Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

    Сега разгледах линка: http://www.wk2jeeps.com/wk2_maintenance.htm#ENGOIL и там пише,че маслото се сменя най-късно след 10.000 мили, а в моята сервизна книжка е 12.500 мили (20.000 км). Тоя сайт малко почна да ме разочарова, след като веднъж вече му се доверих и както бяха писали, уж всички дизелови модели имали предварителноп сложен нагревател в блока и само трябва да си купиш кабела и ще си грееш мотора зимата. Да ама се оказа,че на Европейските модели не е точно така, и като им писах на тия, защо пишат неверни неща, ми отговориха,че не знаели,че Европейските нямат нагревател и че ще питат в Джийп и ще ми се обадят. Ха познайте, колко пъти има напомнях да ми кажат, какво е станало и колко пъти ми отговориха?Нито веднъж. А тук в Германия в дилърските сервизи даже се пулеха на скицата,която им представих с парт номерата на кабела и на нагреватела в блока и много ми се чудеха. Накрая си платих и ми направиха снимка на блока на мястото,където би трябвало да има такъв нагревател и...нищо нямаше. Снимката даже съм я пускал из форума. Инъче аз вече навъртях 40.000 км с моя "сандък" и съм много доволен. От Хамбург до София и обартно в тези големи жеги сега за 4700км средният ми разход излезе 7,9 л/100 дизел, при положение,че на идване колата беше пълна до горе с паднали седалки и с товар от поне 400кг. Освен това успях да се отбия и запозная лично с Деди Влади и да почерпи с 1 кафе . Срдената ми скорост през 90% от времето беше 130км/ч. На границата между България и Сърбия, след това между Сърбия и Унгария двигателят ми работеше 5 часа почти на място и грубо това ми костваше към 10 литра гориво (климатикът беше нон-стоп включен - нали не съм Камерунец), така,че съм много доволен от поведението на колата. Още веднъж искал да благодаря на Жоро от Варна (slowtraveler), за това че ме посъветва да не се замислям много и да си купя този модел.
    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
    Тел: +359 887 847261

    Коментар


    • #17
      От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

      Сервизният бюлетин съм го пуснал по-горе...
      Радвам се, че ти е харесал модела така, както на мен
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

        Ок, значи за 2011- 2014 препоръчват 5/30 ACEA C3 (low SAPS) или MS- 11106. Amsoil покрива и двете спецификации, но предполагам и всяка качествена синтетика с 5/30 C3 ще му хареса на двигателя.
        R 727cc BB KIT
        ZJ V8
        WK2 V6

        Коментар


        • #19
          От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

          Днес пишейки малко по-горе за РАВЕНОЙЛ Германия имах предвид това: https://www.ravenol-shop.de/motoroel...venol-ndt-5w40 и при поръчка на стойност над 150 Евро изпращат дори и до България безплатно. Има опаковки по 20 литра, така, че... Поне покрива точно това,което Джийп искат като спецификация: 5W-40 и MS - 10902.
          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
          Тел: +359 887 847261

          Коментар


          • #20
            От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

            Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
            Ок, значи за 2011- 2014 препоръчват 5/30 ACEA C3 (low SAPS) или MS- 11106. Amsoil покрива и двете спецификации, но предполагам и всяка качествена синтетика с 5/30 C3 ще му хареса на двигателя.
            До 2016, а не 2014
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

              Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
              ...средният ми разход излезе 7,9 л/100 дизел ...
              Няма се надуваш SRT на газ харчи по-малко

              Коментар


              • #22
                От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                До 2016, а не 2014
                2014 и 2016 са абсолютно еднакви двигатели.

                Коментар


                • #23
                  От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                  Нещо не мога да се ориентирам, кой е автомата на 3.0 2011та, предполагам е американец, но кой код? Ако е американец иска АТФ+4?
                  R 727cc BB KIT
                  ZJ V8
                  WK2 V6

                  Коментар


                  • #24
                    От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                    Мерцедесов 5 степенен, и да иска ATF+4.
                    Най ме е страх от хора без мечти...

                    Коментар


                    • #25
                      От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                      Хъм, странен избор да сложат мерцедесов автомат на VM мотор. 722.6 ли е? Знам, че той не иска атф+4.
                      R 727cc BB KIT
                      ZJ V8
                      WK2 V6

                      Коментар


                      • #26
                        От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                        Много интересно кое е наложило смяната...къде може да се намери бюлетинът,споменаващ "лагер"? Не успях да го намеря.


