Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

    Това доколкото знам е лесна (и доста по-евтина) за ремонт кутия. В немечко услугите са си скъпи де - възможно е такава да е цената... Цената на хидротрансформатора май е нормална - за него нямам коментар, но пък той си е с живот доста стотици хиляди км..... Особено имайки предвид 'заключването' му в Джипа (т.е. изключването му от активна работа).

    При всички случаи - дори в онзи специализиран форум не съм чел някой да е имал какъвто и да е проблем с кутията и трансмисията де...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #32
      От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

      е сега вече ще спя спокойно . Преди 2 седмици в София видях един майстор,който беше раглобил такава ZF, но 5 степенна от ауди до последния чарк и щеше да й сменя фрикционите. Говореше за 2.000 лева труд.
      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
      Тел: +359 887 847261

      Коментар


      • #33
        От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

        Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
        да ми каже, колко аджеба е това: "life of the vihicle". .
        В четене и ровене къде ли не заради братчета съседчета с "Гуарегавици" (гоУемиЬо гоУф) загубих наколко нощи преди години и се натъкнах на "лайф тайм *" Х страници по-натам * беше обяснено - 100 000км или три ярета, бай бак на аутото в най-блиСкото дилършип, кауфе гац ное "Туарегавица" и те така ......
        П.П. За не разбиращите моя немско-английски-
        български - 3 години или 100 000км. връщане колата на някаква цена в най-близкия оторизиран дилър и покупка на нова..... (кафе)
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #34
          От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

          Според приятел - немец, животът при проектиране се смята на около 300х.км...
          Иначе на джипката гаранцията (т.е. поне живота) бе 4г/200х.км...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #35
            От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

            МОята гаранция е само 4 години и неограничено количество колиметри. Е, никъде в книжката не пише,колко е животът на автомобила. Тъпи еврейски номера.
            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
            Тел: +359 887 847261

            Коментар


            • #36
              От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Другите консумативи са филтрите - там ти препоръчвам САМО оригинални. Горивните са скъпи тук (по спомен - 300лв/ комплекта - два броя). И оригиналния производител доколкото си спомням е UFI...
              Да, из нета можеш да видиш филтри Blueprint, но руснаците реват от тях и нямам основание да не им вярвам...
              Къде руснаците се оплакват от Blueprint? Аз сложих маслен, въздушен и горивни на Blueprint и като подбрамд на bilstein не мисля, че са лоши филтри. Можех и UFI да поръчам но с 2 седмично забавяне.
              От какво конкретно се оплакват руснаците, имаш ли линк към тема?

              Филтъра на купето го има с активен въглен на Corteco, но предвид опита ми с такива филтри на други коли, не виждам особено филтриране и недопускане на миризми в сравнение с обикновените.
              R 727cc BB KIT
              ZJ V8
              WK2 V6

              Коментар


              • #37
                От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                Под оригинален нямах предвид точно МОПАР, а оригиналът: UFI 26.019.01
                МОПАР-ският е горепосоченият UFI с картонена кутийка на МОПАР (вътре на филтъра си се чете UFI с неговият си номер)...
                Проблемите - например:
                https://jeep4x4club.ru/forums/topic/...6067aa/page/4/
                Срещал съм мнения от сериозни източници (представители на марката, работили доста години като добри диагностици и т.н.), че има подобни филтри (май на Каптива?!), които обаче са със съвсем друг размер на 'ситото' - горепосоченият е доста фин филтър. Затова и твърдо не се препоръчва подмяната с друг тип - горивната апаратура е доста скъпа
                За въздушният филтър също не препоръчват смяна с друг тип, защото електрониката доста точно следи параметрите и излиза грешка (май бе 'проблем с електронния дросел'), ако филтъра не му хареса. Под 'не му хареса' обикновено се получава при позадръстването му, или зимата ако натрупа сняг/скреж по филтъра...
                За купето - там няма такива датчици и не влиза в авариен режим Аз ползвам или оригиналните, или пробвах с активен въглен от БМВ Х5 (един филтър става за две смени - реже се точно наполовина и става 'джиповския'). Разбира се - това бе в частта 'експеримент', защото за Джип по това време никой не предлагаше филтър с активен въглен... Сега пак съм си с оригиналния и не виждам проблеми...
                В края на краищата филтрите са консуматив, сменящ се доста рядко, и не виждам смисъл от експерименти..

