Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

    Виж скандала с вредните емисии който стана , това е допуснато умишлено . Така правят и с много други неща . Където и да се произведат частите , подлежат на качествен контрол . Допускането на проблемни такива , за мен е умишлено . Но всеки може да вярва в каквото иска , затова сме различни .

    Коментар


    • #17
      От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

      Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
      Виж скандала с вредните емисии който стана , това е допуснато умишлено . Така правят и с много други неща . Където и да се произведат частите , подлежат на качествен контрол . Допускането на проблемни такива , за мен е умишлено . Но всеки може да вярва в каквото иска , затова сме различни .
      Вредните емисии могат да причинят само различни показания в специализирана апаратура. При BMW , проблемните възли са основно в окачването , тези проблеми причиняват телесни повреди , понякога тежки , това се съмнявам , че се допуска умишлено.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #18
        От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

        На най-новият воден 1200 много хора се оплакаха от гадни вибрации, около 5000 оборота. На модела 2015 год, след фейслифт сложиха по-тежък маховик на коляновият вал там с 200 - 250 грама и край. Вече няма вибрации. А защо не са го сложили този по-тежък маховик още на първият модел от 2013 година не казаха...
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #19
          От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

          Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение
          ... За мен най-важното е машината да ми е сигурна, надеждна и като тръгна на дълъг път да да не ме рови онова червейче, "дали няма да стане нещо".
          И нима си намерил такава машина? И няма червейче?
          Всичко е в главата, другото е лош избор
          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

          Коментар


          • #20
            От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

            Че то па ако хич няма червейче, защо ми е мотор!? Ей я колата, сигурна, удобна, с широка седалка, събира много багаж и даже мога да си отворя прозореца колкото си искам та да ми духа като на мотор, а има и ай би ес и разни други такива! Кой ще ме спре да си карам колата с каска и мотоекип ако ми е кеф!? Тъкмо ще впечатлявам още повече по бензиностанциите!
            Ама искам червейче! Искам мотор!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #21
              От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

              Под "червейче" имам пред вид технически проблем. И да - мисля, че съм я намерил. Поне до сега абсолютно никакви ядове. Е верно, че е нова.
              BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
              LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
              Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

              Коментар


              • #22
                От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

                Цитат от един западен форум - Sport-Touring.Net "For the BMW you will pay a premium price, reliability of BMW, as reported in a recent Consumer Reports customer survey was next to last, just above H-D".
                BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                Коментар


                • #23
                  От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

                  Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение
                  Цитат от един западен форум - Sport-Touring.Net "For the BMW you will pay a premium price, reliability of BMW, as reported in a recent Consumer Reports customer survey was next to last, just above H-D".
                  Аз пък не съм съгласен с това твърдение!
                  0887 246718

                  Коментар


                  • #24
                    От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

                    Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
                    Аз пък не съм съгласен с това твърдение!
                    Точно това им е хубаво на допитванията,че в тях участват повече от един човек!!!
                    Kawasaki GTR 1400

                    Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

                      Всичките мои приятели, които карат БМВ са минали на него от някакво Ямазуки. Аз, Димо, Бойко, Фози, Галин, Орлин, Мария, братчеда Стоян, Драго, Стефан и т.н. Списъкът е дълъг... Някои от тях успяха да сменят, даже по няколко БМВ-та, но никой не се е върна от БМВ пак на Ямазуки. Факта мисля че е показателен! Като се напъна май се сещам само за един мой приятел, който от Ямазуки мина на БМВ, после го продаде и сега кара КТМ 525 ЕХС, щото БМВ-то не ставаше за гората.
                      Много гадни, несигурни и строшени мотори това БМВ. Мааани. Лоша работа....
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #26
                        От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

                        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                        Всичките мои приятели, които карат БМВ са минали на него от някакво Ямазуки. Аз, Димо, Бойко, Фози, Галин, Орлин, Мария, братчеда Стоян, Драго, Стефан и т.н. Списъкът е дълъг... Някои от тях успяха да сменят, даже по няколко БМВ-та, но никой не се е върна от БМВ пак на Ямазуки. Факта мисля че е показателен! Като се напъна май се сещам само за един мой приятел, който от Ямазуки мина на БМВ, после го продаде и сега кара КТМ 525 ЕХС, щото БМВ-то не ставаше за гората.
                        Много гадни, несигурни и строшени мотори това БМВ. Мааани. Лоша работа....

