Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замбия 2016

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Замбия 2016

    Здравейте,

    С голямо удоволствие съм прочел във форума доста красиви пътеписи! Адмираций към всички колеги, които го правят.

    Започвам настоящата тема със ясното съзнание, че едва ли ще се справя много добре, дори дълго се колебаех дали да пиша. В днешно време пътуванията са ежедневие за ужасно много хора и не е кой- знае какъв проблем всяка една дестинация.
    Още от начало бих желал да спомена, че не пътувам с цел туризъм, а по- скоро по работа. Поне по мое мнение разлика има - едно е да си на почивка и разходка, друго е да имаш някакви задължения, или както обичам да се изразявам- на туриста всеки му се усмихва, на работника...
    Дано не го докарам от пътепис ... на патиланско царство ...

    И така:

    София - Амстердам - Найроби - Лубумбаши - Ндола - с предварително планиране за около месец престой.

    -"Е, нещо по- така кратичко, с по- малко прекачвания, не се ли намери?"- попитах началника си,
    Отговорът му беше: "Чудесна ти е програмата за пътуването, лично съм я избирал" - то просто нямаше вече какво да му отговоря...
    Бих искал да се извиня и за качеството на снимките, които ще качвам - снимам с възрастен телефон или с фотоапарат, който не би привлякъл вниманието даже и на най-гладния джепчия.

    През първият ден преминах до Найроби, пристигнах на 24.10 около 22.00 и имах престой до другият ден- 12 часа.
    Бяха ми извадили ваучер за нощувка в хотел 67 еърпорт хотел - да, само че не се намира на летището. Хайде на паспортните гишета, вадене на транзитна виза, отвън ме чакал shuttle да ме закара. Повъртях се известно време - няма табелка с името ми, и взех да разпитвам посрещачите, евентуално търсейки тези от моят хотел. Бързичко ги намерих, едно момиче ме чакаше, но си призна, че от хотела забравили да й кажат кого точно чака (интересно защо не се е сетила да им се обади, след като те са забравили да й кажат... както и да е)
    Хотела е близичко, през нощта се стига за по- малко от 15 минути. Едно от големите му предимства е, че не се влиза в града - нещо което оцених на следващата сутрин - задръстването се оказа встрани от нас и бързо се върнах на летището.

    Смятам да продължа утре, тъй като нета тук в Ндола е изнервящ и качване на снимка няма да издържа да се преборя (в служебният офис е доста по- добър), а пък няма да върви текста правилно без необходимият снимков арсенал.

    Поздрави!

  • #2
    От: Замбия 2016

    Давай...

    Коментар


    • #3
      От: Замбия 2016

      Става интересно ...абонат ...
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #4
        От: Замбия 2016

        Пази фотото,че и аз чакам снимки.

        Поздрави на шефа ти
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Замбия 2016

          Чакам с нетърпение!
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #6
            От: Замбия 2016

            абонат

            Коментар


            • #7
              От: Замбия 2016

              С нетърпение очаквам.

              И аз така си мисля да напиша по нещо но не ми се отдава да качвам снимките.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Замбия 2016

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                С нетърпение очаквам.

                И аз така си мисля да напиша по нещо но не ми се отдава да качвам снимките.
                За една бирка правя курс по качване на снимки
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #9
                  От: Замбия 2016

                  Здравейте отново,

                  Благодаря за подкрепата!

                  така, продължаваме напред..

                  Видно от снимката, която прилагам, може да се каже, че Кенийският хотел, в който отседнах е "обезопасен" - визирайки електрическият завършек на оградата.
                  http://www.offroad-bulgaria.com/atta...2&d=1477566177
                  Изненадаха ме неприятно с липсата на климатик в моята стая - свикнал съм в Африка да го държа денонощно включен на максимално ниски температури - не заради горещината, а защото ми се струва, че на комарите не им понасят ниските температури.
                  Различните хотели, които съм посещавал леко са ме разглезили и не мога да кажа, че храната тук беше нещо специално, но пък реално погледнато - гладен човек, има какво да хапне.
                  За Кения няма кой- знае какво друго да спомена, все пак престоят ми не беше голям.