                        Собственици на пикапи (RAM 1500) реват от превъртели лагери след нищожни километри(без тунинги)...FIAT/Крайслер сменят мотори, без да дават обяснения-причината за мизерията с лагерите още не е ясна(повече от три години),макар да има 2-3 предположения...


                        А за маслото (5w-40, за след 2016-) :
                        RAVENOL NDT Nord Duty Truck 5w-40
                        PETRONAS Heavy Duty Atlas HPD 5W-40
                        Fuchs TITAN CARGO SAE 5W-40
                        ...може би ще се намерят в Б-я . Тия са Low-SAPS.
                        За съжаление тъкмо в този вискозитет в Европа маслата , отговарящи на CJ-4;CK-4 ACEA E9/E7 са рядкост...Отвъд океана-избор голям.Самите сервизи на дилърите ползват Rotella T6 5w-40,което се продава навсякъде.Може би препоръката е най-вече пазарно обусловена...


                        NOTE: This bulletin applies to vehicles within the following markets/countries: NAFTA.

                        За Европейския и другите пазари същата стъпка ли е предприета,че няма много информация...


                        От любопитство щраках по няколко онлайн съветника на производители- Valvoline и Мобил не се наемат с препоръка(!);


                        Liqui-Moly дават това (ОК) за модели от 2016 нататък:
                        https://products.liqui-moly.com/spec...-diesel-6.html


                        ..а Shell - нормален A3/B4 : Helix Ultra 5w-40 (?) за модели от 2016 нататък:
                        https://www.shell-livedocs.com/data/...8058478b4d.pdf


                        Има ли промяна в каталитичните устройства за моделите след 2016?




                        P.S. aвтоматите на по-новите са ZF 8HP(2014-).


                        https://www.ram1500diesel.com/forum/...structions.pdf


                        ZF Lifeguard Fluid 8 . Аналогът може да се намери при дилърите на марките,ползващи въпросната трансмисия. Производителят на маслото може да е повече от един,както обикновено.
                        Забележката на ZF за смяна на 80-120 хил.км е интересна с оглед басните за "lifetime-fill" течностите,пробутвани от автопроизводители, ползващи същите тия трансмисии...


                        На предните(2011-2013) са NAG1/W5A - с ATF +4


                        Ако двигателят е преди въпросната кампания от 2016, слагайте му MB 229.51 - в 5w-30 ...или 5w-40, ако ще го товарите повече.

                        Коментар


                        • #27
                          От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                          Предполагам причината в двигателите на РАМ-а е в производител на конкретен компонент в щатите... Не съм чувал някой тук да се е оплакал от проблеми с този ДВГ на Джипа.. Напротив... Общо взето - напълно безпроблемен ДВГ...
                          За автомата - сменя се и картер/филтър при смяна на маслото... Да, не е скъп.
                          Но хора, които са го правили споделят, че не е имало някаква видима деградация в маслото, и са го направили повече за лично спокойствие...
                          В моята книжка доколкото се сещам пишеше смяна на 100х.мили / 160х.км...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                            За автоматите - гледах интервю с представител на производителя ZF на кутиите и той си го каза: Препоръчваме смяна на маслото веднъж на 8 години или 80 - 120.000 км в зависимост от натоварването преди това.
                            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                            Тел: +359 887 847261

                            Коментар


                            • #29
                              От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                              Както всяко масло - лошо няма да го сменяш....
                              Ама:
                              Under normal operating conditions, the fluid installed at the factory will provide satisfactory lubrication for the life of the vehicle.Routine fluid and filter changes are not required. However, change the fluid and filter if the fluid becomes contaminated (with water, etc.), or if the transmission is disassembled for any reason.
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #30
                                От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                                Жоро, никой не пожела в Дцийп Хамбург да ми каже, колко аджеба е това: "life of the vihicle". Вдигат рамене, сумтят и се молят след гаранцията да им застанеш на пусия и като поляк на митница с развалена кутия. В наше село има една фирма,която прави основни ремонти на тази кутия, като цената й без замяна на хидротрансформатора е към 3.000 евро ,а със замяната му още 800 Ешро отгоре. Сваляне и качване на кутията е 450 Евро. Гаранция след това 2 години и срещу 200 Евро отгоре още 2 години гаранция отгоре чрез застрахователна компания. Фирмата се казва: TRI: https://www.tri-getriebe.org/en/getriebe-reparatur/ директно на английски. Правят всякакви кутии.Дано не се налага де.
                                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                                Тел: +359 887 847261

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X