Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща , или проект за 2 години !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къща , или проект за 2 години !

    След една година търсене , най после открих моя обект . Придобивка която според сметките , ще ми ангажира всяка свободна минута за период от поне 2 години . Времето е много , но всичко ще правя изцяло сам . Разбира се работното време ще е - когато може . Поради тази причина планирах по дълъг период , надявам се да не има продължение . Къщата е на 2 етажа реални 153 кв. тук не се броят бани , стълби и т.н. Има си работилница на двора около 20 кв.м. , кладенец ( няма я помпата ) , гараж и 3 мазета . Забравих най важното парцела е 1 декар . Купих я от един дядо , който вече беше останал сам и му беше голяма . По принцип всичко си беше функциониращо , но прекалено старо . Както дядото сам се похвали последните 30 години не е пипал нищо по къщата , всичко си харчел по почивки - баровец . И понеже явно си беше мързелив , ми остави всичкия инструмент и машини в работилницата . Да е жив и здрав . Спрях се на имот който иска много ремонт , но цената на хубав с тази локация е недостижима за мен . Разбира се можеше да се живее и така , но не ми харесваше обстановката . По лесно ще е да ремонтирам всичко , така можеха да се получат нещата . Намира се в един от най - добрите квартали на града , тихо и спокойно е . Оставаше да се захвана за работа . Смятах поетапно да се обнови всичко . Прозорци , врати , вик , ел , мазилки , бани , и каквото още излезе . Отвън беше с една глупава изолация , която също трябва да се смени . Плочките бяха пропаднали , и имаха нужда от пренареждане . Но всичко отвън е планирано за втората година , първо трябваше да стане вътре .
    От тогава минаха 9 месеца , през 7 от които работих винаги когато имах време . Някои неща вече са готови , целия първи етаж . Но предстои още много работа , и някоя идея е винаги добре дошла .

    Ето го и обекта . Отпред изглежда ок , но отстрани и отзад е с някаква отвратителна облицовка . Имитира тухли , но е фазер и битумна посипка .
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160920_080228.jpg
Прегледи:1
Размер:472.8 КБ
ID:6121848
    А така изглеждаше в началото вътре . Първо изхвърлих мебелите . След това мокети , облицовки и всичко излишно . Няма много снимки в оригиналния и вид . С тези дървени плоскости беше облечено всичко , стени тавани , коридор дори в едната баня и тавана .
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090609.jpg
Прегледи:1
Размер:759.2 КБ
ID:6121849
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090610.jpg
Прегледи:1
Размер:825.5 КБ
ID:6121850
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090618.jpg
Прегледи:1
Размер:840.4 КБ
ID:6121851

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090639.jpg
Прегледи:1
Размер:832.7 КБ
ID:6121852
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Къща , или проект за 2 години !

    В общи линии плана беше прост . Кърти се , и се маха всичко излишно . Оригиналното местоположение на кухнята не ме устройваше , трябваше да се премести . Нарочих си спалня в съседство с хола . Хола гледаше към улицата , а спалнята към вътрешния двор . В главата си виждах следния проект . Прекарва се канал , вода и нова инсталация за уредите в новата вече кухня . Имаше прозорец който реших да разширя , и да поставя и врата . Така си осигурявах изход към двора , а по късно щях да направя и тераса . Беше над нивото на земята с около 70 см . и щеше да стане добре . Трябваше да се бутне и стената между хола и новата кухня . Така получавахме свързани помещения , удобно за всички . Преди да съм започнал още , жена ми си хареса кухня . Всичко е ок , обаче се наложи да преместя и вратата на кухнята с около 20 см . Сега вече можеше да се събере . Няма да сърдим жената , и без това почти съборих къщата . Какво е още малко къртене. Там където къртих стени , укрепих с греди 12x12 . Имаше още нещо което ме дразнеше , всички тръби на парното бяха външни . Належащо беше да поработя и по тях . На места ги вкарах в пода , другаде им уших костюм от гипскартон . В крайна сметка проблема отстранен . Следват снимки

    Коментар


    • #3
      От: Къща , или проект за 2 години !

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:814.0 КБ
ID:5731750
      Съборената и вече укрепена стена .Еди ден ми отне само събарянето , адски здрави тухли и мазилка . Тухла по тухла се кърти .
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:810.8 КБ
ID:5731751
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:688.5 КБ
ID:5731752 Оформяне на свода . Работи се едновременно на няколко фронта . Къртене , инсталация малко шпакловка .
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:772.6 КБ
ID:5731753 Преместената врата на кухнята . Направих и замаска в хола , имаше разлика в нивата около 5 см .
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:956.8 КБ
ID:5731754 Нови контакти за уредите .
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:725.2 КБ
ID:5731755
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:573.0 КБ
ID:5731756 Тук за първи път лепя плочки , малко е но за начало толкова .
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:593.1 КБ
ID:5731757 Гърба на кухнята завършен .

