Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ниски обороти на Лада

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с ниски обороти на Лада

    Солекса няма описаните в пост #4 жигльори.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с ниски обороти на Лада

      А ние не знаем кой карбуратор е...

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с ниски обороти на Лада

        Аз предлагам някой вещ да и "лее куршум"!
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с ниски обороти на Лада

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Намира се на описаната от мен позиция,разликата е,че е обемист и се развива с ключ 13.Ако евентуално е такъв,към него е свързана жица която при контакт подава 12в,първо провери дали има напрежение.Това е горивният жигльор за празен ход,при запушване няма ниски и пали трудно.

          Описан е на позиция 17-18.



          Този жигльор който е обозначен с номер 17 и 18 трябва ли да има някаква пружина .
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с ниски обороти на Лада

            Не.

            Жигльорите нямат пружини. Пружини има на винтовете за количеството и качеството на сместа които са с конусен връх и дроселират при завиване и отвиване.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с ниски обороти на Лада

              Първоначално публикуван от maxx271 Преглед на мнение
              Този жигльор който е обозначен с номер 17 и 18 трябва ли да има някаква пружина .
              Чичо е обяснил.18 е тяло с резба а 17 е жигльора за празен ход.Ако карба е като на показаната от теб снимка,празният ход се регулира със винта разположен фронтално на най-долното тяло.При развиване вдига обороти,и съответно при завиане падат.Не се барат винтовете на дроселовите клапи,ако не реагира карба се разкоства на съставни части,дави се в кореселин или ацетон и се почиства най-щателно.Всички гумени мемрани О-пръстени и платна пропускат тази баня.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с ниски обороти на Лада

                Първоначално публикуван от maxx271 Преглед на мнение
                ... въпроса ми е мога ли да ги регулирам сам защото е спряна от движение а на около няма сервиз .
                След всичко, което си сътворил по карбуратора, краткият отговор е НЕ.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с ниски обороти на Лада

                  Продухах карбуратора и почистих жигльорите но ефект няма пробвах да завия малко болчето за регулиране на въздуха но не иска явно е запечатано нещо и никога не е пипано забелязах ,че въздушния жигльор който забелязах отначало че беше развит се мокри от бензин .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с ниски обороти на Лада

                    Къде се намира този мокрещ се жикльор?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:clip_image001_thumb2072880111.jpg
Прегледи:1
Размер:90.2 КБ
ID:5732943
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с ниски обороти на Лада

                      petroffbg Е качил снимка на която е посочен жикльора с номер 17-18 на тази не мога да определя изглажда ми на по различен

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с ниски обороти на Лада

                        ... ще направя опит да си изясня какво се е случило.Това на което ти викаш въздушен жигльор, всъщност е жигльора за бензин за празен ход.Той по принцип трябва да е затегнат-бензина преминава през едни странични отвори и един калиброван централен отвор.Когато е развит-колата има празен ход, когато го завиеш, спира... ако е така, това значи че няма гориво за празния ход.
                        Друг важен момент е какви са тея винтчета около лостовете дето си ги въртял?
                        П.С.Къде се намира тая лада?
                        Последно редактирано от Frysco; 01-11-16, 18:45.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с ниски обороти на Лада

                          Първоначално публикуван от maxx271 Преглед на мнение
                          petroffbg Е качил снимка на която е посочен жикльора с номер 17-18 на тази не мога да определя изглажда ми на по различен
                          На тази шарения е изобразен със номер 33.Със 36 регулираш празният ход,на винта трябва да има гумен О-пръстен който е плосък(като лента),ако го няма смуче от там въздух и няма празен ход.Не уточни със какъв карбуратор си!?
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с ниски обороти на Лада

                            Жигльора не е бил с пружина когато го развия малко оборотите се вдигат но смукача е на наполовина дръпнат а когато го върна колата гасне .Забелязвам,че от време на време от ауспуха се чува пропукване .Смених свещите и кабелите не е от тях.Съмнява ме ,че е делкото проблема .Качил съм снимка на карбуратора Жигльора е нямал никога уплътнение .Имали сме същата кола нова и на предишната е нямало никога уплътнение на Жигльора.
                            Последно редактирано от maxx271; 01-11-16, 20:01.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с ниски обороти на Лада

                              На тези жикльори няма никакво уплътнение има ли сме и преди същата кола когато бяха на мода чисто нова и съм почиствал карбуратора хиляди пъти дори и въпросния жикльор и е вървяла без проблем .Забелязвам,че от време на време от ауспуха се чува пропукване .Смених свещите и кабелите не е от тях.Съмнява ме ,че е делкото проблема . Качил съм снимка на карбуратора .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:316 (1).jpg
Прегледи:2
Размер:111.4 КБ
ID:5732954

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с ниски обороти на Лада

                                Първоначално публикуван от maxx271 Преглед на мнение
                                Жигльора не е бил с пружина когато го развия малко оборотите се вдигат но смукача е на наполовина дръпнат а когато го върна колата гасне .Забелязвам,че от време на време от ауспуха се чува пропукване .Смених свещите и кабелите не е от тях.Съмнява ме ,че е делкото проблема .
                                Както е тръгнало накрая някой ще ти каже, че няма компресия. Няма ли около теб някой дрът като мене карал и бъзикал Лада да го погледне?
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X