Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реставрация на Волга - ГАЗ 24

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реставрация на Волга - ГАЗ 24

    Здравейте колеги
    Преди време купих една волга с целта да я реставрирам и "тунинговам" леко.
    В момента е вкарана за изкърпване и пребоядисване.. дотук добре, но имам един проблем, за който не мога да намеря оптимално добро решение, а именно, че искам да я направя с предни дискови спирачки
    Имам двигател от ГАЗ 53 V8 и ще го сложа във волгата ( пасва почти перфектно ), но за да мина технотест ( искам да я узаконя с този двигател ) ми искат предни дискови спирачки ...
    Доста теми по форуми изчетох, но не открих такъв вариант..
    Знам, че тук доста колеги ще могат да дадът адекватно мнение, как би могъл да се осъществи този проект
    Благодаря предварително

  • #2
    От: Реставрация на Волга - ГАЗ 24

    Има заводски спирачки от следващи модели Волга, защо не почнеш от тях?

    Коментар


    • #3
      От: Реставрация на Волга - ГАЗ 24

      Газ 3102 са с дискови спирачки, но шенкелоносача е друг(с наклонен щенкел т.е. при завой гумата се накланя) Само шенкелоносача се сменя.Маркучите за спирачките са други (за 5мм. тръбички), а ГАЗ 24 е с 6мм. С поздрав Борето
      Спирачните помпи са различни. На Газ 24 е помпа + серво, а на ГАЗ 3102 е двукръгова к-т със сервото(също и на ГАЗ 24 10)
      Смятам че ще се наложи и смяна на пружините отпред и да се сложат от РАФ(Латвия) заради теглото на двигателя.Пружините са същата дължина и диаметър, само ф-то на тела е с 2мм. повече.
      Последно редактирано от boreto2; 28-10-16, 14:04.

      Коментар


      • #4
        От: Реставрация на Волга - ГАЗ 24

        Сложи скорости от бензинова Газела(с 5 скорости, корпуса е същия). Разхода на гориво ще падне и на пътя ще искат да видят как си ги изпреварил. Борето

        Коментар


        • #5
          От: Реставрация на Волга - ГАЗ 24

          А може би от Газелата(Соболь също така) може да се ползват и други елементи?Те нямаха ли хидравлична кормилна кутия, която да може да се приспособи на волгата, както и спирачки?

          Коментар


          • #6
            От: Реставрация на Волга - ГАЗ 24

            Имаше преди време една волга в мобилето с дискови спирачки от витара, ама как се слагат не мога да ти кажа.

            Коментар


            • #7
              От: Реставрация на Волга - ГАЗ 24

              Видях една, която се продаваше скоро, но бързо изчезна. Предполагам е била вашата. Черна волга. Така и не остана време да се свържа, исках да я взема

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X