Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Тиха Рила" и загадъчния тунел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

    Щаб на Първа армия под Мусала е някаква безумна градска легенда, която признавам, си срещам за първи път. На Първа армия са и казвали "парадна". Ако не бъркам, тя е била и най-малката по численост, изпълнявайки функции на резерв за Втора и Трета армии. Особено трета, на която се е разчитало да поеме първия удар от Турция при евентуално нападение.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #47
      От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

      Виж, не се хващай за това. Може да не помня коя е армията. Може да е било просто армията. Другото е важно.

      Коментар


      • #48
        От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

        Познавам района доста отдавна пък и подробно и нищо различно от водохващания. Като почнеш от това на Гранитоид и яз.Калин, минеш през Джерман-Скакавица, това за яз.Дяково... Най-старият тунел е от манастира до Биволарника ама е сух и се ползва за изба. Там подземни армейски съоръжения няма. Военно временият подземен щаб е над Бояна и не е ама никаква тайна отдавна, нали не си представяш че гъзурниците ще устискат да се влачат на майната си като се напече положението.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #49
          От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

          Строили са и такива. Примерно Хикса (2211). Това е толкова на майната си, с толкова труден достъп и с толкова отдавна нарушена секретност, че по всякаква логика трябваше да е отдавна изоставено или превърнато в туристическа атракция. Но е изключение. Други такива безумия дори при ресурсите за военщина на оная държава не е имало как да бъдат строени масово.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #50
            От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

            Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
            На няколко от снимките, има нещо като корени, което виси от дупки по свода. Ако това са корени всичко е наред, обаче на мен ми прилича на друго и ако съм прав, е много опасно да сте там.
            Арматурите ли?
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #51
              От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              Познавам района доста отдавна пък и подробно и нищо различно от водохващания. =======================================================================================================================================
              Военно временият подземен щаб е над Бояна и не е ама никаква тайна отдавна, нали не си представяш че гъзурниците ще устискат да се влачат на майната си като се напече положението.

              Близо до София,но в друга посока от Боянската.За други гъзовци беше, тези сегашните дупедавци,при ситуация ще са си дезертирали на чужбинските им острови.

              Коментар


              • #52
                От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

                Прегледайте това:https://web.uni-plovdiv.net/vedrin/a...c0282c64d8.pdf

                Коментар


                • #53
                  От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

                  https://bit.ly/2TNyztd

                  Миналата година направихме там дву-дневна разходка - по пътя си е истинско мъчение с нисък автомобил по мненията на приятели. Има и други активности в района освен пешеходни и каране по черния път, както може да видите в статията ни. В нашата групичка ни хареса и може да повторим.
                  Тел / Viber: +359 889 396 793

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X