Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

    Аааа НЕ,следва пък никакъв те няма......идвай да пускаш още,че ми е интересно.

    БРАВО на екипажа,тия гладни няма да останат
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #62
      От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

      Айде бе Венци, що спря. Сядай и пиши.....

      Коментар


      • #63
        От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

        Айде бе Венци - хвЪрли две пържоли на скарата, и ни отеВа
        Ние лиги точим само тук
        Платна не опъвахте ли?
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #64
          От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

          Е те това с барбекюто най го мога, може би защото тренирам редовно.
          Ама Венци като не ме взема да търкам палубата дори... тренирам само на сушата...
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #65
            От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Е те това с барбекюто най го мога, може би защото тренирам редовно.
            Ама Венци като не ме взема да търкам палубата дори... тренирам само на сушата...

            Венци няма да те вземе,изедник е той,научил е явно Византийските номера покрай византийците ма виж тук се тьрсят механици по лодките,наше момче не може да насмогва и му трябва помощ.

            Нявкой да се шмитка без работа из Щатите?Пьржолите са сьщите,водата е малко по-студена,е Венци знае как е и тук.


            Венцииииии,айде бре,ти от морето ли го пусна тоя разказ,че се поГьрчи някьде там из камЕнака?
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #66
              От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

              Нощес преваля леко и сутринта беше свежа и приятна.
              Всички бяха в приповдигнато настроение и нищо не вещаеше, че това ще е денят с най-много
              проблеми и негатвни емоции.








              Предната седмица имах рожден ден и момчетата ми бяха купили торта. Тя също преживя доста..
              Първо се разтопи от жегата, после падна няколко пъти..





              Оправихме лодката, приготвихме се да отплаваме. Сутрешно мотаене..
              Развързахме въжетата леко напред пуснах и човека на котвата нещо се мотка и не прибира котвата.
              Аз немога много да маневрам защото лодките и от ляво и от дясно им се виждат опънатите вериги напред,
              а течението ме снася към тях.


              Все пак леко се измъкнах и на широкото оставих един на щурвала и отидох да видя какво става.
              Натискаш бутона за прибиране на котвата и то вие на умряло.. каза цък и до там.
              Тичам вътре.. бушона паднал. Дигам го.. "ПРИБИРАЙ !!!".. виу-виу ЦЪК..
              Бушона пак падна. Почнах да се изнервям. Едни шведи бяха дошли след нас и решиха, че може да се хвърлили
              котвата си върху нашата.. Потеглиха те, прибраха си котвата от 10 м от нашата..


              Айде пак.. един дежурен на бушона, един по средата на лодката да крещи/препредава командите, че не се чува
              (двигателя на 3000 оборота да прави ток).


              Със около 300 вдигания на бушона и много зор прибрахме котвата.


              Помислих си, че може би акумулаторите не са били достатъчно заредени. Предният ден карахме на двигател около
              2 часа и ако не са били хубаво заредени да сме ги изтощили (Хладилника и камерата не сме ги спирали).


              Както и да е.. чака ни 5ч на двигател все ще се заредят. И слънце има за панела.

              В този момент осъзнахме, че си забравихме барбекюто на сушата..





              Леко и кротко си бръмчим..





              Море, острови..














              .. питиета..





              Приближихме един необитаем остров Atokos и бях харесал от картата един голям залив на
              южният му край.





              Оказа се пренаселен както навсякъде в Йонииско море по това време.





              Намерихме си място (КЛИК).


              Пляс котвата на 15 метра дълбочина, пуснах назад докато стигне 5м и 2 дълги въжета се вързахме
              за скала на брега да не шава много.





              Готиното на тая лодка беше, че целият борд отзад е на хидравлика и пада и става голяма площадка.





              Следваха мезета, питиета, ядене, къпане и пак същото наобратно..











              Стана към 4 след обяд и се приготвихме да си ходим.


              Хайде пак да видим тая котва ще работи ли.. цъкам бутона да прибира.. и ЦЪК.. умря..
              Мамати де*** нещо гнило има. Слизам да разровя къде какво има в тая лодка.
              Бях ровил като я взимаме и намерих 2 акумулатора не много големи. Този дето ни издаваше лодката неможа да


              ми каже колко има. И от опита ми с гръцки лодки за чартър знам, че не се престарават с поддръжката.
              Вдигнах креватите под задните каюти.. и там 5 тягови акумулатора по 200 Ам/ч.
              Ток има.. лебедка няма.


