Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

    Провай да наместиш буксата на задния температурен датчик на блока.Може и малко да я натегнеш.
    Jeep ZJ 4.0 HO, AW 4 , Quadra Drive
    NV 231 - COMMAND-TRAC
    3" lift

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

      Благодаря , колега . Още днес , ако имам време , ще го погледна до го видя какво е положението с него , хубавото е , че поне го знам и виждам къде е . ако има промяна след това , задължително ще пиша , и ще трябва да го мислим , как да почерпя
      Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
      Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

        И такааааааааа ..... проблем с притрисането , наполовина решен . Все пак да обясня . Когато времето е студено , предното стъкло започва да се поти , и ни кара да включим обдухването на купето , и да го насочим към предното стъкло . Обаче , както колеги тук ми казаха , при този режим на рециркулацията , се включва компресора на климатроника , тъй като е автоматичен , но не работи постоянно , а само от време на време . В моментите на включването му , се упражнява по-голямо напрежение върху ремъка , съответно и двигателя , поради което , той се разклаща , а в моя случай , дори малко повече от регламентираното . Причината , поради която това се случва , според мен, е вероятно вече разбити тампони на двигателя . Тази информация я добих , от колегите от форума за TLC . А до този извод стигнах , защото днес не пуснах рециркулацията на въздуха , и не притресе нито веднъж , докато просто от ей така реших да тествам , завъртях от OFF на обдухване на предното стъкло , и не след дълго , резултата на опита беше на лице , а съответно - купето притресе . В по-нататъшен етап , когато проверя състоянието на тампоните , ще дам още информация по темата . Но все пак , ако някой смята , че съм на грешен път , нека изложи своето предположение , за да сме полизни и на други нови собственици . А напоследък , ми прави впечатление , че все повече се карат тези возилца , вероятно поради достъпната им цена , а и сравнително евтината им поддръжка .
        Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
        Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

          Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
          И такааааааааа ..... проблем с притрисането , наполовина решен . Все пак да обясня . Когато времето е студено , предното стъкло започва да се поти , и ни кара да включим обдухването на купето , и да го насочим към предното стъкло . Обаче , както колеги тук ми казаха , при този режим на рециркулацията , се включва компресора на климатроника , тъй като е автоматичен , но не работи постоянно , а само от време на време . В моментите на включването му , се упражнява по-голямо напрежение върху ремъка , съответно и двигателя , поради което , той се разклаща , а в моя случай , дори малко повече от регламентираното . Причината , поради която това се случва , според мен, е вероятно вече разбити тампони на двигателя . Тази информация я добих , от колегите от форума за TLC . А до този извод стигнах , защото днес не пуснах рециркулацията на въздуха , и не притресе нито веднъж , докато просто от ей така реших да тествам , завъртях от OFF на обдухване на предното стъкло , и не след дълго , резултата на опита беше на лице , а съответно - купето притресе . В по-нататъшен етап , когато проверя състоянието на тампоните , ще дам още информация по темата . Но все пак , ако някой смята , че съм на грешен път , нека изложи своето предположение , за да сме полизни и на други нови собственици . А напоследък , ми прави впечатление , че все повече се карат тези возилца , вероятно поради достъпната им цена , а и сравнително евтината им поддръжка .

          Вероятно последното изречение е написано с ирония!
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

            Ами не мисля... 3 заводски блокажа, частите са нормални за 4х4, цели мостове, сериозни дори заводски ходове, събира 235/85 16 на орииналните джанти без да опира на черно и криво, добра возия, комфорт на ниво, оборудване и екстри като лек, дори луксозен автомобил... за 7-8 000 до 12к лв. за 14-11г автомобил, разход на газ и дизел около 15-20 лева на 100км...

            Кой му е конкурент изобщо?