      Коментар


      • #4
        От: Къща , или проект за 2 години !

        За началото добре ! Браво за бързината !
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #5
          От: Къща , или проект за 2 години !

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.jpg
Прегледи:1
Размер:801.8 КБ
ID:5731769 Прекарване на кабелите за техниката . 2 бр. кабел за тв - немска и булсат . През пода са вкарани в мазето от където ще бъдат захранени .
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:845.7 КБ
ID:5731770 Следващата задача . Това се намира в хола , видно е че е по ниско от необходимото . За да е по комфортно , тази недомислица трябва да се преработи .
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:811.1 КБ
ID:5731771Поставяне на греди от едната страна .
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:847.3 КБ
ID:5731772 Укрепване и от другата страна , след което следва отстраняването и .
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14.jpg
Прегледи:1
Размер:639.3 КБ
ID:5731773 Тук изведох един въздуховод за ширма . Отбелязаното ще трябва да се изреже и укрепи , там ще застане вратопрозореца за терасата .Всичките тръби трябва да се скрият в пода , а радиатора да се премести на другата стена.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15.jpg
Прегледи:1
Размер:801.8 КБ
ID:5731774 Започна купона .
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16.jpg
Прегледи:1
Размер:892.4 КБ
ID:5731775
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17.jpg
Прегледи:2
Размер:603.3 КБ
ID:5731776
          Почистване и боядисване на старите радиатори . Купих нови кранове , и термоглави . Освежиха се , и станаха като нови . Икономисах някоя кинта .

          Коментар


          • #6
            От: Къща , или проект за 2 години !

            .....................................


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15.jpg
Прегледи:1
Размер:801.8 КБ
ID:5731774


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16.jpg
Прегледи:1
Размер:892.4 КБ
ID:5731775


            .........................................................................................................


            Какви са обаче тези варварски заварки ??????????????
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • #7
              От: Къща , или проект за 2 години !

              То тука беше ужас , нямах кислород и не се получава работата . След 10 дни ми докараха бутилка и стана работата .

              Коментар


              • #8
                От: Къща , или проект за 2 години !

                Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                То тука беше ужас , нямах кислород и не се получава работата . След 10 дни ми докараха бутилка и стана работата .
                Смени припоя ! Ползвай с по-ниска температура на топене и може само с пропан-бутан . И се получава спояване а не заваряване . За вода и отопление няма нужда от толкова сериозно спояване . Само в Бг за газ се ползва припой с толкова висока температура .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #9
                  От: Къща , или проект за 2 години !

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22.jpg
Прегледи:1
Размер:793.9 КБ
ID:5731777 Таваните навсякъде с 10 см. вата , фолио и картон . Осветлението изцяло лед .
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19.jpg
Прегледи:1
Размер:600.8 КБ
ID:5731779
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20.jpg
Прегледи:1
Размер:726.5 КБ
ID:5731780 И започва картона , а най омразната работа ми е шкуренето .
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21.jpg
Прегледи:1
Размер:727.4 КБ
ID:5731781Ползвал съм лунички 3 , 5 и 7 W . Панели 18 .
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23.jpg
Прегледи:1
Размер:663.3 КБ
ID:5731783
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24.jpg
Прегледи:1
Размер:670.3 КБ
ID:5731784
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25.jpg
Прегледи:1
Размер:646.0 КБ
ID:5731785
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26.jpg
Прегледи:1
Размер:665.0 КБ
ID:5731786
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27.jpg
Прегледи:1
Размер:639.2 КБ
ID:5731787 Това е малката спалня . Всички помещения са на първи етаж .
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28.jpg
Прегледи:1
Размер:744.1 КБ
ID:5731788Коридора
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29.jpg
Прегледи:1
Размер:543.8 КБ
ID:5731789
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:597.6 КБ
ID:5731790 Зазиждане на прозорец към мазето ,има друг по голям външен . И тук се разминаваха нивата на пода . Наложи се къртене , и изливане на нов бетон .
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:33.jpg
Прегледи:1
Размер:698.4 КБ
ID:5731791
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:34.jpg
Прегледи:1
Размер:584.7 КБ
ID:5731792 А това е в кухнята . Направих една ниша в която да монтирам радиатора .
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къща , или проект за 2 години !

                    Има някой грешки ! Не знам всичко сам ли правиш или ползваш някой който трудно мога да кажа че знае какво трябва и как трябва да се прави . Понякога спестеното от заплащане на някой който знае , кое и как се прави , струва повече . Пожелавам ти успех !
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къща , или проект за 2 години !

