Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

    Здравейте , колеги ! Изправен съм пред следната ситуация . Лятото си карах джипката рядко , и нямах абсолютно никакви проблеми в топлото време . Взех го миналата година октомври и не беше студено , но като застудя , започна да ми прави следния проблем : - спирам на светофар , и докато чакам зеленото на спирачка и на 'D' , се усеща едно приритване . Усетих го миналата зима , лятото го нямаше изобщо , и сега отново се появи . Само че , сега си имам и нещо ново , което не го разбирам . Потеглям си , карам , спирам , пак тръгвам , пак спирам , и изведнъж , при следващото потегляне усещам , че не потеглям от първа , а от втора . Спирам , преминавам през всички скорости с лоста на място , и ту се оправи , ту не . Пробвах и с изгасяване на двигателя , и пак , ту се оправи ту не . В един момент се оправи , и цял ден , никакъв проблем , включва си меко и плавно . Друг път решава , че няма да сваля на първа , и това си е . Иначе винаги първото палене и потегляне за деня си е ОК - включвам си на 'D' , и моментално си потегля леко и плавно , като е така през цялото време на шофиране и при студена и при загряла кутия , когато си се държи нормално . Моля , всички , които имат представа какво всъщност ми се случва , да ми помогнат и аз да се ограмотя , за да разбера с какъв проблем се сблъсквам . Благодаря предварително на всички , които ще се отзоват на помощ .
    Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
    Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

  • #2
    От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

    На първо четене си мисля за регулатор на налягане
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

      Като този регулатор отговаря и на двата симптома ?
      Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
      Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

        Понеже не съм запознат с работата на АСК , тъй като не съм майстор , за това гледам да попрочета , и да се допитам , за да открия виновника . Знам , че се получава дублиране на теми , за което и се извинявам , че и аз допринасям за това . Много ми харесва това , че форума ми дава предложения за теми , които са близки до моята , та да си чета ли чета . Прави ми впечатление , че най-често описания проблем е , че не превключва на 1-ва и на 4-та скорост , с тази скоростна кутия , както и смяна на предавките във високи обороти . Аз имам проблем само с 1-ва , и разбира се приритването на едно място , докато е на спирачка . Другото , което ми прави впечатление , е това , че в най-вече , виновник за ситуацията е някакъв селеноид , който и идея си нямам , какво точно прави . Благодаря на Дядо Владо , че пръв се отзова с предположение , и се надявам и други колеги по возило да споделят и изразят мнение по този казус с който се сблъсквам . То е ясно , че ще има и ремонтни дейности , та поне ако мога да се ориентирам , какво горе долу може да ми струва удоволствието . Аз съм от Плевен , и ако може някой да ме насочи на къде да се отправя в региона за ремонт .
        Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
        Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

          Освен соленоида , главен виновник е трансдусера. Има много ментета , /аз смених 3/. Правилното, /последното/ купих от БС и въпроса беше решен.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

            Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
            трансдусера. ....
            Ако ми го преведеш на български ще съм много благодарен.
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Ако ми го преведеш на български ще съм много благодарен.
              Сенсор за налягане му е функцията, Дедо. Така пише на опаковката - не се американча!!!А как се превежда - не зная американскИ. И управлява соленоида.
              Последно редактирано от stilnik; 23-10-16, 00:11.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                До тук добре , но имам нужда от малко подсказка . Какво е правила колата , за да има нужда от смяна на този сензор . Симптомите същите ли са били като моите . Второто :- аз ли не търся на провилното място , или просто не мога да си намеря информация за цените на тези джиджафки . Та ако може да ме ориентирате , и за това колко струват тези селеноиди , сензори за налягане , както и каквото имате като инфо относно цените на труда за отстраняването на неизправностите . Трябва ли да се сваля кутията за да се сменят тези части ?
                Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                  Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                  А как се превежда
                  Датчик за налягане .......и би трябвало да е в един корпус с температурния датчик

