Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

    Интересува ме сервиз който разполага с фреон R12... Става въпрос за климатик на автомобил.
    VPetrov.photography

  • #2
    До: Знаете ли сервиз в който имат и работят с фреон R12 или заместител?

    Това стария модел фреон ли е?
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

    Коментар


    • #3
      До: Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

      Да...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        До: Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

        До Голди има сервиз за климатици-клима 2001.Шеф е Стенли.До миналата година работеха с този газ.Сервиза се намира след Голди пряката вдясно и в дъното от дясно има портал и табела клима 2001.Това е бивш сервиз на субару.Мисля че мога да намеря и телефон ако трябва.
        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

        Коментар


        • #5
          До: Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

          Благодаря, знам мястото, ще проверя...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            До: Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

            Венци, мен Йори ме прати при Iliikata за фреона на бялата Тойота и съм изключително довоен. Намира се в Младост 1, ако искаш ще ти кажа точно.

            Коментар


            • #7
              До: Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

              Венци ,провери в Младост 1 -сервиза за климатици 0898662817 член е на форума- Iliikata
              ------------------------------------
              тел. O878 9ЧЧ 999

              Коментар


              • #8
                До: Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

                и от мен една препоръка за Стенли - читав сервиз
                Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                Коментар


                • #9
                  До: Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

                  Първоначално публикуван от cobrata3
                  И Блгоевград има ама дали работят а с този фреон нз по-добре звънни и питай:0898419129
                  Колега cobrata3, видяхте ли от кога е темата?
                  Ако не сте, ето:
                  17-11-07, 10:53
                  proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                  NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                  Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                  Коментар


                  • #10
                    До: Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

                    http://www.freeze12.com/

                    Мерни заместителя

                    Не е по темата за сервиза,но понеже тоя фреон е стар и повечето коли които го ползват или изискват скьпо преправяне кьм 134 или не си заслужава човек да хвьрля много пари за 12 или е голяма разправия намирането му.

                    Мерцедес 1977 му тьрсих едно време R12 и се оказа,че е нелегален в Калифорния / мчи как,ше живеем по 101 години тука /и само в Мексико могат да ми я заредят.А до Мексико кой да се разхожда

                    Таблица сравняваща 134 с това.

                    http://freeze-12.com/f-12presstemp.html

                    Та попрочетох малко и заредих с показаното горе.Работи 2 години поне,после продадох колата и още работеше.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

                      Колеги актоална информация, на кое място в София ще ми напълнят климатика на колата с фреон R12.

                      Благодаря предварително!

                      Коментар


                      • #12
                        От: До: Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

                        Първоначално публикуван от САШКО КРЪСТАНОВ Преглед на мнение
                        Колеги актоална информация, на кое място в София ще ми напълнят климатика на колата с фреон R12.

                        Благодаря предварително!
                        АЗ ще го напълня
                        FORD MAVERIK 2.7TD
                        Тел.0898662817
                        LZ1IID

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

                          Първоначално публикуван от iliikata Преглед на мнение
                          АЗ ще го напълня
                          Кога, къде, колко(горе-долу)
                          MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                          (А1+)
                          О877ООО98О

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

                            Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
                            Кога, къде, колко(горе-долу)
                            Когато дойдеш,в Младост 1 имам и телефончета оставени.
                            FORD MAVERIK 2.7TD
                            Тел.0898662817
                            LZ1IID

                            Коментар


                            • #15
                              От: Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

                              Съвсем спокойно автоклиматик работещ с фреон 12 може да работи с 134А.Не се налага никаква преработка и никаква смяна на масла.За хората ,които не са хладилни техници ще обясня.Фреон 134 е без хлорна молекула заради озона,той е по-агресивен от фреон 12,НО...това има значение само за хладилни машини работещи с електрически компресори,защото 134А е агресивен към лака на електромоторите на комресори работещи на 12 и след време се предават и изгарят.Електрически компресори работещи на 134а могат да работят с 12,но обратното не-тогава се сменят и маслото и ТРВ-то ако има такова.Това няма никакво отношение към автоклиматика-разликата в двата фреона е около 2 градуса в темперетурата на изпарение и затова климатик ,който работи на 12 се зарежда с по-малко количество 134а,за да падне температурата на изпарение и да се повиши студопроизводството.Повечето хора занимаващи се с автоклиматици не са хладилни техници и къде от незнание къде от спекула заблуждават хората.За справка-занимавам се с автоклиматици от 10 години и в началото се брояхме на пръстите на едната ръка сервизите,които се занимаваха с това.Вчера напълних едно BMW 3-та серия 92г. работещо на фреон 12 с фреон 134а и за пореден път колата си заработи нормално,зареден на нормална цена.В Младост са доста от старите майстори и там работят добре.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X