Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    Това че не не знаеш е единствената 100%-това истина която каза до момента.
    Успех с алтернативите.
    Сега лъжец ли ме изкара? Интересно на какво основание. Нито имам сервиз, нито магазин за масла, нито се мъча да продавам нещо или някаква услуга. Намали малко със заядливия тон, показваш си нивото по този начин, а също си правиш лоша реклама.

    Коментар


    • #92
      От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

      Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение

      В кутията ще се слага Мопарския АТФ, това е ясно, но интересно защо сума ти NAG1 и 722.6 в разновидностите им си карат със МБ спек масло без проблеми, пък Chrysler препоръчаха Мопара.
      Най- вероятно защото всички те са идиоти. Нали и крайслер трябва да изкара някой лев отгоре. Има купища информаця по американски и австралийски форуми, ние тук не откриваме топлата вода, колкото и да ни се иска.

      Коментар


      • #93
        От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

        Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
        ...
        - в ретроспекция : http://www.wjjeeps.com/tsb/tsb_wj_2101407.pdf ,обърни внимание на забележките къде да се ползва нещо различно от ATF +4.


        NOTE: This Service Bulletin DOES NOT apply to the following transmissions:
        • Sprinter transmissions
        • Crossfire transmissions
        • MK/PM vehicles equipped with Continuously Variable Transmission
        (CVT)
        • WG vehicles equipped with a diesel engine (sales code ENF) and a
        W5J400 or NAG1 transmission (sales code DGJ)
        • **ALL vehicles equipped with a AS68RC Transmission (sales code
        DG3)**
        • **ALL vehicles equipped with a GENTRAG MPS6 Transmission (sales
        code DG5)**
        (датата е 2007 !. По това време в Chrysler вече са ползвали няколко типа NAG1 в разни модели.Другите NAG1...или другите модели на Крайслер с различни или пък същите NAG1 подължават да си гилат с ATF +4-виж Fig.1 в .pdf "Разлики м/у..." по-долу).


        -обърни внимание на препоръките за раздатките (MP2010 с 236.10/12/14 ; MP3010 и MP3023 - с ATF +4.) Има нещо,което кара и Крайслер, и производители на масла да препоръчват два различни продукта.


        Всичко туй (плюс фактът,че няма !!! ATF с одобрение 236.10 или MB 236.14 + MS-9602 , т.е. с ATF+4® едновременно) иде да каже,че спекулациите,че едното се припокривало с другото;че било еволюция на другото и можело безгрижно да ги мешаме или сменяме ,са тъкмо това - спекулации с пожелателно настроение. Ся колко потребители има,дето са ги мешали или сменяли местата без последствия-ми има хиляди сигурно..дали те не знаят,дали дилърът,дали масларят е гледал в правилния справочник...голяма част може би още си гилат така,без да им е умряла кутията. Дали всеки иска да експериментира-ами да си решава.


        Сертифицираните от Крайслер ATF+4® течности :
        https://www.centerforqa.com/chrysler-brands/




        Разлики в 722.6 и NAG1 :


        http://www.atraonline.com/gears/2008.../2008_3_38.pdf


        (конверторa и фрикционите в него. Още-простосмъртният не знае дали няма разлики в характеристиките на материала на дисковете на другите фрикц.пакети м/у MB и Крайслер - и в кои години.т.е дали Крайслер не са барнали още тук-там впоследствие ,за да накарат "техните си" NAG да работят оптимално с фирменото им ATF +4).


        И в крайна сметка: едно е да имаш официално одобрение(със спецификация) на производителя (пари,тестове,главоболия) и друго-да изкараш Multi- продукт (колкото и хай-тек да е) и да сложиш обещание "meets or exceeds the requirements of XXX;YYY,ZZZ" -масова практика .Маркетингови чалъми..на някои "аналози" например изпускат плюсчето (зер е търговска марка...). В първия случай продуктът ще си свърши работата в агрегата. Във втория-ами може и да не се усети разлика..ама може и портфейлът да олекне доста.


        Eй тука 2007 3.7 бензин с NAG1 -гражданинът слага ATF +4.
        https://www.youtube.com/watch?v=9KJDvuZ4Wts
        По бюлетини и препоръки -правилен избор.


        P.S. aкo по физ.х-ки ATF +4 и 236.10 са близки на хартия, то 236.14 е вече с по-нисък вискозитет ...за другите особености можем само да гадаем.Aма "припокривало се" ,ама "по-яко било"...А то от много мъдрувания полза няма.