                P.S. моля прочетете това мнение - ако имате допълнителни въпроси - насреща съм, но пробвайте алтернативни способи за контакт защото няма да следя и тази тема...
                https://www.offroad-bulgaria.com/sho...01#post3488501
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #38
                  От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                  Мерси за инфото. Освен горивните филтри, всичко което свалих (маслен, въздушен, купе) беше Blueprint и явно е работило ок и в Италия. Може би ще поръчам все пак 2 Ufi-та за горивни и ще ги сменя, за да не го мисля. Това, което не ми хареса в горивните на blueprit, беше че са с шев на снадката на филтриращия елемемт, докато Ufi-тата са безшевни. Иначе масления изглеждаше доста качествена изработка, гъстота на ребрата и хартия. Въздушния също е ок, но там няма как да знам дали са съобразили пропусканото количество въздух според изискването на производителя или слагат една и съща хартия на всичките си филтри.
                  Както много други брандове и те работят с външни производители и накрая само опаковат, така че предполагам реално на пазара има 3- 4 различни филтъра от вид, опаковани в различни имена.

                  За сега му сложих Amsoil 5w30 Europ Formula 5w30 и мисля, че му харесва. При дюзите есичко е точно и работят с отклонения около 0.3,с изключение на 2ри цилиндър, където е 0.9, но ще го изкарам на едно дълго извънградско и ще ги измеря пак, ано трябва да бухна една юнашка добавка в горивото.
                  R 727cc BB KIT
                  ZJ V8
                  WK2 V6

                  Коментар


                  • #39
                    От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    В моята книжка и при запитване в сервиза точно за тази кампания провериха и потвърдиха, че трябва да се слага 5W30, и при мен нямало смяна към 5W40....
                    Преминаването към 5W40 става въпрос не за 2014 (моят е точно този моделен ред), а за 2016..
                    Става въпрос за тази кампания: http://www.wk2jeeps.com/tsb/tsb_wk2_1807816a.pdf
                    По този повод виждам следното болднато изречение: NOTE: This bulletin applies to vehicles built on or before June 30, 2016 (MMDDHH0630XX) and equipped with a 3.0L Diesel Engine (Sales Code EXF. А мисля всички сме с EXF кодове, което значи че 5w40 ще се налива. Руснаците също го потвърждават.
                    R 727cc BB KIT
                    ZJ V8
                    WK2 V6

                    Коментар


                    • #40
                      От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                      Сашо, сигурен ли си,че и ти си с мотор с букви EXF? Освен това също е писано: "NOTE: This bulletin applies to vehicles within the following markets/countries:NAFTA.". Ние в Европа не сме ли ЕМЕА?
                      Последно редактирано от ivaningbg; 02-09-19, 09:50.
                      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                      Тел: +359 887 847261

                      Коментар


                      • #41
                        От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                        Да, по VIN съм с EXF (мисля, че всички 3.0crd са с този код, независимо от мощността). Това, че се отнася за US, Canada и Mexico е вярно.

                        До колкото разбирам, основната промяна в двигателите след 2014 е промяната на термостата и температурата, която се качва с около 10 градуса, за разлика от 2011- 2013. От там идва проблемът на 5w30 и коляновия вал. Но отново е индивидуално, защото масово случаите са от щатите и тук- таме от Руснаците.

                        По VIN уж при официалните дилъри излиза дали конкретния автомобил попада под този бюлетин, но още чакам отговор от Jeep BG.
                        R 727cc BB KIT
                        ZJ V8
                        WK2 V6

                        Коментар


                        • #42
                          От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                          Да си призная и аз съм малко озадачен, тъй като при мен още по време на гаранцията ми изпълниха този бюлетин без да ме питат, а и по VIN съм с кола за немския пазар. Така, хем съм в EMEA, хем съм с изпълнен такъв бюлетин и ми слагат 5W-40 и са ми залепили лепинката на капачката, както е по документация. Мен лично много ме оздачава фактът,че руснаците карат този СУВ в дизеловия им вариант. Бензинът там е толкова евтин, дизелът име толкова скапан...или отдавна са си оправили бакиите по бензиностанциите. Аз като съм в командировка там само бензинови коли получавам и не съм имал опит с дизела им, но какво ли не съм чувал.
                          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                          Тел: +359 887 847261

                          Коментар


                          • #43
                            От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                            То средният европейски потребител едва ли ще товари толкоз машината,че да превърти лагери (за разлика от американци и австралийци,който обичат да дърпат туй-онуй и да бъзикат). Пък и моторът се ползва в Dodge RAM 1500...
                            Ако немците са се "презастраховали" с минаването към 5w-40 за всички 3.0 -ами добре. Обаче остава въпросът за причината за фаловете-някои от спекулациите от щастливи потребители са:
                            -първоначалните настройки на софтуера на двигателя и кутията,позволяваща прекалено ниски обороти под повишен товар(това уж е променено...)
                            -производствена грешка в обработката на лагерните гнезда
                            -грешка при монтажа или производството на лагерните черупки(сгрешена цветова кодировка от производителя или нещо друго)
                            -или повече от една причина
                            От ФИАТ/Крайслер мълчат и просто сменят двигатели.

