Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

    Нощес с дъжда и вятъра беше утихнал. Доста близо към бетона ни беше свлякло, но като нямa къде да се държи носа е така..


    Фендерите си бяха свършили работата.











    Гръка обеща, че към 10 сутринта ще при нас да смени двигателя, но ние естествено не повявахме
    да сме уцелили единственият работлив и точен грък.. Момчетата тръгнаха да търсят магазини, лед, нещо интересно да се прави, може би кола под наем да вземем от някъде.
    Мина 10:00 и на мен ми беше ясно какво следва.


    ОБАЧЕ.. в 10:15 нашия човек цъфна с двигател и фрапе..


    За 10 мин смени моторчето, пробвахме - работи и в 10:45 бяхме готови да отплаваме !


    Абсолютен шах!





    Набързо се оправих лодката и газ да ни няма.





    По картите си харесах някакви заливи и поехме към тях.


    Тук е момента да кажа, че в Йонииско море ВРИ и КИПИ от лодки!!
    Пълна лудница е. Всякакви - и ветроходни и моторни, лъскави и очукани.. пълна лудост е.
    Видиш ли залив подходящ за спиране може да си сигурен, че е пълен с лодки.










    Едно "пиленце" беше задремало на тоя sup , а течението го носеше към нашата яхта.
    Излишно е да казвам каква еуфория предизвика сред 8-членият див балкански екипаж


    Доста бързо изгреба до тяхната си лодка..





    Комшиите..





    Въпреки проблемите които имахме предните дни, никога не си нарушихме режима. А именно:
    Ядене - къпане - ядене - къпане ..... Редувахме ги стриктно.








    Заради тази лудница която е с хилядите лодки, ако искаш все пак да акостираш на пристанище и с добро място,
    трябва да си се прибрал към 15:00 часа. В 16:00 вече няма свободни места.


    Към 14:00 виждаш как от всякакви посоки и заливи се засилват лодки с мръсна газ към пристанищата.
    Отвратителна работа.


    Беше време да се отправим и ние към град Сами на о.Кефалоня https://goo.gl/maps/fm9bCGua3xr


    Към 4 и нещо бяхме там и взехме едно последните места. Срещу скромните 20 евро получаваш едно нищо
    Ток няма на пристанището, а водата е през няколко лодки. насвързахме няколко маркуча и така зареждат всички.





    Сами се оказа не много лошо градче. За приставане обаче не е много приятно. Много е отворено от север, а
    именно от там идва термалният вятър и следобед приставането е неприятно.











    Имаме един член на екипажа със.. сериозни размери той винаги има проблеми с качването и слизането от борда. Тази стълбичка се оказа доста здрава.











    Гъзарите взеха да прииждат. За тях има запазени места.
    По-късно вечерта се появиха още поголеми яхти.











    Екипажа си има официални ленени ризки. Настегаха се и в най-близката таверна се закотвиха - около 15 м от лодката ни











    По това време в София е имало сериозен дъжд и аз изкарах вечерта на телефона.
    Но момчетата се представиха подобаващо.
    Към 03:30 ставах и видях, че двама от мойте са заклещили на една маса единият сервитьор и готвачката на ресторанта и обсъждаха световната политика, Меркел, Ципрас и най-вече майките им

    Коментар


    • #77
      От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

      Ей що не съм аз там,всичките тия работи ги разбирам с все пиленцето,узото,котвата и майката на Ципрас.......

      М Добре е да има един ЯК на борда,я лебедка откаже,я котвата да дърпа,я от таверна да те извлачи.

      Поздрави на екипажа
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #78
        От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

        От Сами , следваща точка в плана беше о.Лефкада и град Василики.
        Разбира се преди това заливи, къпане, ядене, къпане, ядене, къпане и т.н.


        За радост на ветроходците на борда извадихме генуата за 10 мин. За по една снимка и вятъра умря.


        Снимки от този ден нямам много.





        Малко интелектуална дейност на борда...





        На един от заливите котвата пак си *** майката. Този път механиката.
        Някоя зъбчатка вътре изпускаше и трябваше на ръка с ръчката да се "побутва" да върви.
        Така поне устиска до края на пътуването.


        Във Василики строят разширение на пристанището, но още не е готово.
        Този път си знаехме.. в 3 следобяд имаше места.





        Ей така доста често се оказвахме с най-голямата талига.