        Коментар


        • #94
          От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

          Всичко туй (плюс фактът,че няма !!! ATF с одобрение 236.10 или MB 236.14 + MS-9602 , т.е. с ATF+4® едновременно)
          Как ще няма, като има масла, които покриват MS-9602 + 236,10 едновременно, виж продуктовата гама на производители като Bardahl или Yacco например има и други. Смяташ ли, че производители на масла от такова ниво просто ей така си слагат одобрения и спецификации на продуктите?
          От файла, който прати " The major outward differencesbetween the Chrysler and Mercedesconverters are the pilots and bolt circles. The pilots on all of the Chryslerconverters 1.335” — the Mercedespilots are about 1.375”, or about 0.040”larger.The Mercedes converters are available with 9”, 9¼” and 10-3/4” boltcircles. Chrysler converters (with theexception of the 3.0L diesel, which willbe available in the Grand Cherokee in2007) use a 10-3/8” bolt circle. " Или Грандове с OM642 3,0 литровия мерцедесовски дизел си използват мерцедесовия хидротрансформатор, дори кутията се сглабя в германия, докато NAG1 слагана при бензиновите двигатели е сглабяна в щатите.
          Последно редактирано от huntingdog; 10-09-19, 08:07.

          Коментар


          • #95
            От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

            Първоначално публикуван от td120 Преглед на мнение
            - в ретроспекция : http://www.wjjeeps.com/tsb/tsb_wj_2101407.pdf ,обърни внимание на забележките къде да се ползва нещо различно от ATF +4.


            (датата е 2007 !. По това време в Chrysler вече са ползвали няколко типа NAG1 в разни модели.Другите NAG1...или другите модели на Крайслер с различни или пък същите NAG1 подължават да си гилат с ATF +4-виж Fig.1 в .pdf "Разлики м/у..." по-долу).
            В изключенията виждам точно NAG1 кутията, която вграждат в WK2 3.0 дизел. Сега как да приемам тия изключения, като задължителен характер да не сипвам ATF+4 или пожелателен?

            NOTE: This Service Bulletin DOES NOT apply to the following transmissions:
            • WG vehicles equipped with a diesel engine (sales code ENF) and a
            W5J400 or NAG1 transmission (sales code DGJ)

            Това ми е кутията:
            DGJ: 5-Speed Auto W5A580 Transmission
            R 727cc BB KIT
            ZJ V8
            WK2 V6

            Коментар


            • #96
              От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

              Ами не четем и това е.
              От кога е бюлетинът? 2007 ! Ама за какво съм го дал-да се види,че има кутии NAG1,ползвани от Крайслер по онуй още време,дето искат АТФ +4 в някои модели и 236.10- в други.Да се повторя:


              По това време в Chrysler вече са ползвали няколко типа NAG1 в разни модели.Другите NAG1...или другите модели на Крайслер с различни или пък същите NAG1 подължават да си гилат с ATF +4...
              Още-простосмъртният не знае дали няма разлики в характеристиките на материала на дисковете на другите фрикц.пакети м/у MB и Крайслер - и в кои години.т.е дали Крайслер не са барнали още тук-там впоследствие ,за да накарат "техните си" NAG да работят оптимално с фирменото им ATF +4)
              Същото и за някои раздатки.Ще да е много удобно да изплюят препоръка за АТФ +4 във всички,ама по не знам какви причини не го правят.Няма и да разберем защо.


              Уважаеми huntingdog, пак да се самоцитирам:


              Няма ATF с одобрение 236.10 или MB 236.14 + MS-9602 , т.е. с ATF+4® едновременно.
              Едно е да имаш официално одобрение(със спецификация) на производителя (пари,тестове,главоболия) и друго-да изкараш Multi- продукт (колкото и хай-тек да е) и да сложиш обещание "meets or exceeds the requirements of XXX;YYY,ZZZ" -масова практика .
              Ето Бардалите с одобрение на MB:
              https://bevo.mercedes-benz.com/bevol...egriff=bardahl

              Ето и на Yacco:
              https://bevo.mercedes-benz.com/bevol...hbegriff=yacco

              И не,няма ги и в списъка на Крайслер на сертифицираните ATF+4 по-горе. Масло,одобрено по MS-9602(ATF +4) и MB 236.10/12 или 14 едновременно няма да намерите по белия свят.

              Хъ вижте какво е писал Кинекс по-горе...потърсете информация от още някой достоверен източник каква е била заводската течност и успех с избора!

              Коментар


              • #97
                От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                Това, че мерцедес не е дал официалното си одобрение, не означава, че въпросните течности не покриват спецификациите дадени от МБ или от Крайслер. Сега аз ли трябва да обяснявам за бизнес игрите в автомобилната индустрия и как се дават официални одобрения само на производителите, с които играем/ сме слключили договор/ са ни платили. Няма нищо извънземно в тези масла, ако едно време са били само няколко фирмите, които покриват спецификациите в момента са много, много повече.
                Ето два примера само, че има такива масла по белия свят: https://www.bardahl.fr/en-us/our-pro...atf-4-1l-fluid ; https://www.yacco.com/fr/nos-produit...onts/atf-x-225

                Коментар


                • #98
                  От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                  NAG1-Jeep натоварва много повече пакетите и торк конвертора от NAG1-Мерцедес. Селеноидите при Джип са с по-малък дебит и изобщо електроното управление е коренно различно. За това при Джип маслото е по-гъсто и има антифрикциони добавки. Който е карал и двете кутии веднага ще усети че при Джип кутията работи по-твърдо.
                  Сега за прословутия Мопар 9602. Крайслер си го разработиха и 5 години не казваха какво е, докато ги осъдиха за монопол и ги задължиха да кажат формулата. Каква точно спецификация са дали на американския петролен институт сами се досещате. По тази спецификация всички останали произвеждат АТФ+4.
                  И аз си се чудя на акъла що се ядосвам като вие си чупите вашите си коли. Ама тва да сложиш неправилното масло за да спестиш 100лв за 50 000км верно си е гавра с трудът на инженерите. Ми като нямаш пари да караш джип - купи си тротинетка.

