Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неволята...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Неволята...

    Добър вечер.Изчетих доста теми във форума и останах с много добро впечетление от всички хора тук и се надявам да получа малко помощ.
    Бях се оговорил с някакъв лигльо (да такъв е човек,който не държи на думата си!) да купя бъгито му.Отидох до някакво забравено от Бога село и зазвънях...7-8 пъти никой не вдигна,срещнах една жена и попитах за него (добре,че във olx пише името му) оказа се,че жената познава майка му,звънна и майка му каза,че лигльото ще ме чака на центъра,но реши да ми звънне да каже,че се е отказал...
    И така... стигнах до извода,че ще трябва да запретвам ръкави и да започвам собствен проект.Добих доста информация четейки темите на хора,които подробно описват стъпките и проблемите,с които се сблъскват при направата на бъги.За своето ще използвам двигател от Опел Астра 1.6 16в екотек.Искам да Ви попитам:има ли някакъв начин да "заобиколя" компютъра и да опростя двигателя,тъй като кабела от компютъра към двигателя (дебелия сноп с над 50 жички в него) е отрязан и е почти невъзможно да го наставя.Има ли някакъв начин да запаля двигателя без компютър?

  • #2
    От: Неволята...

    Нищо общо към проекта. Допълни си профила . Напиши на колко години си и нещо за връзка . Помага.

    Коментар


    • #3
      От: Неволята...

      Глава от двигател с делко, с все делка и бобини.
      Не знам главите дали не ги отливат универсални, та на единия вал може да има тапа която да затваря отвора за делко. Ама трябва отваряне и зверене в главата.

      Това за искрата.
      За сместа ще ти трябва карбуратор. Че не знам по какъв друг начин да я направиш без компютър който да командва дюзите.
      И става един кърпеж, който АКО проработи-ще създава ядове.
      По-добре възстанови кабел по кабел снопа(не е чак толкова голям проблем), или търси друга инсталация.
      Ама и там е проблем, че от червена кола на бяла не става нищо, всичко е различно.
      Та най-добре-ударена кола за донор, на цената която дават в моргата, и да си извадиш сам, без бързане, и с мислене каквото ти трябва.
      А за бъги трябват доста части от кола, не е само двигателя. Та ако намериш някоя кола за 300-400 лева, с удар отзад или отстрани(да е запазен двигателя)-това е най-добрия вариант.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Неволята...

        Вземи си електроника с отворен код,евтин вариянт е Мегаскуирт.Ще използваш наличностите по мотора,инжекцията и оригиналното запалване.По-големият проблем ще е изработването на конструкцията на която да сложиш този мотор.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Неволята...

          Мегата е супер, ама е едни пари, дето на момчето няма да му се дават...
          А и има доста свързване на кабели.
          А той се плаши от възстановяване на оригиналната инсталация, което си има цветове на кабелите, и за да сбъркаш трябва да си....
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Неволята...

            Да си вземе нещо карбураторно тогава...
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              От: Неволята...

              Нали това му викам...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Неволята...

                Колега като за първо зарежи тоя опелов мотор . Намери си една Шкода 120 или един запорожец от тях в общи линии най лесно става бъги .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Неволята...

                  Първоначално публикуван от filip_ Преглед на мнение
                  Добър вечер.Изчетих доста теми във форума и останах с много добро впечетление от всички хора тук и се надявам да получа малко помощ.
                  Бях се оговорил с някакъв лигльо (да такъв е човек,който не държи на думата си!) да купя бъгито му.Отидох до някакво забравено от Бога село и зазвънях...7-8 пъти никой не вдигна,срещнах една жена и попитах за него (добре,че във olx пише името му) оказа се,че жената познава майка му,звънна и майка му каза,че лигльото ще ме чака на центъра,но реши да ми звънне да каже,че се е отказал...
                  И така... стигнах до извода,че ще трябва да запретвам ръкави и да започвам собствен проект.Добих доста информация четейки темите на хора,които подробно описват стъпките и проблемите,с които се сблъскват при направата на бъги.За своето ще използвам двигател от Опел Астра 1.6 16в екотек.Искам да Ви попитам:има ли някакъв начин да "заобиколя" компютъра и да опростя двигателя,тъй като кабела от компютъра към двигателя (дебелия сноп с над 50 жички в него) е отрязан и е почти невъзможно да го наставя.Има ли някакъв начин да запаля двигателя без компютър?
                  От къде си!? Не искаш ли да ти дам истинско бъги да си го довършиш сам!? Иска да се приспособят полуоските,седалка,задни амортисьори и мотора да се фиксира, че нямам време вече 5г да го довърша. Едноместно, състезателно (бивш неколкократен шампион) с двигател и кутия от Ауди 1.8 112к.с
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Неволята...

                    АГУ вместо карбуратор?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Неволята...

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Колега като за първо зарежи тоя опелов мотор . Намери си една Шкода 120 или един запорожец от тях в общи линии най лесно става бъги .
                      Бързо и лесно се купуват Фафли от магазина!Заз и Шкода са изчезнал вид,виж Ауди 80 комплект се намират и не струват много пари.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Неволята...

                        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                        АГУ вместо карбуратор?
                        Прав си.Ма как се зарежда тва с газ на пояната - немам фантазия.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Неволята...

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          Прав си.Ма как се зарежда тва с газ на пояната - немам фантазия.
                          Ако искаш може да намериш начин . Само да напомня че има и мотокари на газ .................................. Те не ходят до бензиностанцията .
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Неволята...

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Мегата е супер, ама е едни пари, дето на момчето няма да му се дават...
                            А и има доста свързване на кабели.
                            А той се плаши от възстановяване на оригиналната инсталация, което си има цветове на кабелите, и за да сбъркаш трябва да си....
                            Ако мегат е "едни пари" не знам къде е тръгнал . Правят тук на около евтини копия (по 200-300 лева), остава да се върже и подкара.

                            За газта - Витара-та е само на газ, вече 50 (или 60) хиляди километра и не е имало драма. Ако все пак ми свърши газта - имам пневматични бързи връзки към газта. Слагам една 10кг бутилка от бензиностанцията и имам достатъчно газ да мина 100+км .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Неволята...

                              Царе сте във форума (някои , не всички) да скачате на спор и противоречие.
                              Посипвам си главата с пепел!
                              Последно редактирано от jeko47; 23-10-16, 23:05. Причина: изтрих...
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X