        Днешният ден беше по-спокоен.

















        Привечер докато се мотаехме на кея и нещо риболовствахме (абсолютно неуспешно), започнаха да се нижат
        хора на вечерна разходка. Група възрастни, но официално облечени гърци се опитаха да ме заговорят.
        Английски не отлепват.. единият грък каза- "арбайтен ??". Викам си аааа.. пита дали сме бачкатори нещо.
        И то верно.. мърляви, по къси гащи, къркаме бири на камъните.
        Викам - Охи, Туристен! И му соча яхтата. Тупам се по гърдите и викам - Капитаньо, капитаньо.
        Гръка му увисна ченето.. Пита: Ингланд ? , Охи, Булгариа, София.
        Е тука вече гръка му потънаха гемиите, почна да да бръщолеви нещо на гръцки и замина нататък доста ядосан.






        След това.. по познатата програма..





        Вечеря..





        Десертче..





        И по каютите.

        Коментар


        • #79
          Re: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

          Венци страхотийки, с голямо удоволствие чета всичко което пишеш. Благодаря за поредния весел разказ и картинки.

          Коментар


          • #80
            От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

            На следващата сутрин поехме към световно известният плаж Порто Кацики.
            По всички снимки на о.Лефкада само него снимат. Според мен доста тъпо място.
            Малък плаж, вярно интересен, но наличието на 3-4-5 000 човека на ден там не ме радва.
            Как и да е, трябваше да го посетим.





            Това е нос Докато. Най-южната точка на острова. Тук хората вадят големи туни, но извадихме един голям


            ***...





            И плажа. Бяхме от първите лодки там. Докато се мъчехме да се закотвим започнаха да прииждат ветроходни лодки, катамарани, туристически лодки .. лудница.
            След няколко опита се отказах. Котвата не държеше, а влизаше и вълна.








            Дръпнахме 300 метра в страни и всичко беше перфектно. Къпане, ядене..

















            Леко раздуха, а и по прогноза даваше след 12 на обяд да раздуха точно там.
            Затова газ и се скрихме от западната страна между островите.
            Там си намерихме нов залив преди да отидем към Сивота.











            Състезание за свободни места..








            Другите лодки влизат веднага в дъното на залива в опит да намерят по-централно място.
            А аз моментално забелязах едно свободно в края до някакъв самотен понтон.





            Сивота е страхотно малко градче в дъното на дълбок и скрит залив.
            Перфектно място.









































            Излишно е да казвам как протече вечерта.














            На тръгване собственика на таверната излезе да се запознае с нас и да ни поздави.
            Определено не бяхме немски пенсионери туристи.


            Обичайната вечерна гледка на нашата лодка.


            Коментар


            • #81
              От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

              На следващият ден лежерно го давахме.
              Сутринта, кафе, закуска..





              Намерихме си един разкошен малък залив. Естественно имаше друга лодка вече, но не след дълго си тръгнаха.
              И останахме сами. Почти цял ден там изкарахме.








              По някое време следобед поехме към Нидри. Доста неприятно и комерсиализирано място.
              Един от многото понтони приближихме, някакв немец отговаряше за него.
              25 евра нощувката с ток и вода.







              През деня в залива хванахме 2 охтопода и бяха бързо сготвени. Уникално вкусно нещо.



              Вечерта имаше мач от световното - Хърватия : Аржентина.
              Изгледахме го на единия лаптоп. Определено събрахме очите на немците от съседните яхти.
              На следващият ден трябваше вече да поемем към началната ни точка - град Левкас.
              Условието за наема на лодката е последната вечер да сте в марината им. За да огледат лодката,
              да оправите документите и на следващата сутрин рано да напуснете.

              Коментар


              • #82
                От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

                Харесахме си един плаж в страни от основният маршрут на всички прибиращи се яхти към Лефкада.
                Все едно бяхме спрели на магистралата. През цялото време имаше върволица от яхти.
































                В колона се заприбирахме през канала.





                Имаше некакви тарикати дето се опитваха да изпреварват.








                Лодката трябва да се върне с пълен резервоар. Обаче нафта може да се сипе само от една "бензиностанция".
                Всички се ръгат, бутат.. а и задуха вятър. За да се избегнат проблемите, а и да стане по-бързо, всяка фирма
                си има представител. Нашият ни чакаше. Хвърли въжета завързахме се , но вятъра ни тласка към бетона, така че оставихме лодката "на скорост" да тегли напред докато е вързана и заредихме.


