Обява

Свий
Няма добавени обяви.

скоростна кутия RD1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • скоростна кутия RD1

    Здравейте колеги. Някой от вас дали знае еднакви ли са скоростните кутии на црв 128 и 147 коня. Интересува ме дали ще стане кутията от "малкия" двигател на другия без допълнителни доработки. Имам и втори въпрос относно задния диференциал. Еднакви ли са дифовете от Црв с автоматична трансмисия и от ръчна такава. При един преход пукнах корпуса на задния диф и намерих изгодно такъв но от автоматик та затова питам.
    Honda CR-V I 2000 г.
    0 осем 96 осем три 3 сто и 10

  • #2
    От: скоростна кутия RD1

    Мисля че и кутията и дифа са еднакви
    Honda CR-V B20Z1

    Коментар


    • #3
      От: скоростна кутия RD1

      Дифа е еднакъв на автоматика и на ръчната. Има разлика в предавателното число на раздатката. Това е заради разликата в предавателните числа на двете кутии. Взех си диференциал и в същото време отремонтирах моя. Сега имам един за резерва.
      Honda CR-V I 2000 г.
      0 осем 96 осем три 3 сто и 10

      Коментар


      • #4
        От: скоростна кутия RD1

        А имаше ли други щети, (освен спуканото ) и само го завари, или смени кожуха направо?
        Последно редактирано от emicha1; 20-10-16, 23:35.
        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

        Коментар


        • #5
          От: скоростна кутия RD1

          Кожуха го залепих с течен метал и парче алуминиева ламарина 2 мм. Налях му японско трансмисионно масло от една.машина във фирмата и. ... о чудо. Няма скърцащ звук при боксуване и най важното работи задни диф. Хвърля кал и камъни докато го тествах. Сега съм с един литър оригинално масло ма Хонда и един диференциал в пререзход. Ще стоят за резрва. По интересен е течният метал. В кутийлата са 3 опаковки. Едната е с някакъвметален прах и паста, а другите две тубички са паста с цвят керемида. Смесват се хубаво с бъркалката от кутийката и след около два часа е готово за механична обработка. Утре мога да снимам кутийката и ремонтирания участък ма дифа.
          Honda CR-V I 2000 г.
          0 осем 96 осем три 3 сто и 10

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X