                  Коментар


                  • #99
                    От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    2014 и 2016 са абсолютно еднакви двигатели.
                    Да бе.МБ и VM
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                      Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                      Какво/къде работиш в FCA?
                      При дилър.И не умувам.Чета в Дилър кънект поправките .Получава се без рекламации.
                      Е , беше малка шега това с вискозитета
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                        huntingdog- нищо лично към теб, но от много четене на спецификации не можеш да видиш цялостната картина.
                        Кутията е на Мерцедес, но това не е важно, по важно е как се управлява, софтуера и как е написан, пък и други дреболии.
                        Като слагаш масло в задния диференциал, какво гледаш, спецификацията на Dana примерно или на Jeep? Замисли се!
                        Jeep дават за твоята кутия ATF+4. Точка. Това, че ти искаш да експериментираш, изобщо не е важно. Кутията си е твоя, сложи вътре и веро ако искаш. Само, че трябва да си по отговорен - някой след една година ще ти прочете постовете и ще ги приеме за чиста монета.
                        Маслата били подобни, да мазни са...
                        Мопар си имат и продават масло със спецификация 236.12 (забележи САМО за Спринтер и Кросфайер) и отделно си имат масло ATF+4. Значи са различни. Малко различни, ама различни:

                        http://www.moparrepairconnection.ca/...DS/05127382AB/

                        http://www.moparrepairconnection.ca/...DS/68218057CA/

                        По твоята логика глупавите американци щяха да ръгат едно масло където им падне, ами видиш ли си имат два различни продукта, спецификации и т.н. ATF+4 e различен от 236.10,12,14. С какво е различен? Никой не знае. Дали специална отвара с божествена сила - едва ли. Но е различен.

                        Трябва да разбереш и реакцията на Кинекса - излиза от време на време някой, който почва да обяснява как Жипа си иска мерцедесово масло, ние тука си търкаме клавиатурите, после човека си продава жипа и пак от начало...
                        Най ме е страх от хора без мечти...

                        Коментар


                        • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                          КОлеги,бих искал да ви попитам, дали в последствие,когато си подбирам течности за смяна на раздатката и дифовете отпред и отзад мога да се доверя на следния производител и съответно количествата дадени тук:
                          https://www.ravenol.de/oel-finder.html ?
                          Че съм с преден диференциал 195 е ясно, но не ми е ясно как да разбера дали отзад съм с 195 или 230?Може ли някой да ми обясни? За раздатъчната кутия ще съм с МР3023 определено.
                          Питам, защото в един американски сайт срещнах малко противоречива информация или там са сбъркали понятията "Rear case" PN:68071230AB и го дават МР3023 да се обслужва с ATF+4, а "transfer case" PN:68370968AB с MTF-1 SАЕ 75W-85. Според мен би трябвало да е обратно. Ето тук намерих тази информация, но допускам,че може и аз да съм сбъркал: https://www.factorychryslerparts.com...oduct=13297783 и https://www.factorychryslerparts.com...8071230AB.html .
                          Благодаря ви предварително.
                          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                          Тел: +359 887 847261

                          Коментар


                          • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                            Твоята има код DR1 - значи задния диференциал е 230 мм.
                            За раздатката - ATF+4
                            За задния диференциал 75W-85 GL-5 плюс модификатор
                            За предния - същото без модификатор.
                            За кутията :
                            http://www.moparrepairconnection.ca/...DS/68218925AA/
                            Последно редактирано от onufriz; 11-09-19, 12:46.
                            Най ме е страх от хора без мечти...

                            Коментар


                            • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                              Който не познава Кинекса, по-добре да не си купува Jeep, че бахти и зора с тия масла! си мисля, че и горивото е добре да е Мопар!
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                                Е, аз Пламен го познавам от тук и той силно перпоръчва БАРДАЛ, но съм много доволен засега. За Джийп има достатъчно алтернативи на масла. Скоростната кутия я дават да не се сменя, но аз на тия приказки не вярвам и ще сменям маслото между 100 и 120.000 км. ZF препоръчват или на 100/120.000 км или на 8 години веднъж.

                                ПО какво се различават това: https://www.ato24.de/de/ravenol-mtf-1-sae-75w-85.html от това: https://www.ato24.de/de/mopar-achsge...d-0-946-l.html освен, по цената за литър и производител? И двете имат 75W-85 GL-5 и могат ли да се ползват както за заден, така и за преден диференциал? Признавам си,че не съм много в час и тая "игра" с модификатора не ми е ясна много
                                На колегата Онуфри му благодаря сърдечно.
                                Последно редактирано от ivaningbg; 11-09-19, 14:12.
                                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                                Тел: +359 887 847261

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X