Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

    Здравейте колеги, моля ако имате опит споделете кой модел бихте предпочели.

  • #2
    От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

    Имаше тема някъде,в Лос Анджелис зет ми и негов приятел пътуваха до Аляска с такива мотори. Те са много на ти с тези модели, така че те могат да ти споделят най-добре. Имаше някаква разлика, от тях съм я чул но нищо повече. Темата е ''Боговете на великата мечка''
    0887 526 564/ 0897 933 755 /

    Коментар


    • #3
      От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

      В общи линии, който се е качил на новия, не се сеща за въздухара. Ново поколение мотор ... Има доста статии по нета вече , както и сравнения.

      Коментар


      • #4
        От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

        Май не е "Боговете на великата мечка" а е Синовете на великата мечка - написан от Стъни!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

          Първоначално публикуван от Tsanko Преглед на мнение
          Здравейте колеги, моля ако имате опит споделете кой модел бихте предпочели.
          По-новият естествено!
          Моят вече е на 80 000 км и нямам никакви проблеми,освен един изгорял халогенен фар за мъгла който бе подменен гаранционно без никакъв проблем!
          0887 246718

          Коментар


          • #6
            От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

            И аз си мисля за новия. Ще се похваля като стане, още другата седмица.

            Коментар


            • #7
              От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

              Привет колега,сега видях темата и реших да драсна някои ред и аз като бивш собственик на БМВ 1200гс 2013,модела с водно охлаждане.Мое мнение е а и не само мое ако си се ровил по англоезичните форуми е че е по-добре мотоциклетите пройзвеждани 2013та година да се избягват поради големия брой неприятности предизвикали на собствениците си.
              При модела от 2015 от БМВ са се опитали да пооправят малко нещата но изглежда това не е достатътчно и доста собственици се отказаха от марката и мигрираха към нещо по-надеждно,същото направих и аз,искрено се радвам на колегата Слабов че е нямал никакви проблеми с машината си и му желая още хиляди безпроблемни километри.С по-стария модел така наречената въздухарка не съм запознат но виждам че истинските авантюристи който пътуват по закътани места предпочитат стария пред новия модел.
              Ако си фен на марката и искаш да е точно БМВ моето скромно и непрофесионално мнение е че е по-добре да се насочиш към модела от 2015та а ако тази дилема стоеше пред мен сега бих си взел адвенчъра,не само че според мен изглежда по-добре но е и по-балансиран от обикновенния ГС.През 2013 година на представянето на новия ГС в Африка загина Кевин Аш който беше много известен Английски репортер на Дейли Телеграф и бивш мотоциклетен състезател на борда на Р1200ГС,според хората карали до него в този момент мотора е направил ''танк слап''-не знам как се казва на български но това е когато кормилото започва неконтролируемо да удря крайните си точки на въртене,при ГС това се появява след рязко подаване на газ,задницата леко се усуква а предницата олеква осезаемо,заради тези оплаквания от собственици БМВ започна да слага стабилизатори на кормилото на новите си модели.
              Каквото и да си вземеш най важното е да ти харесва на теб и да ти носи удоволствие,пробвай колкото се може повече машини и чети по форумите-там пише абсолютно всичко.
              Знам че съм настроен критично към новите ГСи но според мен е недопустимо да плащаш премиум цена за нещо което не е.
              Поздрави
              Kawasaki GTR 1400

              Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

              Коментар


              • #8
                От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

                Почти винаги е така при най-новите модели, които са проектирани и произведени от нулата. Трябва да мине период от време, за да се изчистят "детските" им болести. И така е не само при моторите, и не само при БМВ, а при всякакви модели и марки МПС-та.
                Колкото до водният GS то всички, които са го карали и пробвали са категорични, че той определено е по-асфалтово ориентиран от предишните модели и има по-висок център на тежестта от предишният въздушен GS. Естествено варианта Адвенчър е по-добър и по-изпипан от стандартният модел. Колегата Слабов кара точно Адвенчър.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #9
                  От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

                  Айде, върза надницата и днеска Владича!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #10
                    От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

                    Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!

                    Аз не съм купувал чисто нови мотори, но съм имал възможността в живота си да купя и да карам 4 пъти чисто нови коли. Двата пъти от тях нарочно съм купувал не най-новият последен модел, който току що е пуснат на пазара, а последни бройки от предишният вече изпитан модел. И след това съм ги продавал след няколко години и след изминаването на 150-170 000 км без особени проблеми с експлоатацията им, със смяна само на консумативи за тези километри, за разлика от тези колеги, който си купиха първите бройки от чисто новите последни модели. Те определено посещаваха много по-често сервизите от мен, а после се тръшкаха и заричаха, че аз повече еди каква си марка няма да си купя... И не става въпрос за БМВ в този мой постинг, а за Нисан и Тойота.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #11
                      От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

                      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                      Почти винаги е така при най-новите модели, които са проектирани и произведени от нулата. Трябва да мине период от време, за да се изчистят "детските" им болести. И така е не само при моторите, и не само при БМВ, а при всякакви модели и марки МПС-та.
                      Колкото до водният GS то всички, които са го карали и пробвали са категорични, че той определено е по-асфалтово ориентиран от предишните модели и има по-висок център на тежестта от предишният въздушен GS. Естествено варианта Адвенчър е по-добър и по-изпипан от стандартният модел. Колегата Слабов кара точно Адвенчър.
                      БМВ ъпдейтват моделите си на всеки 7-8 години до колкото забелязах,така ли не можаха да спретнат една машина и да си я тестват сериозно за година две и да отстранят всичките проблеми преди да го пуснат в продажба,все пак са марка с традиций в автомобилостроенето,мотора от своя страна пък не е абсолютно нещо ново и невиждано до сега на пазара-старата концепция и визия но пък за сметка на това с толкова промени по външноста колкото да не позволяват използването например на куфарите от стария модел на новия,променят местата на ауспуси задни предавки и захвати само и само да накарат гордия собственик да си купи чисто новички.Изчакаха до последно да видят какво другите марки ще изкарат и дали ще има нововъведения и скалъпиха на бързо един мотор с много ''децки'' болежки.
                      Владич приемам твоето мнение с цялото си уважение но не мога да нарека черното бяло,а и ако всички чакаме да купим изпитаното и надеждното кой щеше да купува новото и да го изпитва вместо нас тогава?
                      Kawasaki GTR 1400

