Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антена за UV-5R

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Антена за UV-5R

    Здравейте всички, някой ползвател на UV-5R да има някаква идея за антена която да сложа на моя за по-добра в-ка?Simplex връзка най-вече.В момента имам една PHD-771.Чух че nagoya-та била добра но гледам по българските сайтове са все фалшиви.Даже се зачудих моята дали не е фалшива.
    Това е опаковката
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TiTLR6J.jpg
Прегледи:1
Размер:41.4 КБ
ID:6122119
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HVOqxdx.jpg
Прегледи:1
Размер:36.5 КБ
ID:6122120
    Някакви идеи по-добра антена на тази джаджа?От България ми трябва да е, че тоя paypal само ми прави проблеми напоследък.

  • #2
    От: Антена за UV-5R

    С тия китайски антени положението е жива лотария, няма значение дали е Нагоя или другите и подобия. Дори в една партида е трагедия, всичко е на късмет. Понякога, ментетата са доста по-добри

    Коментар


    • #3
      От: Антена за UV-5R

      Мерси за отговора, а ако някой тук продава някаква качествена антена/и двубандови (дали мобилни или не няма значение) да пише.Много ще съм благодарен

      Коментар


      • #4
        От: Антена за UV-5R

        Да-а-а работата наистина е на късмет.

        Затова - трябва да се мери (КСВ) преди да се пристъпи към сериозна работа с антената.
        Според мен за Baofeng UV-5R най-добрата (портативна) антена е Nagoya NA-771 (но не и най-удобна за работа). Аз случих на читава 771 (не оригинална), но имам познати, при които от 10 - 9 лоши. Включително и изгоряло радио от кофти антена. В youtube има интересни (и полезни) клипчета по темата.
        От Nagoya NA-701 няма много смисъл макар, че е с една идея (да речем около 5%) по-добра от оригиналната.
        Има случаи с UV-5R при свързване с "голяма" външна антена (по-дълга от ~50cm и с по-голямо усилване) радиото "забива" и не чува нищо.
        От личен опит - на място, където с оригиналната антена едвам чувам репитера от ~20km с пръщене и много шум (заради терен и сгради - около Q1-Q2), а за връзка (при предаване) и дума не може да става, със 771 ме чуват на Q3-Q4, a аз приемам почти на Q5.

        Надявам се тази информация да е от полза при покупка на антена.

        Коментар


        • #5
          От: Антена за UV-5R

          Ако не държиш да е портативна, то Нагоа 108 мисля, че ще ти свърши работа. Аз съм доволен. Става за автомобил и за домашни условия.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X