Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бизнес лаптоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Бизнес лаптоп

    Разбира се че има неща неподлежащи на ремонт...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #77
      От: Бизнес лаптоп

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Разбира се че има неща неподлежащи на ремонт...
      Но лаптопските дъна не са едно от тях
      В 90% от случайте проблема им е изгорял чипсет или видео...

      Коментар


      • #78
        От: Бизнес лаптоп

        Допълнение на списъка* от разглеждани алтернативи, които някак си пропуснахме досега:
        Освен (препоръчания вече) Lenovo ThinkPad X1 Yoga

        1. Lenovo 910 Yoga
        2. Lenovo MIIX 700
        3. HP Spectre x2
        4. HP Spectre x360
        5. HP Elite X2
        6. Dell XPS 13 - 2 in 1
        7. Dell latitude 12 7000 Series 2-in-1
        8. Asus ZenBook 3
        9. Acer Spin 7
        10. Acer Switch Alpha 12
        11. Huawei MateBook X
        12. Microsoft Surface Book i7

        (номерацията е случайна, изискванията* са: 2-в-1, Intel® Core™ i7, 16GB RAM, поне 512 GB SSD, HD или UHD графика)
        Последно редактирано от ivied; 29-09-17, 18:58.

        Коментар


        • #79
          От: Бизнес лаптоп

          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
          Допълнение на списъка от разглеждани алтернативи, които някак си пропуснахме досега:
          Освен (препоръчания вече) Lenovo ThinkPad X1 Yoga

          1. Lenovo 910 Yoga
          2. Lenovo MIIX 700
          3. HP Spectre x2
          4. HP Spectre x360
          5. HP Elite X2
          6. Dell XPS 13 - 2 in 1
          7. Dell latitude 12 7000 Series 2-in-1
          8. Asus ZenBook 3
          9. Acer Spin 7
          10. Acer Switch Alpha 12
          11. Huawei MateBook X
          12. Microsoft Surface Book i7

          (номерацията е случайна)
          Мм, като не е случайна номерацията, защо HP Elite X2 e след HP Spectre X2? Продуктите са идентични, с лека бизнес насоченост на първия (примерно е с Windows Pro), докато спектъра е с Home...

          Иначе ако искаш детачъбал клавиатура взимай латитюда, или елита, ако не държиш то X360.
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #80
            От: Бизнес лаптоп

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Иначе ако искаш детачъбал клавиатура взимай латитюда, или елита, ако не държиш то X360.
            "Детачъбъл" - какво ще рече? С бутони, а не графични на дисплея ли?

            P.S. Цените на някои от марките и моделите са с разлики, надхвърлящи и 1000 Е... (не, че е без значение)

            Коментар


            • #81
              От: Бизнес лаптоп

              Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
              "Детачъбъл" - какво ще рече? С бутони, а не графични на дисплея ли?

              P.S. Цените на някои от марките и моделите са с разлики, надхвърлящи и 1000 Е... (не, че е без значение)
              Тези които си селектирал са 2 типа: детачабъл (с отделяща се клавиатура) и клавиатура въртяща се на 360 гр. около дисплея. Прецени първо коя функция ще ти е по-удобна и тогава стесни кръга само до тези, които са с такава и така по-лесно ще те ориентираме.

              Примерно тези: HP Spectre x360 и Lenovo 910 Yoga са с въртяща се на 360 гр клавиатура , а Dell latitude 12 7000 Series 2-in-1 и HP Spectre x2 са с отделяща се клавиатура.
              Последно редактирано от bushiDO; 29-09-17, 20:05. Причина: пояснение
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #82
                От: Бизнес лаптоп

                От кога на бизнес лаптоп, е от значение ОС?

                Коментар


                • #83
                  От: Бизнес лаптоп

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  От кога на бизнес лаптоп, е от значение ОС?
                  Ми да кажем от както има лаптопи, или аре, от както има не-бизнес лаптопи, щото преди това, нали...
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #84
                    От: Бизнес лаптоп

                    Някои от посочените са с JBL или Bang&Olufsen озвучаване... Не знам дали има разлика и в саунд картите...
                    Макар, че вградените няма как да са с много високо - като отделните.
                    Това ми е приоритет, ако има... т.е. качеството на звука на изхода.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Бизнес лаптоп

                      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                      Някои от посочените са с JBL или Bang&Olufsen озвучаване... Не знам дали има разлика и в саунд картите...
                      Макар, че вградените няма как да са с много високо - като отделните.
                      Това ми е приоритет, ако има... т.е. качеството на звука на изхода.
                      От такива малки лаптопи не очаквай чудеса! Все пак може би има разлика от отделната звукова карта съчетана с повече високоговорители, но това вече е въпрос на прослушване на живо и няма как да стане във форума...
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #86
                        От: Бизнес лаптоп