                      Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

                        Винаги има много мераклии да купят най-новото и най-модерното... Освен това не всеки път се сменя изцяло и тотално моделът. Колкото до това, че трябва първо много добре да го изпитат и тогава да го пускат за продажба.... Да, трябва. Изпитват ги по някакви си техни програми прототипите, ама винаги остава нещо недоизпипано, или не чак толкова добре измислено, и счетоводителите, пак са се намесили, и са спестили марка, и модел на стомана с по-евтина, или са сложили пластмаса, там където трябва метал, и т.н... Факт! Не могат да си позволят да го изпитват прототипа с години. Вече е 21 век, а не е 19-ти... Всички много бързат. Времето е пари, ама на крайният купувач парите и нервите, а не техните. Като има нещо не как трябва, те хората ще дигнат джангър и после фирмата ще прецени точно как да го оправи. И след няколко години нов модел. Най-малкото след 3-4 години се прави фейслифт на модела, което е за предпочитане пред чисто нов модел. И така. Такъв в момента е света. Аз не се стремя да го оправя, а просто съм установил тези факти от опит и гледам да мина за себе си с по-малка загуба на пари, и с по-малко скъсани нерви, пък който иска да се хвали с най-новото, и най-модерното да си направи добре сметката.
                        Последно редактирано от ВладиЧ; 28-10-16, 17:50.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #13
                          От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

                          Не са неумишлени проблемите в най - новото . Изпитания , тестове , инженери и т.н мислиш , че не могат да направят безпроблемна машина . Могат , но не искат . Проблеми с различни възли се допускат умишлено . Знаят и могат да направят така че да ги няма , но това е маркетингова стратегия . За да може потребителя да консумира , тоест по честа продажба на машини и части . А това че при предния модел нямало проблеми , си има причина . Предишни собственици , вече са отстранили появилите се проблеми . Гаранционната поддръжка не им бърка сметките , обикновено срока на експлоатация без гаранция е доста по голям. За съжаление тенденцията при всичко ново е такава . По малък ресурс , по често продажби .

                          Коментар


                          • #14
                            От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

                            Поредната тема, която може би ще се превърне както и други в "БМВ срещу останалите". Не съм сектант, нямам фаворизирана марка, просто съм много рационален и гледам да вървя по линията на най-малкото съпротивление/говоря за притежаваните и караните от мен мотори\. Изчел съм хиляди ревюта по всевъзможни сайтове и форуми за всички заслужаващи внимание марки и модели в т.нар."адвенчър" сегмент. И съм си съставил някакво мнение, с което не ангажирам никой. По мое убеждение R 1200 GS e eдин много добър мотоциклет, с превъзходни качества и много екстри, но за съжаление с недобро качество на производство, даващ доста дефекти, много от които дребни и досадни, със сложна и скъпа поддръжка. И с необяснимо високи цени. Ако не беше така досега да съм си купил. Както се изразяват по западняшките форуми мотоциклета не е "very reliable". Хората, които четат и се интересуват знаят за постоянните сервизни акции на БМВ по всевъзможни поводи и причини. Което обаче не пречи да е най-продаваният. Какво ли не прави успешната маркетингова стратегия. И гъдела да изглеждаш "cool" с адвенчърските алуминиеви куфари. Приятелят ми Стефан Слабов, с когото сме минали много километри заедно е абсолютен късметлия. Но не всички имат неговия късмет. Това е мнението ми и няма да влизам в спорове "за и против БМВ". Колата ми е БМВ, но мотора няма как да е. И довода, който феновете на тая марка често вадят "че най-много се говори за проблемите на ГС, понеже най-много екземпляри се карат /от 10 мотора на пътя поне 5-6 са ГС/, за мен не е аргумент. За мен най-важното е машината да ми е сигурна, надеждна и като тръгна на дълъг път да да не ме рови онова червейче, "дали няма да стане нещо".
                            Последно редактирано от Сергей Янков; 29-10-16, 22:54.
                            BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                            LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                            Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                            Коментар


                            • #15
                              От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

                              Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                              Не са неумишлени проблемите в най - новото . Изпитания , тестове , инженери и т.н мислиш , че не могат да направят безпроблемна машина . Могат , но не искат . Проблеми с различни възли се допускат умишлено . Знаят и могат да направят така че да ги няма , но това е маркетингова стратегия . За да може потребителя да консумира , тоест по честа продажба на машини и части . А това че при предния модел нямало проблеми , си има причина . Предишни собственици , вече са отстранили появилите се проблеми . Гаранционната поддръжка не им бърка сметките , обикновено срока на експлоатация без гаранция е доста по голям. За съжаление тенденцията при всичко ново е такава . По малък ресурс , по често продажби .
                              Изобщо не мога да се съглася , че умишлено се допускат проблеми с различни възли. Никой производител не би си вкарал автогол. Мое мнение , че проблеми има предимно с възли и детайли произведени от други фирми и извън Германия.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X