Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

    Ясно, няма проблеми. В крайна сметка както ти писа по-горе сме тук да се свържем един с друг и да разменяме мнения и въпроси, а тези които са "в час" да ни отговорят услужливо
    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
    Тел: +359 887 847261

    Коментар


    • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

      Първоначално публикуван от huntingdog Преглед на мнение
      Благодаря за инфото, но всъщност говорих за личните проблеми.
      Личните ти проблеми са че говориш за маслото на твоя личен автомобил който няма нищо общо с темата.

      Коментар


      • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

        Някой има ли щеката за масло с този накрайник за мерене на нивото на NAG1? Имам тази с пластмасовия накрайник и графи 20 и 80 градуса, но мисля, че не е правилната за мойта кутия. Тази с металния накрайник и гравите през 10мм опира в картера и мери отново на загрята кутия и ниво според таблица. Гледам, че я има в Амазон, но ще пристигне след 20тина дни, а ми се иска да сменя маслото тия дни.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:11.1 КБ
ID:5821467
        R 727cc BB KIT
        ZJ V8
        WK2 V6

        Коментар


        • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

          Тази щека не е за NAG-1 , тя е за скоростни кутии поколението след 545RFE и други монтирани Крайслер групата след 2008 г.
          Ако настояваш аз имам в сервиза+таблица , но в таблицата мисля че не фигурира NAG-1 тя е произведена от Mercedes и си има щека за нея която не става за другите вкл. и CVT ..... !
          Еди Рангелов : 0885 088 444
          Няма незаменими има незабравими хора !!!

          Коментар


          • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

            До колкото разбрах, в NAG1/ W5A580 слагат оригинално платка с по- широк отвор за щеката, като на снимката долу, където да влезне металния накрайник и да опре в картера и да се мери според графата.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1402701261+2035400253.jpg
Прегледи:1
Размер:262.5 КБ
ID:5821809

            А на 722.6 платката, отвора за щеката е по- малък, с цел пластмасовия ромб да опре в горната част на отвора, а не в картера и да се мери по графите 20 и 80 градуса.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:722.6-Conductor-Plate.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5821810

            Руснаците също казват, че за оригиналната платка на NAG1/ W5A580 в WK2 е нужна металната пръчка. В ebay и други сайтове пак ми излиза тя като търся щека за NAG1.

            Аз имам щеката за 722.6 със 20 и 80 графи, но когато меря на загряла кутия, маслото подминава графата 80 с почти сантиметър и за това си мисля, че опира в картера, а тази щека не трябва да опира долу.

            Еди може да мина през сервиза да вкараме и 2-те щеки и да сравним нивото.
            Последно редактирано от baha; 01-10-19, 13:10.
            R 727cc BB KIT
            ZJ V8
            WK2 V6

            Коментар


            • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

              Още едно видео, в което мерят NAG1/ W5A580 в WK2 със металната щека и графиката:



              @kinex, коя щека използваш ти в този сетъп?
              R 727cc BB KIT
              ZJ V8
              WK2 V6

              Коментар


              • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                Аз имам щеката за 722.6 със 20 и 80 графи, но когато меря на загряла кутия, маслото подминава графата 80 с почти сантиметър и за това си мисля, че опира в картера, а тази щека не трябва да опира долу.

                Еди може да мина през сервиза да вкараме и 2-те щеки и да сравним нивото.
                От къде си сигурен че маслото наистин не е в повече ?
                Еди Рангелов : 0885 088 444
                Няма незаменими има незабравими хора !!!