              Пак проба.. неще..


              Младежите понеже са големички, викам я на ръка я приберете.
              Хванаха трак трак взе да се прибира леко по-леко. Обаче котвата 25кг и верига 30-35м си тежи.


              По едно време чувам КЪЪЪРРРР.. изпуснали я и тя излязла от леглото на лебедката и пада свободно.
              70 метра верига имаме..


              Най-лудият се жертва и я хвана с ръце веригата и с много усилия успя да я спре. Доста го нажули.
              Всички се хванаха в редица и я изтеглиха. Очевидно ще берем ядове.
              Без котва почивката пропада. Да се върнем в Лефкада.. трябваше цяла нощ да караме и кой знае кога и как
              ще я оправят. Затова решихме най-близкият голям град и там ще решаваме.

              Поехме към Вати на о.Итака(ЦЪК).











              По между другото задуха термалният вятър с 15-16 до 20 възела. Въпреки дълбокият залив продължаваше да вее.


              Единственото свободно място беше в дясно на снимката.
              Обаче.. вятъра духа точно от там, а и лека вълна вдига. Ние котва нямаме..
              Имаме 1 опит и ако изпусне ни мята върху другите лодки. Направих 2 кръгчета, обаче още сумати лодки пристигат и те се чудят къде да се заврът.
              Реших леко и по-отдалече и да оставя повече място от другите лодки. Прекръстваш се, хвърляш котвата,
              леко назад.. от съседните лодки слезнаха хора хвърлихме им въжетата уж я поспряхме лодката.


              Да обаче.. котвата изпусна. Не се беше хванала. Вятъра ни хвърли върху съседната лодка.
              Всички държаха фендерите и предпазваха лодките. 2ма мъчеха да приберат котвата, но това тежи много.
              Напред, назад .. каквото и да правя лодката не мога да я махна от там.


              Поглеждам къде е веригата на този до нас.. Ами тя не е право напред, а минава под нас.
              тоя я хвърлил много в ляво а вятъра така ни върти че ще хвърли кила и винта върху неговата верига.
              Много инфарктно положение. Вятъра вече беше на пориви засилваше. В един момент между поривите отлепихме носа много в ляво и отлепих някакси лодката, но в този момент отново задуха и видях и чух как веригата на тоя издрънча по перото, каза дръннн и бяхме 1 м напред.
              Газ малко напред, момчетата прибраха шибаната котва.


              Не ударихме лодките, нямаше проблеми по съседа и нашата.
              По едно време докато беше най-напечено, тоя до нас взе да крещи нещо и да снима с телефона си.
              Предполагам и той беше с чартър(лодка под наем) и да се застрахова ако нещо направим.
              След като вече се освободихме тоя се разкрещя нещо, че сме некадърници, да не сме тръгвали като не знаем какво да правим и т.н. Трябва много да се радва, че нямаше как да се върнем.. такъв бой нямаше и да е сънувал.





              Въртях, въртях.. място няма никакво. Духа гадно..а да тръгнем към друг град не съм сигурен.
              Не знам дали не сме прецакали перото с веригата на тоя.. не усещам да има луфт, но вън времето е много гнусно.


              Завъртях към северният кей, там един малки лодки. 30-33 футови, място 1 като за някаква малка лодка.
              Казах си майната му няма какво друго да правим. Виждат се някакви камъни на дъното но пише 2.5м дълбочина.
              Ние газим 1.9м. Пуснахме котвата леко по диагонал на кея, леко назад.. и така.


              Нямаше как да се вържем за лодките които са спрели там. Ние бяхме с 2пъти по-голяма.


              Нещо като с Патрул дълга база да се вържеш за голф.


              Излезна от лодката някаква англичанка била главен капитан на групата английски лодки.
              Нещо не беше на кеф, че там ще се вържем, ама мисля че разбра, че на глава с 8 бесни балкански субекта няма да се разбере. Котвата държеше.





              Бяхме акостирали.. изпих една бира да се успокоя и да помисля какво да правим.





              Обадих се на фирмата от която взехме лодката. След около 10 пъти едни и същи обяснения,
              че ток има, но не върти, пада бушона и т.н. тоя ми каза.. сега ще се обадя на шефа.
              Звъни след малко шефа.. айде пак едно и също.
              Този каза.. сега ще пратя някой да погледне.


