Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

    Моя "презокеански" опит с веригите

    Нямам оплакване от Мишелин. 4 чифта купувани от Костко(както Росен отбеляза няколко страници по-напред...). Имат "гумаджийница" към магазина.
    Жената успя да спука дясна задна гума на 2-3 месеца. Половината глава на винта който се беше забил се беше изпилила. Бях се приготвил да купувам гума. Оставих я в Костко за десекция, и присъдата беше-карана е дълго време спукана и не става. Поръчваме нова от Мишелин, ще ви струва $5 еко такса. Не знам защо не ме накараха да платя гумата.
    Джипката е с Гудиър и пак такива и се очертават. Магазина е друг(пак верига, но не хранителна). 5 пъти ги пукам-5 пъти ги лепят безплатно (не знам къде ги намирам тези пирони). Дойде време за смяна, и миналата седмица поръчах Гудиър Дуратрак. Имам час за монтаж след няколко дена.

    С две думи-доволен съм от гумите които съм закупил от големите вериги, доволен съм и от сервиза.
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • #92
      От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

      В Кауфланд има в момента промо на Debica. Това е доста разпространена гума по нашите автомобили. И аз съм карал такива. Погледнах ги - бяха си DOT от тази година.
      Ако ще купувам зимна Дебика, то предпочитам да я купя от Кауфланд (при равни други условия). Защо? Защото политиката им е да уважават рекламациите, без много да задават въпроси. Т.е. про-клиентски ориентирана им е политиката.
      Няма да купя, защото не предлагат размер като за Outlander-а.

      По същата причина и дребна домакинска техника си купувам от там. Наскоро върнах развален сешоар - три години гаранция, от които оставаха около 6 месеца. Върнаха ми парите, без нито един въпрос. След 5 минути излязох от магазина с нов такъв сешоар с нови 3 години гаранция.
      Продаваме им разни неща и в договорите винаги има условие, че ще приемаме рекламациите им, без да връщаме/отказваме. Затова и те прилагат това към клиентите си.
      Ако сешоара го бях купил от Технополис - щеше да ходи на сервиз и един месец да чакам да си го/ме оправят. Тук - парите в брой и нов с нова тригодишна гаранция.
      Е, телевизор от хранителен магазин няма да си купя (най-малкото няма да може да сенаправи рекламация по този начин), но за някои работи ги предпочитам.
      Последно редактирано от Vitku; 10-11-16, 09:03.

      Коментар


      • #93
        От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

        Ако "Бог ти е навигатор",т.е. си късметлия,с каквито и гуми и кола да си,може и да нямаш никакви проблеми.Като млад шофьор,от незнание,карах 200 км на лед с летни гуми-само на едно място се завъртях на 360 градуса в насрещната лента,но без последствия...Който е имал неприятни преживявания с ниско качествени,или премиум стоки,никой не може да го убеди,че може да е било и случайност.А е и въпрос на приоритети,кой,как точно ще си харчи парите,и какво той си смята за важно...

        Коментар


        • #94
          От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

          Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
          Е, телевизор от хранителен магазин няма да си купя (най-малкото няма да може да сенаправи рекламация по този начин), но за някои работи ги предпочитам.
          Не си прочел моя пост! За счупен телевизор върнаха парите, не за повреден а за фраснат с китара по екрана! Просто включват, виждат че картината е на черти и връщат парите щото изобщо нямат сервиз който да разследва как, какво и защо и евентуално да оправи проблема със или без заплащане от клиента докато уреда е в гаранция!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #95
            От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            ...виждат че картината е на черти и връщат парите щото изобщо нямат сервиз който да разследва как, какво и защо и евентуално да оправи проблема със или без заплащане от клиента докато уреда е в гаранция!
            Те в цивилизования свят отдавна са открили Америка - да държиш едни калпазани на които не можеш по никакъв начин да им контролираш работата и да караш клиентите да си късат нервите с тях щото били "оторизиран сервиз" е много по-скъпо отколкото да метнеш проблемната стока в кофата и да върнеш на клиента етикетната цена. Това че някой тарикат бил върнал нещо което не би минало проверката на сервиза изобщо не разваля сметката.

            Стоката трябва да струва поне 1000 евро и конструктивно да ПОДЛЕЖИ на ремонт, за да има смисъл да се разправяш със сервизи. От гледна точка на търговеца, това.

            А от гледна точка на клиента има търговци които го занимават с глупости и такива, които не.

            Коментар


            • #96
              От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

              Относно телевизорите . Тъщата скоро си купи такъв от К-д и на касата момичето без да го питам ми каза , че случи ли се нещо свързано с рекламация връщат парите веднага !
              Направило ви е впечатление , че освен бюджетни марки се предлагат и само най-масовите размери ! Гуми с ограничен пазар като нашите не се предлагат поради голямата вероятност да не се продадат ! Хората купуващи си гуми от там са масово с ограничени познания в тази област и по-важно за тях е гумите да са нови и сравнително ефтини ! Голяма наука е подреждането на стоката в тези магазини , които в тази си част са разделени на мъжко и женско отделение , и когато се срещнете на касата ти с гуми , а тя с чаршафи недоволни няма да има !