                  Отпътувах за Лубумбаши - Ндола.
                  Самолетът каца в Лубумбаши, като пътниците, които са транзит за Ндола не се налага да слизат от самолета - идва една група от нинджи вътре, ние си седим по местата, те обикалят около нас и чистят с прахосмукачки и т.н. След час излетяхме за Ндола.

                  По традиция, извън България, обекти, които се охраняват от полиция или още повече - от военни - никога не снимам. Мои колеги, които го раздават малко по- "туристически" бяха снимали подобни фотоси и "лекичко" загазиха - не веднъж... В тази връзка не съм снимал нищо от горепосочените събития.

                  Кацайки в Ндола обаче не се сдържах и тайничко направих една снимка, при добро увеличение се вижда извън автобуса една интересна картина:
                  http://www.offroad-bulgaria.com/atta...3&d=1477566235

                  Всичко е почти на пистата - вляво от самата писта се вижда кулата и ... ами всичко е там, директно на асфалта - военни, полиция, обслужващ персонал, както и посрещачите! Имаше и две групи от дами на средна възраст, облечени в интересно шарени дрешки, които пееха и пляскаха с ръце. Тях обаче не ги снимах, защото бяха при полицията и военните.
                  За нас имаше една постройка, тъй като се водим международен полет - вътре с 4 какички, които ни провериха паспортите. Отвън ме чакаше служебната кола с шофъор и потеглих към хотел Мукумба.

                  Ще се опитам в следващите дни да опиша как вървят нещата, защото още не ми е останало време да разгледам дори самият хотел, а не би било редно да пиша без да се опитам да съм по- обективен.

                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Замбия 2016

                    Чакам с нетърпение продължението. Само ако може снимките да се показват направо, а не да са с линк. Има си иконка за качване на снимки - вдясно от тази за линка - едно шарено квадратно. Като се задържи мишката върху него, се показва Insert Image.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Замбия 2016

                      Какво работиш
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • #12
                        От: Замбия 2016

                        Какво стана с Onzi Владко, да не го изядоха лъвовете?
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Замбия 2016

                          Здравейте колеги,

                          съжалявам за уникалното закъснение в темата.

                          По ред на номерата:

                          - По принцип съм обикновен монтъор, просто продукцията на нашата скромна фирма се налага да бъде сглобена на място.

                          И така:
                          Посрещнаха ме хората, настаних се и започнах работа.
                          Винаги в началото гледам да свърша колкото се може повече.
                          За нещастие скоро след това, може би на 4 или 5 ден се разболях. Това забави и развитието на темата, както и куп други съпътстващи проблеми.
                          Винаги съм съзнавал рисковете на пътуването по Света, може би много хора подценяват и гледат само романтичната страна на медала, но уви - има и друга.
                          И се започна - изследвания за малария - там в една клиника - отрицателни.
                          Лекарката каза, че за да се изключат една торба работи трябва да си направя пълна картина - да ми вземат кръв. Дълго гледах каката с иглата ама се съгласих, не се чуствах добре и ми се видя, че нямам избор.
                          Не знам по каква програма са получили апаратурата, явно беше на високо ниво, като лаик мога да кажа, че за около 10 минути имаха резултати - слава Богу - добри.
                          Оказа се обикновен африкански вирус. Щял да ми мине само с болкоуспокояващи - ама друг път.
                          До края на престоя си направих 2 курса с антибиотици, като се прибрах още един, и чак тогава ми размина. Кофти.
                          Имах желание да поразгледам, но предвид колко ми беше зле, ходех всеки ден на работа, само и само да приключа по- бързо и да се измъкна.

                          Направил съм доста снимки, но от туристическа гледна точка - почти нищо.
                          Ще поразгледам с какво разполагам и днес-утре ще ги кача в нов пост, като ще се опитам и да обобщя впечатленията си.

                          Благодаря на всички за подкрепата

                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Замбия 2016

                            Очакваме и снимки и описание към тях.
                            Добре е, че сте преодолели заболяването. Дано имате сили да пишете и качвати снимки, че те мноого тежат.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Замбия 2016

                              Оправяй се, а за снимките - то всичко е туристическо за такива като мен дето не са ходили там Стига да не е близък кадър на болтчета и гайки останалото все ще е с дъх на екзотика.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X