Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще спрат ли аналоговото FM радио?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ще спрат ли аналоговото FM радио?

    Колеги цифровото радио излъчване се води DAB a по- новата система е DAB+. Има вече пробно излъчване и в България. Напишете в Гугъла DAB и има много обяснено. аз понеже си взех приемник на DAB+ /каквото е и излъчването в БГ/и се абонирах за получаване на новини от сайта им, и пише вече в колко района в Европа са пуснати нови Цифрови станции и вече на няколко места са спрели FM излъчването.

    Коментар


    • #17
      От: Ще спрат ли аналоговото FM радио?

      Дали се предвиждат конвертори, подобно на тези, които бяха въведени при телевизионните приемници
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #18
        От: Ще спрат ли аналоговото FM радио?

        Аз за мен си мислех ако го спрат да слушам с таблета и SDR

        Коментар


        • #19
          От: Ще спрат ли аналоговото FM радио?

          Вече си вървят тестове на DAB+, но едва ли в България скоро ще спре аналоговото радио. На честота 225.648 MHz от кв. Симеоново - http://www.predavatel.com/bg/1/sofia
          По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

          Коментар


          • #20
            От: Ще спрат ли аналоговото FM радио?

            Да и аз знам нещо за 200 и софия от преди още като са били планове само сигурно.

            Коментар


            • #21
              От: Ще спрат ли аналоговото FM радио?

              Преди около две години, търсейки да закупя mini-система, в голяма търговска верига попитах за такава с цифров приемник. Консултантите дълго време не ме разбраха ИЗОБЩО за какво ги питам. Оказа се, че там не се предлагат такива варианти. No comment.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #22
                От: Ще спрат ли аналоговото FM радио?

                Виждал съм радиа втора употреба, внесени от ЕС-държави, които имат цифрово радио. Където има нужда от това, има и радиа, и приемници. У нас няма, а не се очертава и да има.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #23
                  От: Ще спрат ли аналоговото FM радио?

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  А какво е това сателитно радио? Как се приема с приемници монтирани в автомобили в Щатите?
                  Тук (в САЩ) цифровото радио, което се монтира на автомобилите или OEM радиоапаратите се нарича XM Radio, и до колкото съм виждал - има само една фирма - SiriusXM.
                  Повече информация, предполагам, че има на сайта им: http://www.siriusxm.com/ или в интернет.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ще спрат ли аналоговото FM радио?

                    Sirius и XM Radio бяха две отделни компании, които стартираха преди повече от 15 години и в последствие се обединиха. Разликата с DAB, е че предлагат цифрово сателитно радио, предимно за приемници в автомобили. Едните имаха 2 спътника на геостационарна орбита, а другите 3 на изтеглена елипнична (това, което спомена колегата по-рано). Заедно с радио имаха идея да пуснат услуги пред техния сигнал като запалване на ДВГ сутрин по заявка за да загрее колата, изгасване на ДВГ при кражба, пътна информация, прогноза за времето и т.н. Не знам дали ги реализираха.
                    Относно приемници за DAB, в някои от по-новите коли го подържат. На баджанака Кашкая от 2015та го има. Моя Дъстър от 2015 го няма
                    По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X