                Лодки се наемат от вякакви хора. Имаше доста пенсионери които идея си нямаха какво правят..
                При зареждането беше някакв ад. Те се блъскаха, бутаха ужас някакъв.





                Приставането също беше малко тегаво. Раздуха гаден вятър, а беше доста тясно. Аз пазя тия корита доста.
                И леко карам, но това корито за да маневрира добре го усетих, че му трябва повече скорост. Особено назад.
                Както и да е, акостирахме успешно. Пооправих лодката и докато чакам да дойде представител на фирмата да направи оглед докараха още 3 други лодки на фирмата. Този път с техни си капитани.
                Тия ги караха като блъскащи се колички. Дава назад.. до удар в кея и тогава напред.. на мен ми стана лошо.


                Дойде човека от фирмата. Взе да гледа някакви глупости и се опита да мрънка нещо, че генуата била скъсана..
                Тогава ми кипна и го завлекох да види котвата и как продължава да не работи като хората.
                Развиках му се и тоя се усети. Шефа му дойде нещо се обясняваха, че единият фендър бил спаднал.


                Бях готов за скандал, екипажа се приготви за битка, ама се размина.


                Връчиха ни бележка, че нямат претенции и ни връщат депозита в пълен размер.


                Хапнахме по един гирос, че цяла седмица глад..








                В марината си харесах лодка.





                Вечерта бяхме отново в таверна. Този път не се раздадохме толкова.
                След на борда се допи каквото имаше останало като концентрат.


                На сутринта събрахме багажите, опразнихме хладилниците и по колите.
                Чакаха ни 8-9 часа път.


                С това приключи това плаване. Изводите са.. никога повече плаване през силният сезон - Юни,Юли и Август.
                Лудница, жега и комари.

                The End!

                Коментар


                • #83
                  От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

                  БравоС

                  През силния сезон и аз не искам па и да искам няма.

                  Таверничките кефят

                  Кога ще ме повозиш и ти мене?
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #84
                    От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

                    С теб на лодка.. малко ме е страх. Карък си малко...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

                      Благодаря за споделената разходка. Пътувах с Вас и с Гугъл мапс от пристанище на пристанище. Само че Гуглето ме водеше сухопътно. Много готини снимки, завиждам Ви въпреки проблемите, които сте имали.

                      А понеже не наемаш за първи път яхта има ли някъде инфо, нещо като класация за рентване на лодки така както е за автомобили? Какъв би бил наема за началото на септември и времето там до кога става за разходки?
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

                        Ами всяка фирма си има тарифи. Обикновенно ги пише на сайта им. Ето например тези с които бяхме :

                        https://www.kavas.com/our-yachts/3-c...ceanis-40.html

                        Нормално е по периоди.

                        PERIOD A
                        28/07 - 18/08
                        € 2900

                        PERIOD B
                        09/06 - 28/07 & 18/08 - 06/10
                        € 2300

                        PERIOD C
                        28/04-09/06 & 06/10-27/10
                        € 1700

                        PERIOD D
                        Before 28/04 & After 27/10
                        € 1550

                        Коментар


                        • #87
                          От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

                          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                          С теб на лодка.. малко ме е страх. Карък си малко...
                          А да бе аз сьм карьк,котвата там а А?ААААААА.....
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #88
                            От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

                            Доста приятна лодка, обширен кокпит и просторна каюткомпания.
                            Бяхме от първите клиенти , докарахме я от Атина до Лефкада през май 2015.

                            П.П. Водолаз не гледа ли за поражения?

                            Коментар


                            • #89
                              От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

                              Нямаше нови деруги отдолу. Ние се гмуркахме и гледахме.
                              Иначе не са я гледали.

                              То какво да гледат.. всичките им лодки са като войнишки канчета. Тази беше направо разсипана.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

                                Да не флудвам готината тема, но сега се замислям, че може и да сме били първите клиенти на тоз кораб, защото на марината ни изпрати и помаха самият бай Кавас . Освен това ми подари и бутилка брандирано вино, от което си извадих заключение, че имат суперотношение към клиентите и се грижат добре за лодките.

                                Иначе приятна ваканция по мъжки сте направили

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X