Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Aprilia SXV 450/550 supermoto

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Aprilia SXV 450/550 supermoto

    Много от италианските производства са само фасон. Такива са им колита такива са им машините такива са им и моторите. Разбира се има и леки изключения но това не променя нещата като цяло.
    Мотора е добре като концепция но с много лошо производство и качество на детайлите. Проблемите са постоянни (много повече от КТМ ) и хората общо взето почват лека полека да се отърват от тях.
    След 2-3 ревизии априлия може и да изкарат нещо по читаво, да се надяваме
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #32
      До: Aprilia SXV 450/550 supermoto

      Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
      Много от италианските производства са само фасон. Такива са им колита такива са им машините такива са им и моторите.....

      Използвам емотикони за да изразя отговора си понеже написаното по-горе прозвуча толкова несериозно колкото и самите емотиконите.Примери няма да давам.

      По темата:
      Моето лично мнение на база на прочетеното из чуждестранни форуми е, че предимно моторите модел 07' имат фабричен дефект който се крие в ''извесните'' оранжеви уплътнения по двигателят.Останалите проблеми идват от не достатъчно честата профилактика.



      Поздрави!

      Коментар


      • #33
        До: Aprilia SXV 450/550 supermoto

        Мотора се продаваше в Кюстендил, но доколкото зная са го дали на някакъв бартер.Човекът, който го продаваше е известен на всички мотористи в града, защото с това се занимава, и също така до преди една седмица неговия колега ми каза, че продава още една такава априлия купена 2008г.Ако те интересува мога да ти дам телефони за връзка.
        SUZUKI DRZ SuperMoto

        Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

        Коментар


        • #34
          До: Aprilia SXV 450/550 supermoto

          Последните мнения са преместени в Избор на супермото

          Коментар


          • #35
            От: Aprilia SXV 450/550 supermoto

            Значи момчета мога само да ви кажа спрямо априлиа СХВ че наи- дефектния двигател е точно този от 2007 до 2009 . Незнам колко сервизите в Бг колко са на ти с спрямо тия двигатели понеже живея от 6 год в италия и имам модел 2011 кадето са махнати много дефекти пак и зави си много от човека които има мотора двигателя иска на всеки 600 километра смяна масло и филтар маслен няма заначение за колко километра е маслото на 3500 километра се сменят бутала задалжтелно от априлия го казват иска си много внимание за да ти работи добре и да няма дефекти срямо цената в италия струва 9500 евро и за предпочитане купуваите 550 кубика малките кубици са още по зле

            Коментар


            • #36
              От: Aprilia SXV 450/550 supermoto

              Виждам, че скоро никой не е писал по темата... Мина ли ви мерака за Aprilia?

              Коментар


              • #37
                От: Aprilia SXV 450/550 supermoto

                Еми то със смяна на булата на 3500 км , кой ще си вземе такова нещо
                Колегата ги е отказал.
                Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                Коментар


                • #38
                  От: Aprilia SXV 450/550 supermoto

                  Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                  Виждам, че скоро никой не е писал по темата... Мина ли ви мерака за Aprilia?
                  Не ми е минал на мен лично! Това ще е следващия ми мотор само все още се колебая дали да не е ендуро варианта.
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #39
                    От: Aprilia SXV 450/550 supermoto

                    Ако имах 18 000 на ръка изобщо нямаше да го мисля тоя мотор, дори и да беше модел 2008-а. И от тях има читави бройки, макар да имат проблеми. Гледам сега ревизираните са доста по-добре и хич няма ги откажа

                    Коментар


                    • #40
                      От: Aprilia SXV 450/550 supermoto

                      Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
                      Еми то със смяна на булата на 3500 км , кой ще си вземе такова нещо
                      Колегата ги е отказал.
                      На КТМ 510 не се ли сменят на 100 часа? А на Хонда ЦРФ-на 25? Това колко км са?

                      Коментар


                      • #41
                        Re: От: Aprilia SXV 450/550 supermoto

                        Първоначално публикуван от kiki555 Преглед на мнение
                        На КТМ 510 не се ли сменят на 100 часа? А на Хонда ЦРФ-на 25? Това колко км са?
                        Да, но ктм-а е с едно бутало

                        А за ЦРФ-а не знам къде го пише това за 25 часа, но не ми се вярва на всяка 2-ра смяна на масло да сменяш и буталото

                        Коментар


                        • #42
                          От: Aprilia SXV 450/550 supermoto

                          на 25 часа може да сменяш бутало карано професионално на писта !
                          На повечето кросове им дават живот на буталото 30-часа (говорим за състезателни условия).
                          За мотор серийно производство дет ще се кара по улиците , подобен ресурс е смешен (най-вероятно колегата се е объркал). Говорим и за V2 все пак.
                          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                          Коментар


                          • #43
                            От: Aprilia SXV 450/550 supermoto

                            Пиша тук, защото смятам. че е важно и мога да помогна на собтвениците на APRILIA SXV/RXV 450/550.
                            Преди време се сдобих с такъв мотоциклет и мога да кажа едно (при все, че съм почитател на Японските машини).
                            Много добре направен мотор, отварял съм двигател, материалтите са висококачествени и изработката е на ниво.
                            Честно казано, не бях го очаквал.

                            РАЗПОЛАГАМ С ИНТЕРФЕЙСЕН КАБЕЛ ЗА ДИАГНОСТИКА И ПРОГРАМИРАНЕ НА ECU на RXV/SXV /450/ 550.
                            ИМАМ ВСИЧКИ КАРТИ ЗА ПРОГРАМИРАНЕ НА ECU.
                            Много трудно се сдобих с тази диагностика, която е само за този модел на Aprilia.
                            Затова пиша тук, мога да помогна с диагностика при проблеми с инжекциона.

                            ето тел.
                            0889 882021.
                            MX "KRT".....MX KRECUL RACING TEAM....

                            Коментар


                            • #44
                              От: Aprilia SXV 450/550 supermoto

                              Нали сте чули приказката "Едно карам, а за друго си мечтая".
                              Е и аз съм така - мечтая си за Супермото SXV 550.
                              Колега, би ли написал малко по-подробно впечатленията си от този мотор? - еластичност на двигателя, поведение в завоя - как се държи рамата и как завива машината?
                              Ей такива неща. Благодаря!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X