Обява

Свий
Няма добавени обяви.

PMR 446 диапазон (446Mhz) - свободен за гражданска употреба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: PMR 446 диапазон (446Mhz) - свободен за гражданска употреба

    Абсолютно нищо няма като описание. При SQ 0 започна да приема, но само, когато приема, а през останалото време е страшно бръждене.
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #17
      Предлагат ми ( от фирма която продава такива станции) само че каналите им започват от 462 МХц и завършват на 469. Баофенги някакви. Уверяват ме, че не ми трябва клас за тях, били свободни за употреба и масово ги купували в строителството и други.
      Въпроса ми е дали така настроени мога да ги ползвам без лиценз или просто се опитват да ми ги пробутат?
      Ако ги взема ще се ползват основно в София на малко разстояние, ако това има значение
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Купи си и кабел за програмиране. Могат и те да ти ги програмират, но можеш и сам. Не е кой знае колко сложно. Таблици с честотите на PMR обхвата има. CTSC или DTSC кодовете не са задължителни.

      • large
        large коментира
        Редактиране на коментар
        Баофенг 888 S, аз имам варианта на тези, с екранчето. забравих как се казваше.
        Екрана не е от особено значение, след като си ги програмирал. Китайката ти казва на кой канал си.
        Да ги ползваш на ПМР обаче не е "честно". Имат опция за 5w, а и антената е сменяема.
        Аз искарах клас 2 лиценз, с което да легитимирам носенето на такова устройство, но все пак то не отговаря на изискванията за PMR.

      • siem
        siem коментира
        Редактиране на коментар
        Не съм сигурен, че разбирам какво искаш да кажеш- "не е честно"
        Всички на които звънях (он-лайн търговци) казват: "ползвай, лиценз не ти трябва". Вярно, че са им за продаване, а тука чета други неща и вече съвсем се обърках на кой и какво да вярвам.

    • #18
      Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
      Предлагат ми ( от фирма която продава такива станции) само че каналите им започват от 462 МХц и завършват на 469. ...
      Определено това е извън безлицензния PMR 446


      ... В радиочестотни ленти 450-459 MHz и 460-469 MHz отделни честоти ще се използват от Министерството на отбраната до края на 2020 г.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • siem
        siem коментира
        Редактиране на коментар
        Благодаря! Няма да ги вземам и да си слагам таралеж в гащите. Зная, че могат да се пренастроят, но не ми се занимава.

        П.П. Подведох се от твърдението им, че не трябва лиценз

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X