Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откога сивият талон стана невалиден?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Откога сивият талон стана невалиден?

    Имам едно фордче с такъв талон, което през последните 7-8 години, от преглед до преглед, едва навърта по около стотина км. годишно. Не е за вярване, че 25 годишна кола е на малко над 200 000 км. Та, преди два месеца, Форди си мина поредния годишния преглед и никой не направи проблем за талона.

    Коментар


    • #17
      От: Откога сивият талон стана невалиден?

      Служебния ни пасат е със стария талон и проблеми няма .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Откога сивият талон стана невалиден?

        Още един глас за "без проблеми"!
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #19
          От: Откога сивият талон стана невалиден?

          И аз имам едно БМВ 318ти с такъв талон и не съм чул да е невалиден
          Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

          Коментар


          • #20
            От: Откога сивият талон стана невалиден?

            Преди два месеца ми се случи документна проверка и нямаше проблеми със сивия талон.
            Life is too short to drive dull cars!

            Fight global warming !
            ... turn on your A/С !

            Коментар


            • #21
              От: Откога сивият талон стана невалиден?

              Имам мотор със старите талони(сив) и нов номер(квадратен), не съм чул да са станали не валидни старите сиви талони......Кой казва,че са невалидни ??

              Коментар


              • #22
                От: Откога сивият талон стана невалиден?

                Прясно инфо от днес,относно старите сиви талони.
                Налага ми се да размърдам една полуподвижна собственост от гаража, и установих че не мога да и направя гражданска системата отхвърля стария талон,и не става!
                Разходих се до КАТ София и след три часа,доволно нерви и чакане смених талона.
                За да смените документа на гишетата ви изискват освен стария талон и л.к. да им предоставите валидна гражданска(която няма как да направите).
                За целта трябва да минете през някой от каналите (без колата, само с талона), да попаднете на любезен служител които да напише директно с химикал в талона кубатура, килограми и още нещо в моя случай беше на оръфан край от листче щото някога съм бил ламинирал документа. С нашарения талон се нареждате на гишета за подаване на документите и се молите да попаднете на кадърна служителка, аз не уцелих от първия път ,как изпъшка като видя талона....
                Както и да е трябва да ви вкарат в базата данни ,и ви пращат да направите заветната гражданска и пак обратно, обаче греда пробвах в два офиса и не става!
                Обратно на опашката, нерви пот и майни за нашите мили управляващи дето се грижат за тяхното пардон нашето благо !
                Поне втория път случих на служителка дето си разбира от работата и ме прати в конкретен офис да направя застраховката и ми каза след това да не се редя, ами направо при нея.
                В застрахователния офис се наложи да почакам 10-15 мин. както ми обясни служителя размени имейли с главния офис, и накрая чудото стана застраховаха ме,чак ми стана кеф като ми зеха парите (големи сме овце).
                От там обратно на гишета за регистрация, този път без ред, при любезната служителка платих през пост терминал (отиде една двайсетичка), бях чул-чел че са 11 лв, ма както и да е, тя системата за това е така изградена че да те смаже ,обърка и разконцентрира та да си готов да дадеш мило и драго за да свършиш и да се махнеш !
                И най накрая след още час и 15 мин. се сдобих с ценния документ на моята си, регистрирана някога кола в същия тоя ..ибан КАТ
                И те така, олекнал с некой лев,загубил един дообед и похабил известно количество нерви смених стария си талон, и не забелязах нито хората да са намалели или опашките станали по малки, след широко прокламираните нововъведения в системата !
                Това от мен дано да съм бил полезен на някой.

                Коментар


                • #23
                  От: Откога сивият талон стана невалиден?

                  Колега попаднал си на не информиран служител. Със сивите талони се прави гражданска отговорност само че серия номер на талона се пише на български език и ако го пишат на латиница системите им дават че талона е невалиден и не може да сключите застраховка.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Откога сивият талон стана невалиден?

                    Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                    Колега попаднал си на не информиран служител. Със сивите талони се прави гражданска отговорност само че серия номер на талона се пише на български език и ако го пишат на латиница системите им дават че талона е невалиден и не може да сключите застраховка.
                    Точно така. Проверено! Талоните са си ОК. Служителите са калпави.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Откога сивият талон стана невалиден?

                      Сигурно сте прави, просто предната седмица пробвах в кварталния офис дето си правя по принцип гражданските, и от там тръгна всичко.
                      После беше ,един чул, друг казал и най накрая гореописаната сага.
                      Както и да е, талона вече е сменен, на някой може да му полезна процедурата по смяна на талона.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Откога сивият талон стана невалиден?

                        Старият образец Регистрационен талон си е съвсе валиден (на новите им се казва Свидетелство за регистрация . Друг е въпросът, че шайбаните застрахователи имат проблем. Което съвсем не означава, че трябва да се сменя старият образец. Какво и как се прави е друга тема. НО! Със сигурност не е необходима смяната с новите образци.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Откога сивият талон стана невалиден?

                          Доколкото си спомням - сивият образец остана валиден само на територията на България... За чужбина все пак ти трябва новият образец..
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Откога сивият талон стана невалиден?

                            Ми НЕ. Не си спомняш правилно. Само Гърция и Унгария търсят свидетелство, в което са вписани теглата на автомобила.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Откога сивият талон стана невалиден?

                              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                              Старият образец Регистрационен талон си е съвсе валиден (на новите им се казва Свидетелство за регистрация . Друг е въпросът, че шайбаните застрахователи имат проблем. Което съвсем не означава, че трябва да се сменя старият образец. Какво и как се прави е друга тема. НО! Със сигурност не е необходима смяната с новите образци.
                              "шайбаните застрахователи" нямат абсолютно никакъв проблем. Проблемът е единствено в КАТ и за съжаление, се превръща в такъв и на гражданите, притежаващи такъв документ. Е, не винаги.............

                              Коментар


                              • #30
                                От: Откога сивият талон стана невалиден?

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Доколкото си спомням - сивият образец остана валиден само на територията на България... За чужбина все пак ти трябва новият образец..
                                Познат си сменявА талона преди доста години, щото го върнАли нашите гранични полицаЙ от Свиленград и не му дали да излезне за Турция. От него научих за новите талони, много преди др.Р.Петк. да подеме кампанията за пререгистрация.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X