                        Изключително се радвам за вас Владич,все пак всеки има правото да кара това което му харесва,за това и света е толкова шарен.Моя опит с БМВ беше горчив за това и го смених и сега съм в отбора на Ямазуки където се чувствам по-добре,за мен това е най важното-да се чувствам добре.Не робувам на марки и трудно ставам фен,ако утре нещо ме издразни в мотора ми го пускам по течението и пробвам нещо друго.
                        Надявам се колегата Цанко да е направил вече своя избор и да драсне някой ред тук!!!
                        Поздрави
                        Kawasaki GTR 1400

                        Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

                          До сега като стане въпрос за Хонда Африка например и всички скачат ...СЕКТАНТИ. А те май са някъде другаде . Всяка марка си има фенове , ама това някой да ти казва как НЕГОВАТА марка е най- хубавата ...... Всеки си е намерил мотора ,който му харесва и толкоз. Това с избора на тежко експедиционно ендуро е такава тъпа тема ,че няма смисъл даже да се чете вече. Тежки експедиционни мотори карат обикновено хора дето са минали и през друг тип мотор и накрая са установили ,че точно тежкото експедиционно ендуро (поне за България дето е ясно на всички какви са пътищата) е моторът за пътешествие.А и такива мотори карат обикновено хора дето са над 35 и да раздаваш газ до прекъсвач не им е най- приятното усещане. С всичко става да се пътува ,зависи от задкормилното устройство. Има страхотни туръри, които са не по- малко хубави от ендурата . Ама въпрос на личен избор на всеки . А ГС-а е хубав мотор , но май пак стигаме до егото. Много бих се радвал въпросът :КОЙ Е НАЙ-ХУБАВИЯ МОТОР ЗА ПЪТУВАНЕ ?, някак си да може да се забрани.

                          Коментар


                          • #28
                            От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

                            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                            Всичките мои приятели, които карат БМВ са минали на него от някакво Ямазуки. Аз, Димо, Бойко, Фози, Галин, Орлин, Мария, братчеда Стоян, Драго, Стефан и т.н. Списъкът е дълъг... Някои от тях успяха да сменят, даже по няколко БМВ-та, но никой не се е върна от БМВ пак на Ямазуки. Факта мисля че е показателен! Като се напъна май се сещам само за един мой приятел, който от Ямазуки мина на БМВ, после го продаде и сега кара КТМ 525 ЕХС, щото БМВ-то не ставаше за гората.
                            Много гадни, несигурни и строшени мотори това БМВ. Мааани. Лоша работа....
                            Приятелю, не разбирам фанатизма, с който браниш марката и любимия си GS и начина, по който на нож посрещаш всяко критично мнение. Като че ли го приемаш твърде лично и се чувстваш задължен да го опровергаеш на всяка цена. Но са съжаление това не става с общи приказки. Ако си прочел внимателно предишния ми пост ще видиш,че и аз харесвам този модел. Но от това което съм прочел / а то съвсем не е малко/ и което съм видял лично, просто съм си изградил друго мнение за качеството на производство и надежността на тези мотори. Съжалявам, че не съвпада с твоето. Пожелавам, колегата пуснал темата да си купи BMW R 1200 GS LC - модел 2016 и да го кара безпроблемно десетки хиляди километри. Нека да има късмета на Стефан.
                            BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                            LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                            Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                            Коментар


                            • #29
                              От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

                              В никакъв случай БМВ не са лоши мотори , за боксера става въпрос. Проблемите до голяма степен идват от рекламните клипчета и задкормилното устройство. Тези на запад са свикнали с надеждността на старите БМВ-та от 70-те и 80-те години , свикнали са да сипват само бензин. По същия начин карат и тези новите , лошото е , че гледат и клипчета. А най-лошото е , че не забелязват появата на даден проблем. Докато хора като ВладиЧ забелязват най-малкото скърцане , хлопане , чукане , и веднага търсят проблема , просто обичат и да човъркат по моторите си , докато онези другите се пробват да карат като на клипчетата , сипвайки само бензин. Аз до сега не съм видял в България на някой мотора да му е станал дълга база или да му се е показал кардана. Та автора на темата да си взима мотора който е избрал , и да не се притеснява , мотора си е надежден , но за това за което е направен.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • #30
                                От: BMW R1200GS 2010-2013г или BMW R1200GS 2014...

                                Никога повече няма да си купя МПС, произведено извън Япония. Освен да караш Японска машина, съвсем друго е и да ремонтираш Японска машина. Всичко се чупи, въпроса е кое как и за колко се поправя....
                                Yamaha XT​M600E '98
                                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X