                Коментар


                • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                  Съмнявам се при пробег под 70к км, предишния единствен собственик да е обслужвал автомата предвид, че и по книжка го дават необслужваем.
                  R 727cc BB KIT
                  ZJ V8
                  WK2 V6

                  Коментар


                  • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                    КОлеги, днес бях при дилъра си на Дьийп в Хамбург и исках да организирам изпълнението на 3-та ми поред инспекция, която се води малка (уж). Правя това, тъй като колата ми е все още в гаранция (3-та от всияки 4 общо) и бях много изненадан,когато ми казаха,че именно по време на тази инспекция се налага да Сменят течността в раздатката ми, а не както уж е писано в документацията на 80.000 км или 48 месеца. Сега било сменено на 60.000км и на 3 година (в момента съм на 2,5 години и 44.000 км от датата на 1ва регистрация), а това с 80.000 км било за предходния модел WK. Малко странно ми се стори това, тъй като аз си следя по документацията всички интервали и съм много озадачен, дали не съм пропуснал някой сервисен бюлетин или тия си измислят начини да си изкарат някоя повече кинта вдигайки стойността на обслужването,макар и ненужно? Има ли някой от вас подобна информация относно сменените интервали?По отношение на диференциалите било само проверка за течове, но както са тръгнали ще си измислят май скоро и смяна (задължителна) на течността им, не че бих възразил. След като мина тази инспексия, ако има заинтересовани, ще кача тук копие от фактурата или документа, който са ми дали след извършване на услугата, може пък и да има интересни интерпретации. Ще се радвам на Вашите коментари.
                    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                    Тел: +359 887 847261

                    Коментар


                    • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                      Като си в Германия карай го по германски. Ако ще продаваш някога колата там е важно да е с изрядна документация.

                      А че са по-мошенници от няс няма съмнение! Наскоро ми искаха в Порше Щутгарт 36евро за да проверят налягането в гумите. Да не казвам колко искаха за сервиз!

                      Теглих им една българска, прибрах колата и реших да я сложа на български номера. Но след време ще съжалявам за това.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • Не, не смятам да я продавам някога в Германия, тъй като възнамерявам да се връщам в България и да си сложа на български номера. Но днес получих и от друг дийлър оферта за същата инспекция и никъде не пише нищо за никаква смяна на масло на раздатъчната кутия. Направих се на чукнат и попитах в обратен майл, дали това действително влиза в инспекцията. Ха да видим сега.
                        JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                        Тел: +359 887 847261

                        Коментар


                        • Абсолютно са си изкярили кинти с тая смяна, но предвид, че аз сменям течности по задвижването и осите на около 50к км, тази смяна с нищо няма да навреди. Дай фактурата да видим какво друго са изписали.
                          R 727cc BB KIT
                          ZJ V8
                          WK2 V6

                          Коментар


                          • Саяо, ще я дам, след като я платя ма 6.12.2019. Вчера получих оферта на немски от друг дийлър, където такова нещо не споменават, но са писали просто 1,40 часа чекове, та ги запитах, какво включват тия чекове, та ще видим де.Чакам си отговора.
                            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                            Тел: +359 887 847261

                            Коментар


                            • Не беше по темата
                              Последно редактирано от cvetang; 29-10-19, 06:50. Причина: Не е по темата

                              Коментар


                              • Аз пък искам да допълня малко информация относно изпълнението на малката инспекция, за която ми обявиха уж,че трябвало да ми сменят маслото на раздатъчната кутия не на 80, а на 60.000 км още. Свързах се с друг дилър, също оторизиран от Джип, който ми каза в писмена форма,че няма такова нещо и няма никаква техническа документация за това и най-вероятно се мъчат предварително уж превентивно да изкарат от мен ненужни пари. Инъче офертата за 3-та инспекция (3 години или 60.000 км) е следната:
                                1. Инспекция и чекове (каквото и да означаша това) : 126,70€; 2. Кратък тест: 27,15€; 3.Мазило около гайката и самата гайка: 8,07€; 4. течност за чистачките против замръзване: 2,79€; 5. Маслен Филтър - 50,61 €; 6. Масло 7,7л - 183,73€. Общо 403,05€ без ДДС. ДДС тук е 19% - или с вкл. ДДС сумата е: 480 Евро. двата въздушни филтъра си ги сменям сам.
                                Надявам се да съм бил полезен някому с информацията си.
                                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                                Тел: +359 887 847261

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X