Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща , или проект за 2 години !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Къща , или проект за 2 години !

    Той строежа по стар , дядото не пипал нищо от 30 години . Ваната беше чугун , обаче беше поочукана. Един сръбски манго много и се зарадва . Не знам какъв материал е тухлата ,много е здраво като огнеупорните . Мазилката също е здрава . При съборена донякъде стена , ако не удряш с къртача във фугата се чупи тухлата . Една по една съм ги свалял .

    Коментар


    • #17
      От: Къща , или проект за 2 години !

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Браво, много добре!

      Някои странични въпроси от чисто любопитство (един вид, като как е било в Германия преди 30 години). Каква е конструкцията на тази сграда; ваната чугунена ли беше, или тенекиена; тези бели тухли газобетон ли са; разтворът за зидарията и мазилката, хоросан ли е?
      Има всякакви сгради и всякакви ремонти по тях . Понякога ТНМТ е по-голямо от БГ . Тези бели тухли са много яки и тежки . Виждал съм итонг зидан с хоросан или нещо подобно . В момента слагат и чугунени и стъклопластови вани или поддушови корита . Зависи от желанието и платежоспособноста . Скоро сменяха и оловен водопровод в една сграда . Понякога се чудя какви фокуси да правя за да задържа гипсокартона на стените и да мога да си направя плочките . В момента завършвам един обект на който ако бях задържал по дълго прахосмукачката по пода щях да събере цялата замазка в торбата за боклука . Иначе ако си купувам ще търся нещо строено между 50- те и 90-те . Преди това са нямали достатъчно цимент пък след това идваме всякакви от цяла източна евРопа и всичко се засира .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #18
        От: Къща , или проект за 2 години !

        Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
        Н....................... Мен са ме учили профили на 60 см. затова е маркировката на листа. Така са ми показали ,така го правя ..................................
        Маркировката е за стена .
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #19
          От: Къща , или проект за 2 години !

          Значи, точно като тук - тухлите са "бетонни", с добавки на шлаки и други индустриални отпадъци, а в хоросана има цимент набогато.
          А конструкцията - явно не е паянтова, но скелетна, или с носещи стени е? Между етажите, стоманобетонна плоча ли е, гредоред ли (и ако гредоред - дървен ли е), или някакви "хибридни" истории (там нещо хурди, сглобяемо и т. н.)?


          ПП
          Вярно е, че на таван скарата се прави през 50 см, но не е фатално. Основният проблем е с фугите.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #20
            От: Къща , или проект за 2 години !

            Бях закачил един шваба строител , че всичко по старите обекти е криво . човека ми даде много логично обяснение . След войната е нямало нито достатъчно квалифицирани работници ,нито достатъчно материали . Събирали са каквото намерят , и на обекта .

            Коментар


            • #21
              От: Къща , или проект за 2 години !

              При мен две от стаите и банята са гредоред , останалите две са плоча . Едната част е пристоявана . Виж снимката от кухнята с нишата . Там се вижда втория зид от по новата част .

              Коментар


              • #22
                От: Къща , или проект за 2 години !

                Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                Бях закачил един шваба строител , че всичко по старите обекти е криво . човека ми даде много логично обяснение . След войната е нямало нито достатъчно квалифицирани работници ,нито достатъчно материали . Събирали са каквото намерят , и на обекта .
                От малко повече от четири години се трудя в ДЕ и все още права замазка или стена съм случвал само когато аз си ги правя . Да не говорим че понякога съм засичал на обекти едни дето идват само с един нивелир 80см или максимум метър и после се чудят що криво и защо трябва задължително да правя саморазливен под , дори на нова замазка . Колегата много ме мрази като извадя три метровия си мастар . Да не говоря че идвам с наръч от 40 см през 20см до 200 см нивелири че и лазарен . Другият пък че чуди защо за по-кратко време правя
                банята . Абе митовете и легендите за немското качество за мен вече не съществуват .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #23
                  От: Къща , или проект за 2 години !

                  Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                  ...оловен водопровод...
                  Водопровод, или канал!
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Къща , или проект за 2 години !

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Значи, точно като тук - тухлите са "бетонни", с добавки на шлаки и други индустриални отпадъци, а в хоросана има цимент набогато.
                    А конструкцията - явно не е паянтова, но скелетна, или с носещи стени е? Между етажите, стоманобетонна плоча ли е, гредоред ли (и ако гредоред - дървен ли е), или някакви "хибридни" истории (там нещо хурди, сглобяемо и т. н.)?


                    ПП
                    Вярно е, че на таван скарата се прави през 50 см, но не е фатално. Основният проблем е с фугите.
                    Има всякакви решения . Виждал съм направо с панели , с хурди , с оставащ кофраж за промишлено , гредоред с шипки и мазано или метална мрежа и мазано с коси . Има и доста кирпичи . В съседният град има фирма която в момента възстановява само кирпичени постройки .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Къща , или проект за 2 години !

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Водопровод, или канал!
                      Водопровод за питейна(чиста) вода . Трябва да видя дали имам снимки .
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Къща , или проект за 2 години !

                        Утре ще направя едни снимки на покрива . Съвет не е излишен . Над стълбите минава много ниско . Искам да го отрежа , и да направя капандура ( тук му казват гаубе ) Ще е широка 3 метра и висока 160 . Имам вече готовия прозорец . Дал съм на архитект да изготви проекта . Другата седмица уж ще е готов. Понеже аз ще си го правя , трябва да укрепя тавана . Фирмите искат 3500 евро на метър . Направил съм конструкцията , опира на три точки . На върха , долу където ще режа е с болтова връзка ( ще режа след нея) и аз ги подпрях в средата . Преди да режа , трябва да дойде техник от службата да каже става ли . Ако каже ок , мога да го правя .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Къща , или проект за 2 години !

                          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                          Водопровод за питейна(чиста) вода.
                          Е това го няма тук от едно 1000 години.
                          Допреди 80-90-ина, са били масови оловните тръби за сградните канализационни инсталации (основно хоризонталните разводки).
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Къща , или проект за 2 години !

                            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                            Водопровод за питейна(чиста) вода . Трябва да видя дали имам снимки .
                            Майтапиш се.

                            Към Пламен,връзките на ел.инсталацията никога не ползвай тея клипси дето ги има на снимките.Тея са за многожични кабели,и въпреки това са крайно ненадеждни.Тука тая мода отмина много бързо.Замазката е екстра с летвите майки.За картона знам че на двоен картон през 50 на единичен 60 см.Картон правя само по мойте къщи,не съм специалист по това.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Къща , или проект за 2 години !

                              То вече са сложени на целия първи етаж . За горе мога да ползвам от стария модел имам много , от онези дето се вкарва кабела с натиск .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Къща , или проект за 2 години !

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Майтапиш се.

                                Към Пламен,връзките на ел.инсталацията никога не ползвай тея клипси дето ги има на снимките.Тея са за многожични кабели,и въпреки това са крайно ненадеждни.Тука тая мода отмина много бързо.Замазката е екстра с летвите майки.За картона знам че на двоен картон през 50 на единичен 60 см.Картон правя само по мойте къщи,не съм специалист по това.

                                Не се майтапя ! Ама или съм ги забърсал или в момента не мога да ги открия . Изрично ме предупредиха да внимавам да не пробия нещо че трудно се ремонтира . После обаче все пак събраха смелост и го смениха . Зачервеното няма нещо логика ....
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X