                      Аз си правя всичко сам ,като виждаш грешки кажи . Ако може ще коригирам , като не здраве .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Къща , или проект за 2 години !

                        Това дето му викаш бетон е супа ............. И ако се налага отгоре да се полага нещо ще се обработва още веднъж . По -лесният и качествен начин е земно -влажна замазка . Не вярвам в това коридорче да минава автомобил или камион . Ако височината или дебелината на замазката е повече от 4 или 5 см може да се мисли и за подложка от някакви пълнители или топлоизолация . Ако се очакват или се налагат някакви специални якостни изисквания може да се мисли и за мрежа . Отделно че не оставяш никаква фуга към стените . Полага се поне 1 см фуга . Предполагам че основната ти професия не е свързана с довършителните дейности и строителни ремонти .
                        Нямам желание само да критикувам за спорта .............. Ако имаш някакви въпроси или проблеми за решаване мога да те посъветвам преди да почнеш . Иначе най - добрата ни БАЛКАНСКА черта е подирния ................
                        И аз не съм застраховах че няма и че не правя грешки . Иначе най- лесно е да премълча .....................

                        Разгледах още веднъж снимките и не ми стана ясно това дето го слагаш между ватата и гипсокартона обикновен найлон ли е или някаква специална мембрана . Отделно че скарата за гипсокартона за таван се прави през 50 см и листовете се полагат в обратната посока . Или ако ползваш листове на 2 метра , те лягат на четири редици . При теб това се случва на 60 см .


                        Абе за следващият обект ще знаеш повече и в никакъв случай толкова колкото един който всеки ден прави това .
                        Последно редактирано от alexalex69; 19-10-16, 22:05.
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Къща , или проект за 2 години !

                          По време на ремонта смених също дограмата . Сложих с троен пакет , смених също и вратите . Направих коридора с гранит , мисля че долу горе се справих .
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:35.jpg
Прегледи:1
Размер:38.1 КБ
ID:5731794
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:36.jpg
Прегледи:1
Размер:42.7 КБ
ID:5731795
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:37.jpg
Прегледи:1
Размер:48.0 КБ
ID:5731796
                          Предстоеше нещо доста по трудно за мен - банята. Там беше тотална щета .Трябваше да се събори една стена , и без това я нямаше в проекта . Да се прекарат нови канали ,ел и вик .
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:39.jpg
Прегледи:1
Размер:64.4 КБ
ID:5731798
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:40.jpg
Прегледи:1
Размер:486.7 КБ
ID:5731799
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41.jpg
Прегледи:1
Размер:79.9 КБ
ID:5731800
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:42.jpg
Прегледи:1
Размер:78.6 КБ
ID:5731801
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:43.jpg
Прегледи:1
Размер:82.8 КБ
ID:5731802 Приключих с къртенето , пркарах канали и вик . Изправих стените с картон ,бяха много криви .
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:44.jpg
Прегледи:1
Размер:370.4 КБ
ID:5731803
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:45.jpg
Прегледи:1
Размер:385.9 КБ
ID:5731804
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:46.jpg
Прегледи:1
Размер:375.5 КБ
ID:5731805
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:47.jpg
Прегледи:1
Размер:59.5 КБ
ID:5731806
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090746.jpg
Прегледи:1
Размер:523.6 КБ
ID:5731807 детската
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090737.jpg
Прегледи:1
Размер:526.7 КБ
ID:5731808
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090751.jpg
Прегледи:1
Размер:654.0 КБ
ID:5731809 хола


                          Остана да се монтира бидето ,и джакузито . Цялата работа ми отне седем месеца . Естествено не винаги е работено през това време . Има още доста работа ,следва продължение .
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            От: Къща , или проект за 2 години !

                            Не се притеснявай , критиката е ок . Вече съм по спокоен , мислех че е нещо по сериозно . За картона може и да е грешно , от теб чувам . Мен са ме учили профили на 60 см. затова е маркировката на листа. Така са ми показали ,така го правя . А коридора е рядък цимента , и е ясно че няма голяма якост . Но това е коридор ,и няма натоварване . Фуги към стената има по 2,5 см , толкова са летвите по които изравнявам . Под бетона има 8 см. стиропор и върху него найлон . А това след ватата си е специална мембрана . Мерси за съветите . Поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              От: Къща , или проект за 2 години !

                              Браво, много добре!

                              Някои странични въпроси от чисто любопитство (един вид, като как е било в Германия преди 30 години). Каква е конструкцията на тази сграда; ваната чугунена ли беше, или тенекиена; тези бели тухли газобетон ли са; разтворът за зидарията и мазилката, хоросан ли е?
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X