Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

    Здравейте, колеги.
    Нов съм в този страхотен форум,където може да се намери каква ли не информация за всичко свързано с офроуд автомобилите, и тъй като възнамерявам скоро да си закупувам нов Grand Cherokee 3.0 CRD Summit в Германия, след което смятам да го донеса за ползване в България, бих искал да знам дали някой от Вас има представа, как стои въпросът с гаранционното му обслужване в БГ (знам че има оторизирани сервизи в 4 града, но дали са надеждни), как стои въпросът с налични авточасти по магазините и най-вече дали бих имал проблем със замръзване на горивото (дизел) във високопланинските части на страната (най-вече в Родопите),където понякога през зимата температурата пада през нощта до -25°C? Освен това как стои въпросът с качеството на горивото и дали двигателят е много "придирчив" към дизеловото гориво в БГ? Просто знам, че проблемът е не само да се купи една кола, а и да се поддържа след това. Интересува ме и въпросът с наличието на достатъчно обучен технически персонал в БГ,който да може да борави и със съответните софтуерни програми, ако се наложи.
    Много бих Ви бил благодарен,ако можете да ме информирате поне на част от въпросите ми.
    Благодаря Ви
    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
    Тел: +359 887 847261

  • #2
    От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

    За нафтата и температурите има няколко обширни теми във Форума. Краткият отговор е че докъм -15 можеш почти винаги да разчиташ на нафта от бензиностанция с голям оборот, на която не се задържа партида. При по-ниски температури или по-забутани бензиностанции трябва сам да вземаш мерки против замръзване, те също са широко обсъдени.

    Други недостатъци нафтата от бензиностанции общо взето няма. Не и такива, които да не могат да се решат с по-честа смяна на фабричните филтри на автомобила.

    Коментар


    • #3
      От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

      Здравей колега... Карам подобен модел (2014г Оверленд)...
      Засега - само суперлативи... Врътнал съм до момента 60х.км... Смяната на консумативите я правя в Балкан-Стар Варна. Там слагат мерцедеско масло на дизелаците (висок клас)..
      Справят се със софтуера безпроблемно... Да, досега често са се налагали сервизни ъпдейти по заводски указания - последния ъпдейт за безопасност ми го направиха преди 2 седмици (след което автоматично се включва P ако отвориш вратата при смъкнат колан и отпусната спирачка)...
      Другите консумативи са филтрите - там ти препоръчвам САМО оригинални. Горивните са скъпи тук (по спомен - 300лв/ комплекта - два броя). И оригиналния производител доколкото си спомням е UFI...
      Да, из нета можеш да видиш филтри Blueprint, но руснаците реват от тях и нямам основание да не им вярвам...
      Филтъра за купето за съжаление не съм срещал с активен въглен (поне аз)... Затова ползвам филтър за БМВ Х5 разрязан на 2 - става перфектно
      Ама то и за какво въобще го казвам - нали автомобила ще е гаранционен....
      Общо взето - доволен съм от сервиза...
      Пък и ти мият автомобила всеки път 'безплатно' (тя цената на ТО е такава, че и за 100г не мога да избия с мивките )
      Относно студа - не съм имал никакви проблеми с нашенската нафта... Карал съм напълно безпроблемно и при -20С (да, имаше доста закъсали дизелови автомобили по пътя, но джипа си палеше и вървеше все едно навън е +10С)...
      Навярно знаеш, че филтъра е с подгрев при нас.. Ако те притеснява все пак - можеш зимата да слагаш ОМВ Алпин (дават го до -30С)... Зареждал съм веднъж или дваж такъв - също безпроблемно шофиране..
      Да, в Германия малко се притесних - там пишеше, че биосъставката е 7%, а в книжката пише при биогориво над 5% да се прави по-често ТО
      Ако те интересува нещо - питай...

      П.С. горивните филтри на този модел са навряни в кучи г..з, и смяната им без канал не е толкова лесна работа (не знам дали въобще е възможна) Дренажа за вода - и той е там

      П.П.С. огледай добре гаранцията... Тук моя го взех с 4г/200х.км разширена гаранция включена в цената...
      Последно редактирано от slowtraveler; 07-11-16, 18:26.
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        За нафтата и температурите има няколко обширни теми във Форума. Краткият отговор е че докъм -15 можеш почти винаги да разчиташ на нафта от бензиностанция с голям оборот, на която не се задържа партида. При по-ниски температури или по-забутани бензиностанции трябва сам да вземаш мерки против замръзване, те също са широко обсъдени.

        Други недостатъци нафтата от бензиностанции общо взето няма. Не и такива, които да не могат да се решат с по-честа смяна на фабричните филтри на автомобила.
        Горивния филтър има ел. подгрев, така, че първото не е вярно.
        Второто също не е вярно - никакъв филтър не може да спре сярата...
        Най ме е страх от хора без мечти...

