
            А контролният талон е една кенефна хартия , която съществува само в нашта мила родина.И доказва валидността на документ , който е в пъти по-труден да се подправи!
            Какво да му подправяш като всичко се съхранява в електронна форма в КАТ . Една справка и цялото ти битие и страдание на водач на МПС излиза .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #51
              От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

              По тази причина му сложих този епитет.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #52
                От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                А контролният талон е една кенефна хартия , която съществува само в нашта мила родина.И доказва валидността на документ , който е в пъти по-труден да се подправи!
                Талонът е атавизъм отпреди електронната ера. Основната му функция е даде възможност на "органа" на пътя да е в течение с това какви нарушения си правил ...за да има съответното на това отношение. Затова уж, махнаха онези талони с дупките, та да няма предпоставки за тенденциозност. Да де ама милиционерите веднага му намериха цаката и започнаха много акуратно да прикачат талона към другите документ с телбод и така си осигуриха начин за индикация. В момента всички тези врътки, барабар с талона са абсолютно безпредметни.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #53
                  От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  То трябва да си баси дивия джигит, та да се реализира такава хипотеза.
                  Изглежда да е пълно с такива.
                  В добавка, има известна разлика между интереса на Органите към човек който с кола отива на работа и до детската градина, и такъв който е явно зависим от книжката си - шофорите на камиони получават в пъти повече "контрол". Съответно имат и по-голям корупционен потенциал.

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Какво да му подправяш като всичко се съхранява в електронна форма в КАТ . Една справка и цялото ти битие и страдание на водач на МПС излиза .
                  Излиза ако милиционерът има устройство за електронна връзка с КАТ и може да го ползва. А много от тях живеят и най-вече работят в друга епоха.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                    Излиза ако милиционерът има устройство за електронна връзка с КАТ и може да го ползва. А много от тях живеят и най-вече работят в друга епоха.
                    Още преди електронната ера правеха справки по радиостанцията после по мобилния телефон ще се научат и таблетите да ползват .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #55
                      От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                      Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                      Нали вече има промяна,и професионалните книжки се сменят на 5 години.Имам кат. "С",при преиздаване на книжката,мога ли да се откажа от нея,да остана с "В",и после да се преиздава на 10 год?Това необратимо ли е?Просто не се очертава да ми трябва такава категория...
                      Като отидеш за медицинско и ти запишат само любителските категории, в КАТ няма да ти издадат книжка с професионалните. На дядо ми, лека му пръст, му бяха отнели професионалните категории заради проблем със зрението. След това се оправи и му ги върнаха.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                        Прясно инфо от днес , до обяд си губих времето в поликлиниката и се разделих с 40 лв...след обяд в районното с още 30.
                        Като първо ми направиха справка дали нямам неплатени нарушения и след това задвижиха процедурата.
                        Равносметката е един загубен ден ,назад със 70 лв ,и след месец ще имам нова книжка!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                          По-бързо от месец стават готови. Официално толкова е срока, но стават по-бързо.
                          И аз подновявах тази пролет.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            По-бързо от месец стават готови. Официално толкова е срока, но стават по-бързо.
                            И аз подновявах тази пролет.
                            Знаеш ли кво викат по шопско. "Не бързай краво нивата е голяма."
                            Тука не е така.
                            Та по въпроса с дипломите. За преиздаване са спрели да ги искат а за промяня на категория искат диплома с две копия.Това по данни на един колега от няколко дни.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                              Гледам темата от преди година , но споделям информация от днес 12.12.2017г.
                              За С категория си извадих медицинско от поликлиниката срещу 36 лева с много печати.
                              В КАТ София има машинка с номерца , теглиш номерче с бутонче С и чакаш да ти излезе номера и гишето.
                              Влизаш даваш книжка с талон и лична карта и ти дават документи за попълване.
                              Излизаш ,попълваш , плащаш 50 лева за експресна като мен за 1 седмица или нормална за 1 месец.
                              Влизаш пак на същото гише ,снимка и ти дават бележка за получаване.

                              Само да вметна ,че трябва да си платил всички глоби до момента на друго гише ,пак с номерче от машинката но с бутон В.
                              Пазиш жълтото копие , защото системата в КАТ е и може да излезе , че имаш задължения и тогава даваш жълтото копие от бележката.

                              Толкоз по въпроса , дано съм помогнал с малко закъснение.
                              LZ1VPM
                              KTM 450 SX
                              JEEP CHEROKEE XJ 2.5 TD

                              Коментар


                              • #60
                                От: Необходими документи за преиздаване на изтекла шофьорска книжка!?

                                А като изтича на 1 март (примерно) и като ги издават за месец - значи трябва да отида за смяна на 1 февруари?
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X