                  Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
                  . Та ако може да ме ориентирате ,
                  За симптомите - ами тази цялата седмица правих климатроници на "Гранд чедоки" с диагноза "Няма парно".
                  От 5 машини имаше:
                  -стандартно счупени клапи
                  -строшено моторче за клапа
                  -липсващ термостат (колата не загрява)
                  -запушено радиаторче на парното
                  -теч на масло и фреон от радиаторчето на климатика, което прз годините е довело и до намаляване пропускливоста на питата поради полепване на боклучета
                  Най-добре е да се ориентираш към бачо Стоян хем има 3.1 курник като твоя, хем си вади хляба с ремонт на автоматичи кутии.
                  П.П.Да си ровчиш - Governor / Modulator
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                    Да , знам , че от ей така няма как да се каже какво точно се случва , и си трябва да се погледне и диагностицира . Силно се надявам , Стоян да изрази мнение по темата , защото вече разбрах , че е както се казва - Светило в областта , а и за да може да сме полезни на други собственици на каляски с тази скоростна кутия , защото до колкото разбирам , тя е същата в 4.0 бензин , но с друго захващане към мотора . До колкото от четене съм разбрал , Стоян е колегата SSSPEED .
                    Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                    Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                      Да налея и аз малко проблем в "огъня"!
                      При мен не е описаното от колегата.Случаят е следния:
                      Когато е топло времето - нямам проблеми.Като позастудее,при първоначално палене и тръгване,докато загрее,многУ рядко се случва да загасне на светофар.Начи спирам си и оборотомера тръгва да отива къмто 500 оборота и после си застава на 600.ОБАче,някой път отива 500,400 и кат падне под последните и угасва маторя.Друг път отиде до 400 и въпреки че съм натиснал спирачките,на светофар съм все пак,и се усеща,чува,едно леко и кратко прискърцване на накладките по дисковете.Демек,предаване на движение /ама че научно обяснение/ къмто колетията!Мислех/ме/ че е стъпков мотор,смених го!Да ама не!
                      И седя и си мисля!Начи,тва го праи и на гЪз и на биндзин.Докато е студена!И матор и скорости!И пак си мисля!?!Може ли да е нещо от скоростите бре!?!?Щот тва,дето го праи ако не загасне,обаче се колебае за кратко 400,500 оборота има известо усилие къмто задните колетия.Демек докато са студени скоростите нещо си в тях /аз кво-не знам/ като спираш и да не изключва всеки път,рядко,да се опитва да предава движението,аз да го стопирам със спирачките и хоп,маторя загасва?
                      Сега съм се научил да го лъжа като точно преди да спра,като усетя че нещата отиват към загасване и моменталически слагам на неутрал,маторя замърква кат ........!Загрее ли всичко си е О.К.
                      Басси що писане!Дано сте разбрали кво искам да кажа!
                      Наздраве!!!
                      Последно редактирано от traun; 23-10-16, 19:22.
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                      0888854582
                      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                        Перфе те разбрааме! Не е в кутията а това между моторя и кутията, демек торка.Еднопосочния лагер

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                          Перфе те разбрааме! Не е в кутията а това между моторя и кутията, демек торка.Еднопосочния лагер

                          А що се влияе от температурата!?!?!Лятото го нема проблема!!!!
                          И къв е ремонта?И може ли да си го скапя съвсем,да си карам тъй сега,щот аз си карам де,щот проблема за сега /от две години/ е много рядък!
                          Демек да продължавам да си го лъжа.
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                          0888854582
                          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                            Проблемите при автоматика са или на студено или на много топло/прегряване/.Ремонта е рязане на торка и смяна на тоя лагер.Като почне на всяко спиране да гасне ще стигнещ и до рязане или друг.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                              Проблемите при автоматика са или на студено или на много топло/прегряване/.Ремонта е рязане на торка и смяна на тоя лагер.Като почне на всяко спиране да гасне ще стигнещ и до рязане или друг.
                              Демек,карам си!
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                              0888854582
                              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X