Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква лебедка да си купя ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Каква лебедка да си купя ?

    Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
    Благодаря на всички за съветите, спрях се на Power winch като най-удачен вариант като широка гама, а и от към резервни части. Чухме се с Данчо и изкоментирахме, че вероятно ще ми е нужна по-голяма от 12000lb. Сега въпроса е с какво въже ще е най-удачно синтетично или обикновено. Знам плюсовете и минусите и на двете на теория, но не и на практика. Никога не съм ползвал лебедка.
    Аз ще се повторя, но щом си се спрял на Powerwinch поговори с Денислав за модела Predator. Точно за твоя камион с който няма да се гони толкова ниско тегно и висока скорост, а повече надеждност мисля, че червячния редуктор има предимства.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #92
      От: Каква лебедка да си купя ?

      А на мен ми се е късало стоманено
      Неприятна картинка
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #93
        От: Каква лебедка да си купя ?

        Аз,съм с механична лебедка от Виетнамка.Може би мнението ми е немиродавно,но съм скъсал само за миналата година 5бр.стоманени въжета по 10мм.Докато ми дойде акъла да се тегля само на 2-па или 3-таскорост за да мога да усетя кога се натоварва повече.Но и имах един сезал(първото въже за тая лебедка) е късах го като ластик и пак го завързвах,пак го късах и то на друго място.Абе с две думи за една четвърт от цената на сезала взимаш по-дебело въже и по-дълго от сезала и държи много повече.

        Коментар


        • #94
          От: Каква лебедка да си купя ?

          И аз съм късал стоманено, 10 мм. Естествено-на мястото където е било пречупено преди това.

          "Сезал" не съм ползвал, но съм виждал и такива да се късат, та и двете могат да те предадат, ако не се грижиш за тях.

          Ако няма да се виси над пропаст, или от въжето да зависи живот-сякаш синтетиката е по-"юзър френдли", с и лесно се снажда когато се скъса. Но ако може да се вози едно стоманено в жагажника-за страх, по примера на Чавдар-много по-добре.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #95
            От: Каква лебедка да си купя ?

            В повечето случаи с лебедката трябва да си се извадил най много от втори трети път . За повече на повечето джипки няма да стигне акумолатора а да премотаваш скъсано въже е още разход на ток .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X