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

              Всъщност , ни най-малко ирония . Е , зависи какъв модел се кара , и като какъв автомобил искаш да го ползваш . Да , тук повечето участници ще кажат , че 3.1 ТД е страшен котур , но както казах , зависи като какъв искаш да го ползваш . Ако искаш спортист , определено този дизел не е такъв , но пък и не е чак толкова бавен . Да , 3 заводски блокожа , но само при Quadra-drive версията . иначе , икстрите които предлага , превъзхождат всички негови конкуренти в този ценови клас , както и в тези години на производство . Да не говорим , че в по-новите , за тези екстри се доплаща дори повече , отколкото струва едно такова Чероки . за комфорта , изобщо няма място да говорим , защото е достатъчно човек да седне веднъж в неговата седалка , и всичко друго ще му е кото все едно е седнал на дървен стол . относно поддръжката , пак няма какво да се сравнява . Както казах , има разлика между бензина и дизела . тампон двигател за бензинов мотор -187 лева , за 3,1ТД - 33 лева . предни накладки Феродо Премиер - 60 лева , предни дискове - 120 лева комплект , амортисьори предни и задни , за по около 160 лева комплект на Монро , масло 10w40 , като за всеки автомобил . Дизелчето градско си погорва около 17 на 100 , но се преживява . С няколко думи - перфектен автомобил от висок клас , на приемлива цена , и с доста приемлива цена за поддръжка на идно класно SUV , с доста сериозни офроуд възможности . Доколкото за 3,1ТД , и прословутите му проблеми с прегряване и пукане на главите . този двигател и допотопен наистина , но и изключително надежден . Който смята , че щом кара трилитров мотов , значи трябва да кара самолет , то ще реве на умряло от тези неща , и естествено ще плюе по тази модификация . Но кара ли го нормално , обслужва ли го както трябва , няма да има никакви проблеми . Основния проблем на този мотор идва от това , че не му е достатъчна охладителната система . друго ентересно , е че двегателя , ама съвсем не е италиански , а е разработка на Детройт дизел , и е поръчан на италианците да го произвеждат , но нищо повече от това . Сигурен съм , че много хора тук , няма да се съгласят с това ми мнение , и хвалебствие , за точно този дизелов агрегат . Не че не ме кефи 4.7НО , но там всичко е доста скъпичко . Реално се обслужват два двигатела , отделно , за да се кара по-евтино , трябва да се внесат едни около 2000 лева за хубава газова инсталация . За данъка му , няма какво да кажем , защото е няколко стотин лева , докато намоя е 120лв . С други думи , ако направим лек компромис с това , да не караме бегачка , то за половината от цената , получаваш абсолютно същия комфорт и екстри .
              Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
              Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                Не му се връзвай на т.н. "Насока", явно трупа актив и пише глупости във всяка тема.
                Спирам... спокойно... нямам, какво да трупам, просто съм глупав.../е ако давам репо. на някой обичайно го 'целкам

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                  В интерес на истината , от около месец не ми е правил проблем с мудното потегляне , но наистина размърдах буксите на температурните датчици . Следващия пят , ако има такъв , в момента в който ми го направи това , отивам на диагностика . Не че и сега не бях тръгнал натам , но по пътя като реши , че ще си върви както трябва и се отказах .
                  Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                  Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                    Може и да е коментирано вече, но има ли отделен комп. за скоростната кутия?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                      Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                      Може и да е коментирано вече, но има ли отделен комп. за скоростната кутия?
                      Мисля че не, старите 42 се управлявха от двигателния компютър
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                        Тогава диагностика с ключа трябва да покаже каква е причината за авариен режим! Просто няма как да не каже грешката. Та колега Николов пробвай диагностика с ключа.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                          Не съм се сещал до сега , при появата на този ефект да прещракам набързо ключа , и да видя дали ще покаже нещо . Надявам се да не се получава повече , но ако , ще е първото което ще направя . Иначе от време на време си го въртя , и в момента нямам запаметени грешки . Благодаря за съвета
                          Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                          Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                            Би трябвало да имаш драма със говерньор сензора и клапана му. Това е масов проблем на кутията, но при дизела не съм чел дали се проявява! При бензина е едно от нещата които сменяш задължително.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                              На мен това ми е първи автомат , и идея си нямам какъв е този сензор
                              Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                              Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                                Колеги, имам следния проблем. След спиране на равно, тръгва прекалено бавно. При спиране на наклон тръгва на бавни скорости. Някакви идеи?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X