Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам Камион (ама дървен)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Направи си сам Камион (ама дървен)

    Преди две години когато големия внук беше малкия внук ме хвана мерака и измайсторих един дървен камион.

    Дизайна е комбинация от модел на камион от началото на века с някой модерни идеи на проектантския колектив "Дедко и Внуче".

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0826.jpg
Прегледи:1
Размер:111.2 КБ
ID:6121785

    От начало приличаше на заготовка на зайчарник но с напредването на работата визията и идеята започнаха да придобиват смислени форми.



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0827.jpg
Прегледи:1
Размер:143.6 КБ
ID:6121787


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0825.jpg
Прегледи:1
Размер:108.2 КБ
ID:6121786

    От един европалет направих подвижна дървена конструкция върху която закрепих "камиона" за да го повдигна от земята и едновременно да мога да го местя по лесно.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0862.jpg
Прегледи:1
Размер:121.0 КБ
ID:6121790


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0860.jpg
Прегледи:1
Размер:113.9 КБ
ID:6121788

    С напредването на проекта започва да идва на дневен ред и с кръщаването на творението, след известно колебание дали да се копира "Световна "марка

    или да си направим "Наша родна " съветът на авторския колектив "Дедко и Внуче"единодушно реши: Наша ще е и толкоз.

    Сложихме звучното нашенско име "Балкан" има мотоциклет що да няма и камион та било то и дървен.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0865.jpg
Прегледи:1
Размер:67.8 КБ
ID:6121791


    Добре звучи не изглежда много добре нещо липсва, мигачи направих от налични дървени яйца сини (такива имах ) за предни и червени за задни.

    За да няма проблем с пътуването по света смесих ляв и десен волан (а и с переспектива да има кормило и за по малкия внук).

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0874.jpg
Прегледи:1
Размер:101.6 КБ
ID:6121792


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0866.jpg
Прегледи:1
Размер:120.8 КБ
ID:6121797


    За по голяма маневреност поставих топки на кормилата пак от яйца този път червени,между двете кормила на една ос с пружина под таблото монтирах едно звънче което като се дръпне яйцето звъни все едно е клаксон.

    За да преценя дали сме спазили пропорциите с истинските камиони веднага направихме сравнение на "живо"


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0871.jpg
Прегледи:1
Размер:119.8 КБ
ID:6121793


    Мм.... да ааа няма "задължителните " светлини за нощно шофиране,определено му липсват като сляп е ... Обратно в развойния отдел за изработка и монтаж.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0893.jpg
Прегледи:1
Размер:119.4 КБ
ID:6121795


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0894.jpg
Прегледи:1
Размер:119.3 КБ
ID:6121794


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0892.jpg
Прегледи:1
Размер:138.2 КБ
ID:6121796


    Така е значително по-добре машината определено "прогледна" с новите ксенони с вградени мигачи.

    Очаквайте продължение че,стана късно.

    Поздрави, и лека нощ.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Николай Колев; 17-10-16, 22:22. Причина: Добавяне на пунктоация.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    От: Направи си сам Камион (ама дървен)

    Златни ръце имаш, деде!
    Да сте живи и здрави и ти и внучетата ти, за да се радвате взаимно!
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Направи си сам Камион (ама дървен)

      Ееех, как ми се прииска да съм ти внук...

      Пак браво адаш, голяма работа си.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Направи си сам Камион (ама дървен)

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Ееех, как ми се прииска да съм ти внук...

        Пак браво адаш, голяма работа си.

        Жалко че са му малки внуците че моите дъщери са по-големи ........................... Браво !
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #5
          От: Направи си сам Камион (ама дървен)

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Ееех, как ми се прииска да съм ти внук...

          Пак браво адаш, голяма работа си.
          Даже е ясно и какво ще поискаш-джип за състезания,който да стига финала.
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #6
            От: Направи си сам Камион (ама дървен)

            И аз като Колето искам да си ми дядо , че да ме научиш и мен на такива хубавини
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #7
              От: Направи си сам Камион (ама дървен)

              Ей момчета че , аз съм дядо само на внуците " чи то петдесят годишен чиляк ни са дума стар"

              Иначе отдавна ми се въртят разни утопични идеи за организиране на един , не знам как да го нарека клуб ли , група ли,най - общо казано където знаещи и можещи да предават на млади и не толкова млади не толкова опитни но искащи да могат и да знаят хора.

              Да се правят тематични сбирки на които да се осъществяват разни проекти с практическа насоченост , от които да има полза от свършената работа от една страна(да остава нещо направено ,ремонт на чешма,паметник или друго) ,знаещите и можещите да предадат знания и умения от друга страна най важната според мен да се предават ценни знания на младото поколение.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #8
                От: Направи си сам Камион (ама дървен)

                Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                Ей момчета че , аз съм дядо само на внуците " чи то петдесят годишен чиляк ни са дума стар"

                Иначе отдавна ми се въртят разни утопични идеи за организиране на един , не знам как да го нарека клуб ли , група ли,най - общо казано където знаещи и можещи да предават на млади и не толкова млади не толкова опитни но искащи да могат и да знаят хора.

                Да се правят тематични сбирки на които да се осъществяват разни проекти с практическа насоченост , от които да има полза от свършената работа от една страна(да остава нещо направено ,ремонт на чешма,паметник или друго) ,знаещите и можещите да предадат знания и умения от друга страна най важната според мен да се предават ценни знания на младото поколение.
                Идеята е добра ...* Клуб Направи си сам * ...ти си направил камион , аз пък си направих покрив на джипа
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #9
                  От: Направи си сам Камион (ама дървен)

                  Аз отдавна търся нещо такова , да се понауча това онова.... даже бях се цанил при бай Сачмо ( лека му пръст) за чирак.... ама .. .
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X