        Коментар


        • #5
          От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

          И при нас горивото е с 7% биодизел . Изисквания на ЕС. Питай на някоя от бензиностанциите за състава на нафтата. На мен поне на Ромпетрол ми извадиха един голям чаршаф и там го пишеше.

          Я да те питам - казваш, че правят ъпдейти в официалните сервизи. Тъй ли? Имаш ли горе-долу идея какви неща са ъпдейтвали при теб? То е факт, че тези коли са бъкани с електроника и всяко ЕКУ може да се ъпдейтне, ама си мислех, че ъпдейтете са рядкост ...

          Уф, ся прочетох, че не е овърленд 2004та, а овърленд 2014та .

          Коментар


          • #6
            От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

            Разбира се, че имам идея какво са ъпдейтвали - Крайслерците дават пълна информация за всеки ъпдейт... http://www.wk2jeeps.com/wk2_tsb.htm
            Ама са толкова много, че вече съм позабравил детайли...
            По памет:
            А. механични сервизни действия: 1. поставяне топлоизолация на вакуумния усилвател (за избягване проблем с конденз и ръжда); 2. подмяна на сенници с друг модел - възможно запалване на ел-инсталация поради прищипване на кабелчето за осветление на огледалата в сенниците
            Б. Софтуерни - тук не си спомням всичките, но най-общо:
            - софтуер на 'радиото' (от там се управляват много функции, включително 'трептене' на камера за заден ход и т.н.) - поне 3-4 пъти. Това съм го правил и самостоятелно - става лесно с флашка, като файла се тегли от официалния сайт.. В момента има ъпдейт и на картите, но ъпдейта е с карти 2014г (оригиналните при мен са 2012г), а цената на ъпдейта на картите (там е платено) все още ме оставя замислен
            - софтуер на дисплея на арматурното табло (в началото на излизане на 'рестайла' е имало случаи с изчезване на показанията за скорост или изцяло дисплея)
            - софтуер (май на BCM) (възможно фалшиво предупреждение за изгорял заден десен мигач)
            - единствения проблем, срещан при мен - фалшиво сработване за проблем с круиз контрола при неколкократно бързо натискане на бутона SET+ (мисли, че е залепнал бутона за увеличение на скоростта и за безопасност изключва круиз-контрола)... След ъпдейт (обявен от Крайслер специално за този проблем) проблема не се е проявявал...
            - няколко ъпдейта на софтуера на скоростната кутия за по-плавно превключване. Последния - включи и функцията за невъзможност за движение на автомобила при условие, че шофьора не е в автомобила.
            Общо взето това са нещата които се сещам. Мисля, че имаше и някакви ъпдейти на софтуера на двигателя, за 'щадене' на DPF и EGR, но там не съм сигурен...

            Всичките пъти ме бяха 'ъпдейтвали' при ТО, или ме бяха викали за 'безопасността'.. Да, може да изглеждат много 'проблемите', но реално не са ме тормозили, защото не са се проявявали, а само на ТО са ми казвали (или аз съм им казвал) какво са правили
            За щастие с изключение на периодичния проблем с круиз контрола (отстранен моментално с ъпдейта), всички останали действия по колата са били превантивни...

            Имай предвид, че при теб ще има система за урея (AdBlue) - там имаше няколко ъпдейта също, но навярно при теб ще бъдат качени още при продажбата (както ще бъдеш и с 'нови' карти на навигацията от 2014-2015г)..
            Последно редактирано от slowtraveler; 08-11-16, 08:53.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Там слагат мерцедеско масло на дизелаците (висок клас)..
              Хич не искам да се обаждам като няква черна станция обаче това за маслото е малко притеснително.
              Остави на страна че висок клас масло в пластмасова туба няма и цената му е много повече от 15лв, защото това в случая изобщо не е важно.
              Важното в случая е че Мерцедес нямат масло което покрива спецификацийте на Крайслер MS-10902 по отношение на наличието на фосфорни частици.
              От което на двигателя всъщност много не му пука освен че постояно е с леко запушен DPF с всички последствия от това.
              Иначе напълно подкрепям мнението ти че Балканстар е най-добрия сервиз за Jeep. Просто от както Фиат купиха Крайслер, нямат масла и течности Мопар и бутат квото има в склада.
              Последно редактирано от kinex; 08-11-16, 19:43.