                            То имало там и някой други (хм,дребни?)болежки като непочистени от фабричната обработка помпи за високо налягане и течащи охладители на егр-а при някои "партиди".

                            За екстравагантния монтаж на ангр. зъбни колела(задвижваните от веригите) все още не се говори много,ама щетата настъпвала на километри,дето европейските мотори още не са ги видяли...(там ни шпонка,ни конус биля).

                            Коментар


                            • #44
                              От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                              Първоначално публикуван от td120 Преглед на мнение
                              То средният европейски потребител едва ли ще товари толкоз машината,че да превърти лагери (за разлика от американци и австралийци,който обичат да дърпат туй-онуй и да бъзикат). Пък и моторът се ползва в Dodge RAM 1500...
                              Ако немците са се "презастраховали" с минаването към 5w-40 за всички 3.0 -ами добре. Обаче остава въпросът за причината за фаловете-някои от спекулациите от щастливи потребители са:
                              -първоначалните настройки на софтуера на двигателя и кутията,позволяваща прекалено ниски обороти под повишен товар(това уж е променено...)
                              -производствена грешка в обработката на лагерните гнезда
                              -грешка при монтажа или производството на лагерните черупки(сгрешена цветова кодировка от производителя или нещо друго)
                              -или повече от една причина
                              От ФИАТ/Крайслер мълчат и просто сменят двигатели.

                              То имало там и някой други (хм,дребни?)болежки като непочистени от фабричната обработка помпи за високо налягане и течащи охладители на егр-а при някои "партиди".

                              За екстравагантния монтаж на ангр. зъбни колела(задвижваните от веригите) все още не се говори много,ама щетата настъпвала на километри,дето европейските мотори още не са ги видяли...(там ни шпонка,ни конус биля).
                              Би ми било интересно да споделиш, откъде черпиш информацията изложена по-горе в постинга ти. В Европа дават гаранция на целия автомобил 4 години. 2 години от производителя и 2 чрез застрахователна компания. В Германия това е чрез АЛИАНЦ. В момента съм опрял точно до тази допълнителната гаранция, тъй като на 27. март ми изтече тази от производителя. Писах е/маил на Алианц в Мюнхен и хората ми се обадиха да ми кажат,че за симптомите, които имам (не се запаметяват фаворитите в телефонното меню или като се запаметят и след 1-2 запалвания на мотора изчезват запаметените номера) си е въпрос на софтуерна грешка и да си уредя с местния дилър час, а те после ще се оправят с него.В България във Варна също ми казаха,че и за тях важи тази 4 годишната гаранция. Не съм чул до момента да сменяли цели двигатели, но чвно ти имаш интересна информация, която с удоволствие бих получил от теб.
                              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                              Тел: +359 887 847261

                              Коментар


                              • #45
                                От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                                Ето какво ми отговориха от Jeep BG:

                                "Съгласно инструкциите на производителя на автомобила към днешна дата маслото за двигателя трябва да бъде съгласно прикачения файл."

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:17.2 КБ
ID:5820691

                                За сега ще си карам с Amsoil 5w30 с MS-11106, пък ако ми скимне другото лято ще пробвам 5w40.

                                Ей това е много готино и дълго четиво, но според мен е доста коректно:

                                https://540ratblog.wordpress.com/

                                Според авторът, вискозитета далеч не е основната "опорна точка" за защитата на мотора, ами е просто индикатор за плътност/ течливост и нищо повече. От там следва най- важното за износоустойчивостта, а именно най- високото налягане на което издържа маслото под товар. Ще ми отнеме много ако трябва да вкарам цялото четиво в няколко реда, така че който има време, може да го прочете.
                                Последно редактирано от baha; 03-09-19, 11:56.
                                R 727cc BB KIT
                                ZJ V8
                                WK2 V6

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X