                        Цените към момента са съответно към:
                        (бихте ли посочили дали има голяма разлика с БГ?)
                        Model Price
                        1. Lenovo 910 Yoga 1484
                        2. Lenovo MIIX 700 1639
                        3. HP Spectre x2* 1412
                        4. HP Spectre x360 1679
                        5. HP Elite X2* 1485
                        6. Dell XPS 13 - 2 in 1* 1528
                        7. Dell latitude 12 - 2-in-1* 1457
                        8. Asus ZenBook 3 1179
                        9. Acer Spin 7** 1365
                        10. Acer Switch Alpha 12* 1149
                        11. Huawei MateBook X* 1319
                        12. Microsoft Surface Book i7*** 2336
                        ***7660U Prozessor,
                        Iris Plus Graphics 640
                        *8 GB RAM, 256 SSD
                        **Acer Spin 5 799
                        ***Microsoft Surface Book i7 1549*
                        Последно редактирано от ivied; 30-09-17, 10:24.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Бизнес лаптоп

                          Само да добавя развитието по темата, след като минах през всякакви варианти и чудене... и само защото още, тия моите 2 стари Lenovo T60 и T61 са "неубиваеми", и само за да спазя традицията, и само заради HDMI-я, поръчах на колега от Щатите един 2-in-1 laptop, ама Panasonic Toughbook CF-MX4... за следващите, там 10-на години...
                          и ако дотогава вече не ни ги вграждат в главите, де...

                          P.S. Данните са скромни или нормални, ама като Lenovo вече не прави такива като старите с магнезиев корпус Т-та, та:
                          • Intel® Core™ i5-5300U vPro™ Prozessor
                          • Windows 10 Pro
                          • 12,5” IPS Full-HD (1920 x 1080) Multitouch-Display
                          • 4 GB RAM и 256 GB SSD
                          • Входовете: 2x USB 3.0, LAN, HDMI, VGA, SD-XC
                          • 4G LTE
                          • издържал 13 часа на батерия
                          • с вградена писалка
                          • лек, само кило и 200 гр., ама издържал 100 kg/f или (1000 N) на бой
                          • 3 г. гаранция (само?)


                          Мисля, че намерих това, което търся, или то ме намери, и благодарение на всички вас!
                          Благодаря още веднъж на всички отзовали се с мнение и съвети!
                          Весели празници!
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от ivied; 29-12-17, 22:51. Причина: Весели празници!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Бизнес лаптоп

                            Това ли е новия touchbook няма нищо общо със стария...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Бизнес лаптоп

                              Ами не знам стария, бях на друга марка/марки досега, има-няма 10 г. но така изглежда.
                              И цената му е по-ниска отколкото навремето платих за Т60-то... ама ме изкара 10 години и още си бачкам на него...
                              харда му смениха с по-голям, малко RAM добавиха (колкото можа да побере)... после на по-малкия Т61, куриерите му видяха сметката на дисплея... или беше аджамийски пакетиран и незащитен... както и да е... но и до днес си бачка на едното ТВ и е включен и към уредбата...
                              и XT си беше лицензирано още тогава и сам си го преинсталирах през годините...
                              Ако тъгбука, (тъч ли е, туг ли е, пише Toughbook) ме изкара толкова... цената няма да има...
                              Сега вече ще трябва да мина ща- не ща и на Прозореца 10-ка...
                              Ама съм доволен, мисля, че намерих достойния заместник... не е носталгия (или не само), просто... не можех да ги гледам тия за по 300-500 $, дето пласмасата ще им се огъва, ако седна да пиша или да гейми чат-пат сина ми, ако сме на път (още ми липсват старите IBM клавиатури, с оня специфичен клик )... та, гледах-пробвах други достатъчно... харесвам си го и ще върши работа, надявам се, без да се занимавам с гаранции-маранции и след 3 години ... ъпгрейди едва ли вече, с тия нови генерации, пък и прахта не го плашила, като съм на двора да си чета вестниците и книгите удобно... с кафе да го заливам засега няма да пробвам, и това ще стане... за пясъка на плажа - зима е...
                              та такива ми ти работи...
                              Весели празници!
                              Последно редактирано от ivied; 30-12-17, 09:07. Причина: Toughbook на двора

                              Коментар


                              • #90
                                От: Бизнес лаптоп

                                Ето това е стария
                                Особенното е, че като се затвори става на куфар с дръжка

                                Иначе лаптопите на Панасоник са си уникални, нямам идея с гаранцията как стоят нещата, но предполагам няма да се налага...

                                Весели празници !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X