Обява

Свий
Няма добавени обяви.

свещи KJ 3.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • свещи KJ 3.7

    Колеги,навъртях му 30000км. от както съм го купил черока,но не съм му сменял свещите.Въпроса ми е?Трябва ли да се сменят на някакви километри?Имам и газ.За него трябват ли някакви специални свещи?
    Лесно беше само вчера
    Jeep Cherokee - Liberty 3.7
    Fab Fours Legend
    Nissan Terrano II 2,4

  • #2
    От: свещи KJ 3.7

    Пали ли от раз.

    Коментар


    • #3
      От: свещи KJ 3.7

      Пали грижи нямам.Но трябва ли да се сменят на определени км. или се кара докато се скапят?
      Лесно беше само вчера
      Jeep Cherokee - Liberty 3.7
      Fab Fours Legend
      Nissan Terrano II 2,4

      Коментар


      • #4
        От: свещи KJ 3.7

        Малко е сложни с тия коли. В ръководството има два плана за поддръжка А и Б които се прилагат според зависи условията в които се експлоатира. А е за на практика идеални условия, примерно температурите никога да не падат под 0 и да няма пътувания под 16км и прочее. Съответно поддръжката в тоя план е минимална почти нищо не се пипа. Б е ако не се изпълняват тия условия но същевременно и за таксита, тежка офроуд експлоатация и прочее. Т.е. в другия край на скалата. Там се сменят неща много често, примерно маслото на 5000км. Според мен нормалната експлоатация в България е някъде по средата между тия два плана.

        И двата плана обаче дават смяна на свещи на 50000км. Предвид газта не е лошо да се прави това. Аз моите така ги сменям. За специални свещи по-скоро не бих пробвал, по форумите масово има оплаквания от хора сложили свещи различни от фабричните. Така че най-добре ги смени с фабрични.

        Коментар


        • #5
          От: свещи KJ 3.7

          Кои се водят за фабрични?
          Лесно беше само вчера
          Jeep Cherokee - Liberty 3.7
          Fab Fours Legend
          Nissan Terrano II 2,4

          Коментар


          • #6
            От: свещи KJ 3.7

            NGK ZFR6F-11G

            Коментар


            • #7
              От: свещи KJ 3.7

              А мен ако питаш едно нещо работи ли (в случия пали ли) не се пипа
              Пък ти ако сакаш сменяи ги.

              Коментар


              • #8
                От: свещи KJ 3.7

                Като знам какви ги извадих след 50000 по-добре ги смени. Нито формата на електорда нито разстоянието се запазват, със сигурност бобините се натоварват повече с износени свещи и накрая може тях да смениш.

                Коментар


                • #9
                  От: свещи KJ 3.7

                  Ясно!
                  Лесно беше само вчера
                  Jeep Cherokee - Liberty 3.7
                  Fab Fours Legend
                  Nissan Terrano II 2,4

                  Коментар


                  • #10
                    От: свещи KJ 3.7

                    Купих NGK ZFR6F-11G.Странното е,че в програмата им излизат NGK ZFR5F-11G.Еднакви ли са,или?
                    Лесно беше само вчера
                    Jeep Cherokee - Liberty 3.7
                    Fab Fours Legend
                    Nissan Terrano II 2,4

                    Коментар


                    • #11
                      От: свещи KJ 3.7

                      Не са еднакви, топлинното число е различно. Самия производител си казва кои за коя кола стават
                      https://www.ngk.com/product.aspx?zpid=10210 https://www.ngk.com/product.aspx?zpid=10219 . Гледай Fitment секцията.

                      Коментар


                      • #12
                        От: свещи KJ 3.7

                        Ще ме убеждават те мен,че били взаимозаменяеми.Добре е форума,че големи ядове щяхме да берем.Приказката,с питане до Цари град се стига,наистина е вярна.Благодаря ти колега!
                        Лесно беше само вчера
                        Jeep Cherokee - Liberty 3.7
                        Fab Fours Legend
                        Nissan Terrano II 2,4

                        Коментар


                        • #13
                          От: свещи KJ 3.7

                          А ама това в някакъв магазин ли ти го казаха? Трябваше с това да започнеш и да не се занимаваме изобщо с казуса. По магазините е така каквото имат в момента това става за твойта кола. И в програмата така излиза и ако в ръководството пише друго тва е щото е старо, следващата година са изкарали ново с тия другите свещи. Стари номера от селски дискотеки.

                          Търговец никога не се пита кое става за дадена кола. Той е там да продава не да консултира по технически въпроси безпристрастно.

                          Иначе за ставане стават. Резбата е същата, ще паснат в магазина няма да се върнеш. А после какво ще стане това тях не ги бърка.

                          Коментар


                          • #14
                            От: свещи KJ 3.7

                            [QUOTE=jja;3054295]А ама това в някакъв магазин ли ти го казаха? Трябваше с това да започнеш и да не се занимаваме изобщо с казуса.
                            Да в магазин,но вече се научих и първо питах тук и после отидох в магазина.И за раздатката ми дадоха едни маслари,масло за диференциал.
                            Лесно беше само вчера
                            Jeep Cherokee - Liberty 3.7
                            Fab Fours Legend
                            Nissan Terrano II 2,4

                            Коментар


                            • #15
                              От: свещи KJ 3.7

                              С раздатката пак леко си минал. На някой хора им го и сипват диференциалното масло, че си и карат така.

                              Ама да на магазина се ходи с точна идея какво се търси. Там да се пита е много опасно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X