              Коментар


              • #8
                От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                To вече Jeep си искат MS-11106... Слагат МБ229.52, което също си е low ash, така, че не виждам откъде би запушил DPF повече от което и да е друго аналогично масло....
                Но не съм сравнявал параметрите им... Можеш ли да споделиш подробности?
                От друга страна съм убеден, че VM едва ли им е пукало за разни американски стандарти, и по-вероятно е да са съобразени с някой европейски


                П.С. продажната цена на литър в сервиза е около 40лв, а не 15лв.... Литъра, а не 9л

                П.П.С. сега гледам в щатския сайт за Мазерати Куатрапорте, за същия двигател - да се слага САМО масло, отговарящо на Мазерати стандарта

                П.П.П.С. Яяяя, в последната инструкция пак са MS-10902??!!! Що така бе Миме - ей така си сменят стандартите Че и маслото вместо 5W30 вече го пишат 5W40 ....
                Иди ги разбери американците... Пък после - нашите сервизи не им спазвали инструкциите...
                В добавка - в системата на Крайслер все още не е вкаран например променения заден балон на въздушното окачване (със външна защита, който се монтира от 2016г). Става въпрос за официалния софтуер.. Американска му работа...
                Последно редактирано от slowtraveler; 08-11-16, 22:33.
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                  В крайна сметка, какво масло сипвате на 3.0CRD WK2? 5w30 не му ли е "тънко" лятото при 30 градуса? Каква е разликата м/у спецификации MS-11106 и MS-10902? За сега по MS-10902 намирам само 5w30. Amsoil 5w30 има MS-11106. Чудя се ако му се сипе 5w30 покриващо MB-Approval 229.51/229.52 дали ще му хареса. Колко литра събира?
                  R 727cc BB KIT
                  ZJ V8
                  WK2 V6

                  Коментар


                  • #10
                    От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                    Слагам само 5W30 - така пише за моя ДВГ (но за след 2016 май бяха препоръчали 5W40). Какво значи да му е 'тънко'? Пише си толкова, проблеми не съм имал. Няма как да разбера дали му е 'тънко'
                    Литрите са между 8 и 9л...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                      Тънко имам предвид, че при прекалено натоварване в жеги, масления филм може да се "скъса" и да допусне триене метал в метал. Малко вероятно за качествена синтетика, но истинската такава се намира трудно и не е за по 10- 15лв литъра.
                      Не съм отварял още менюъл на WK2 преди фейса и не мога да намеря такъв в нета, за това ми беше интересно коя спецификация дават. До колкото разбрах ACEA C3 и 229.52 (Low до Mid SAPS заради DPF) покрива спокойно изискванията на крайслер, пък дали ще е 5/30 или 5/40 е въпрос на предпочитание, след като дори те променят препоръката в даден момент.
                      R 727cc BB KIT
                      ZJ V8
                      WK2 V6

                      Коментар


                      • #12
                        От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                        Моя също е фейслифтов, но имаше някаква промяна за още по-новите двигатели...
                        За 'тънко' е ясно, но няма как да направиш оценка на безпроблемно експлоатиран двигател...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Моя също е фейслифтов, но имаше някаква промяна за още по-новите двигатели...
                          За 'тънко' е ясно, но няма как да направиш оценка на безпроблемно експлоатиран двигател...
                          2014 промениха нещо вътре в двигателя но не съм се интересувал какво точно.
                          За това и смениха маслото от 5W30 на 5W40.
                          http://www.wk2jeeps.com/wk2_maintenance.htm#ENGOIL
                          В твоята книжка какво пише?

                          Коментар


                          • #14
                            От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                            В моята книжка и при запитване в сервиза точно за тази кампания провериха и потвърдиха, че трябва да се слага 5W30, и при мен нямало смяна към 5W40....
                            Преминаването към 5W40 става въпрос не за 2014 (моят е точно този моделен ред), а за 2016..
                            Става въпрос за тази кампания: http://www.wk2jeeps.com/tsb/tsb_wk2_1807816a.pdf
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                              Определено за тези коли след 2016г се препоръчва 5W40, имаше си сервисен бюлетин и ми сложиха лепенка на капачката на маслото още на първата смяна на маслото. Всичко е заради един лагер, описан в бюлетина. Спецификацията MS10902 я има с 5W40 на СЕЛЕНИЯ, която е продукт на малайзийския концерн Петронас. Aз говорих с техника при нашия дилър и докато моторът е в гаранция, не искат да слагат друго масло освен тяхното. На АМСОЙЛ 5W40 си е напълно нормално масло като алтернатива. Има и едно друго подходящо на РЕВАНОЙЛ (Германия), което ми го препоръча тук един колега от форума и което е даже точно с тази спецификация MS 10902 за СУВ-ове. Ако Ви интересува, ще Ви дам линк, дори доставката до България не е скъпа.
                              Последно редактирано от ivaningbg; 31-07-19, 10:12.
                              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                              Тел: +359 887 847261

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X