              Чудех се да се смея ли.. да плача ли.. неделя вечер на гръцки остров ще чакам да дойде електричар !!
              Направо казах на момчетата да видят кола под наем и нещо да има да правим следващите няколко дни.


              ОБАЧЕ след около 40 минути дойде един пич с едно скутерче.. извади малко инструменти и отиде да види котвата. Замери.. и каза.. "оо двигателя е заминал, трябва да го сменя".
              Викам.. и колко време ??
              - Ами утре сутринта към 10:00 ще дойда. Ще отида преди това до Лефкада да го взема и ще дойда.
              Мене вече ме избуши на смях..





              Поне мястото беше много хубаво. На 2 метра от таверната.























              Снимка само на празната маса...












              Тъкмо хапнахме, пиинахме.. платихме сметката и заваля..
              Хайде към лодката да затворим люковете, да вдигнем биминито и т.н.
              И както се мотая в кокпита и гледам носа на лодката се носи свободно към английските лодки.
              Скочихме, наслагахме фендерите, извадихме всички въжета и се навързах към съседните лодки.
              Не ми пукаше вече. Вънка вали яко.. ние мокри.. но поне като за ураган бях вързал и съседните лодки.


              Появи се от някъде англичанката. Беше фиркана на "дръво..". Даже не разбра какво и говора.


              Легнах и умрях...

              Коментар


              • #67
                От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                ...


                Венцииииии,айде бре,ти от морето ли го пусна тоя разказ,че се поГьрчи някьде там из камЕнака?
                Пиша, пиша.. ама бавно става. Остарявам май.

                Коментар


                • #68
                  От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

                  Чакаме продължението!
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #69
                    От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

                    А ние тук се чудим какво ли правиш,ти там КЕФА си вьртиш.........еееех живот а,сльнце,море,яхти,узо.........КОТВАТАААААА

                    И за тоя грездей пари даваш,луди гора


                    Нищо де,спомени и готини снимки.Другия пьт им искаш Фортрес котва с 3 метра верига и вьже,като клекне тая да не ти се ебава почивката или там както му викате на това с Узото.

                    Давай още
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #70
                      От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

                      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                      Пиша, пиша.. ама бавно става. Остарявам май.

                      Тоя номер не на мене - остарявал.....все едно не сьм бил с теб в океана с дни.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #71
                        От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        А ние тук се чудим какво ли правиш,ти там КЕФА си вьртиш.........еееех живот а,сльнце,море,яхти,узо.........КОТВАТАААААА

                        И за тоя грездей пари даваш,луди гора


                        Нищо де,спомени и готини снимки.Другия пьт им искаш Фортрес котва с 3 метра верига и вьже,като клекне тая да не ти се ебава почивката или там както му викате на това с Узото.

                        Давай още

                        Не само дадохме пари.. дадохме 2но повече от нормалното. За да сме с нова и хубава лодка. След като няколко пъти бяхме с изстрадали лодки.

                        Тая беше 2015, а все едно 20 години са я ползвали. Захабена, очукана... голяма греда.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

                          Чужда жена кокьли няма,това го знаеш нали

                          Давай още,че ми е интересно
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #73
                            От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

                            А какви порядъци вървят наемите на подобни лодки? И депозит има ли? Каква е гаранцията че няма да я върнеш очукана? Или пък ако е очукана как се оценяват щетите?Изобщо то може и да не я върнеш зер?

                            Коментар


                            • #74
                              От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              ...

                              Нявкой да се шмитка без работа из Щатите?Пьржолите са сьщите,водата е малко по-студена,е Венци знае как е и тук.

                              ...
                              Аз само си мечтая, мечтая да преплувам голямата вода.
                              Някой ден и това ще стане.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #75
                                От: Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

                                Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                                А какви порядъци вървят наемите на подобни лодки? И депозит има ли? Каква е гаранцията че няма да я върнеш очукана? Или пък ако е очукана как се оценяват щетите?Изобщо то може и да не я върнеш зер?
                                Наемите за седмица в сезона варират между 2 и 3 000 евро. Зависи от големината и годините на лодката. Тази наема и беше 2600 евро. Има депозит от 2500 евро.
                                Ако счупиш нещо си удържат от депозита. Същото като при коли под наем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X