Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дали да сменям Нивата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дали да сменям Нивата

    Привет, отдавна не съм писал, но стана време. Нивата вече поостаря и се чудя дали да не я заменя с Ърбан или Дъстер или с нещо втора употреба за тая цена?

    Кой знае какъв оффроуд не се прави, ходи се на риболов, но друго е да караш без страх в калта зимата.
    [URL="http://line4auto.ru/citroen/"]
    [/URL]

  • #2
    От: Дали да сменям Нивата

    Какво значи "остаря"

    Коментар


    • #3
      От: Дали да сменям Нивата

      Ми като гледам сме я купили февруари 2009та :

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=51992
      [URL="http://line4auto.ru/citroen/"]
      [/URL]

      Коментар


      • #4
        От: Дали да сменям Нивата

        Значи тъкмо сте изчистили детските болести.

        Но те разбирам, ако ти се кара друга кола.

        Коментар


        • #5
          От: Дали да сменям Нивата

          По принцип не сме имали кой знае какви драми, освен дръжката за отваряне на багажника, все се чупи. Не държа да сменям марката, просто сменяме колите на 7-8 години и купуваме пак чисто нова. За това и изчетох темата за Urban с интерес. Но заглеждам и бензинова Дачия Дъстър?
          [URL="http://line4auto.ru/citroen/"]
          [/URL]

          Коментар


          • #6
            От: Дали да сменям Нивата

            Сменяй с Дъстър. Само да не ти е жал да окаляш после
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • #7
              От: Дали да сменям Нивата

              Ето една разумна тема.
              Абонирам се.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Дали да сменям Нивата

                Смени я с Ърбън, но недей с Дъстър.

                Коментар


                • #9
                  От: Дали да сменям Нивата

                  По клипчета из мрежата Дъстера изглежда се справя доста прилично. С едни по-груби гуми ще е идеален за риболов, нямаме тежък офроуд. Чудя се само бензинка или дизел ? От 2009 до днес Нивата няма 40 хил км ?
                  [URL="http://line4auto.ru/citroen/"]
                  [/URL]

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дали да сменям Нивата

                    Е дизел де.

                    Бензинът е ценен само с възможността да му сложиш газ. Е, и с това че бензиновият двигател може да се произвежда в Русия.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дали да сменям Нивата

                      Тази Нива за риба за 7 години е изминала по-малко от 40 000 км и то предимно по асфалт и е карана малко по черен път до язовира и реката. Според мен причината да сменяш Нивата не е в машината. Навярно въдиците за тези 7 години са станали по-дълги и не се събират в Нивата.
                      Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дали да сменям Нивата

                        Първоначално публикуван от glorious Преглед на мнение
                        По клипчета из мрежата Дъстера изглежда се справя доста прилично. С едни по-груби гуми ще е идеален за риболов, нямаме тежък офроуд. Чудя се само бензинка или дизел ? От 2009 до днес Нивата няма 40 хил км ?
                        И наяве дъстъра се справя добре.
                        Аз съм твърдо за дизела.
                        Моя скоро стана на 4 години. Всяка седмица съм извън пътя поне веднъж. Днес смених крушка на преден габарит - това са ми проблемите
                        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дали да сменям Нивата

                          mstoev, познаваме ли се? Явно нещо си познал колата?

                          Аз също бях твърдо за дизела , а и от 2007 до сега само такива карам. Четох из Дачия-форум -доста да хвалят бензиновия мотор, видях че и разликата в цената е около 4 хил. лева, погледнах и километража на Нивата и реших, че от икономия на гориво няма да избия тази разлика. Та сондирам мнения.
                          [URL="http://line4auto.ru/citroen/"]
                          [/URL]

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дали да сменям Нивата

                            На цената на дизелов Дъстър, си купи нещо от доказаните машини в оффроада на старо(нов Дъстър е около 30 хил.лв)
                            Т.е. до тези пари най-вероятно ще е и обслужено и подготвено и без забележка. Ще има всевъзможни блокажи, лебедки, шнорхели, печки, климатици и каквото там... Гаранция за такъв пробег не ти трябва, а и да си плащаш ремонтите, че и да я гледаш като писано яйце, пак ще си на сметка спрямо гаранционен Дъстър. Работата е там, че определени стари модели се обезценяват много бавно вече, и парите ти се запазват, ако решиш да продаваш. Като работа ще ти свършат това за което ползваш Нивата, че и много повече... А за тоя пробег и амортизацията ще им е минимална.
                            Казано просто, возил си се 7 години в Нива за по 50ст/км. Като сметнем разходите и загубата на пазарна цена. А можеше да се возиш в Тойота, Ленд Ровър, Мерцедес и пр...почти на цената на горивото и поддръжката, която е доста под 50ст/км.

                            Виж, ако беше казал, че ще е семейна кола с пробег над 10-15 хил.км на година, и ползвана за най-разнообразни задачи, тогава Дъстъра е ок. Ще си избие обезценяването най-малко от икономия на гориво спрямо нещо бавнообезценяващо се.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дали да сменям Нивата

                              Ако парите не ми стигат за нови Мишелини(примерно) бих купил нови Корморани(примерно) но не и Мишелин втора употреба.При по-добри финансови възможности,сигурно и мисленето при закупуване на кола се формира по аналогичен начин.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X