              Коментар


              • #97
                От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

                Аз лично от Кауфланд гуми няма да си купя и то не заради друго, а защото продават Дебица, а тая помия на кола повече няма да я сложа. Два пъти я правя тая грешка и ми стига. Тия гуми са за хора, които карат до 5000км годишно, колите им тежат до 1100кг и се движат най-вече в градски условия на къси разстояния. Кривят се за норматив, като варен макарон. Единствения им бонус е, че се износват със скоростта на BFG AT, можеш да ги караш буквално до разпадане и грайфер ще има, те и заради това не спират. Изобщо... има къде-къде по-кадърни гуми от тоя ценови клас, но за съжаление ги няма по хипермаркетите.

                Метро предлагаха в един момент Gislaved, бях изключително доволен от зимните им гуми.

                Реално, моето виждане по върпоса е, че всички твърдящи, че гумите от големите магазини са нещо калпаво, най-вероятно са карали Дебица от Кауфланд и са останали недоволни, но не защото е от Кауфланд(както те си мислят), а просто защото е Дебица...

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Зимно време две от колите карат с Дебица, лятно време с не помня вече какво ама пак от бившия соц. Гумите са купени нови и в момента са на по 3 години.

                Едната кола има АБС, другата няма, ама и двете за тези три години имат по три удара отзад и нито един отпред. Как става тая работа?

                Ужаската никога не е имала (откакто е при мен) гуми на по-малко от 10 години. И тя има актив от два удара отзад и нито един отпред.
                Ако за 3 години имаш 8 удара отзад, хич не ти е проблема в гумите, нито в гумите на тези зад тебе. Или си ебати каръка, което не ми се вярва, или имаш проблем в стила и начин на каране. И за справка, не винаги е виновен задния, както пишат в протоколите КАТ.
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • #98
                  От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

                  Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                  ...
                  Ако за 3 години имаш 8 удара отзад, хич не ти е проблема в гумите, нито в гумите на тези зад тебе. Или си ебати каръка, което не ми се вярва, или имаш проблем в стила и начин на каране.
                  ... или просто колите много се карат, та набират статистика.

                  Два от въпросните удари ги има оттатък в раздела с клипчетата. Можеш да прецениш стила и начина на каране, различни шофьори са. Други два от ударите са при екстремно спиране с цел предотвратяване на ПТП. Останалите са при изчакване на червен светофар.

                  Просто дебицата си върши работата - предсказуемо, всеки път. Както и да се представя на тестовете, на пътя явно отстъпва на някои други.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

                    Да разбирам значи, че си ужасен карък?

                    На пътя отстъпва само на 20 годишни джапанки, каквито всъшност карат доста хора в България... Ако все попадаш на такива...
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

                      Съдейки от статистиката на застрахователите у нас, не съм страшен карък, а съвсем средна ръка карък.

                      Коментар


                      • От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

                        Като чета темата оставам с впечатление, че поне 60-70% от списващите тук, както и в останалите теми за гуми, постоянно карат на ръба на възможностите на техниката и гумите.
                        Дано не ви срещам по улиците .

                        Коментар


                        • От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

                          Първоначално публикуван от Georgi_G Преглед на мнение
                          Като чета темата оставам с впечатление, че поне 60-70% от списващите тук, както и в останалите теми за гуми, постоянно карат на ръба на възможностите на техниката и гумите.
                          Дано не ви срещам по улиците .
                          Я виж тука обаче. 80 % от анкетираните твърдят, че над 3 годишни гуми, независимо от пробега, са за изхвърляне, а в темата казват, че и в гаража да са стояли, на 0 км., пак са за боклука.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Я виж тука обаче. 80 % от анкетираните твърдят, че над 3 годишни гуми, независимо от пробега, са за изхвърляне, а в темата казват, че и в гаража да са стояли, на 0 км., пак са за боклука.
                            А това за ДОТ с 2+ години е ЕРЕС. Няма какво да го коментираме!

                            Коментар


                            • От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

                              Dнес специално погледнах ДОТ-а на гумите в една от веригите, ми беше 4016.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

                                Забелязахте ли че тази година Дебицата е с граифера /шарката/ на Сава ескимо S3+.
                                Който преди 2-3 зими бяха в 5-цата на класацията за зимни гуми на АДАК.
                                На предната кола а и на Самарата бях със Сава ескимо S3+ уникално доволен.
                                На жената клиото се канех да слагам от тая Дебица но се отказах поради това че гумад ията ми направи доста добро предложение с други бюджетни гуми по 15 пари на гума.
                                Пък и тая кола се кара само градско по има няма 5-6000 км.
                                Последно редактирано от zmiori; 10-11-16, 12:29. Причина: Грешка
                                Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                                freelander 1,8 2001g.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X