Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Тиха Рила" и загадъчния тунел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

    На няколко от снимките, има нещо като корени, което виси от дупки по свода. Ако това са корени всичко е наред, обаче на мен ми прилича на друго и ако съм прав, е много опасно да сте там.
    I get High by going Down

    Коментар


    • #17
      От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

      На какво ти прилича?
      Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

      Коментар


      • #18
        От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

        Браво, чудесен пътепис!
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #19
          От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

          Интересно.
          Искаме още.
          Honda CRF 250 X
          Touareg 3.0 TDI

          Коментар


          • #20
            От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

            Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
            На няколко от снимките, има нещо като корени, което виси от дупки по свода. Ако това са корени всичко е наред, обаче на мен ми прилича на друго и ако съм прав, е много опасно да сте там.
            На какво ти приличат? И какво е опасното? Гледахме карти, урновина находища карти, какво ли не, питахме доста народ всеки различно казваше.
            Имаше дървени клинове забити в дупките, и имаше и стърачщи арматури.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08877.JPG
Прегледи:1
Размер:132.5 КБ
ID:5731411Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08892.JPG
Прегледи:1
Размер:130.3 КБ
ID:5731412

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14589993_10154735399262275_8034305324299936122_o.jpg
Прегледи:1
Размер:83.0 КБ
ID:5731414Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14542515_10154735534337275_4056702539830489705_o.jpg
Прегледи:1
Размер:101.6 КБ
ID:5731413

            Не е теснолинейка според мен, и за нея гледахме карти и за уранова мина не е точно там, където бяхме. За мен все още си е мистерия.
            Последно редактирано от Zahari007; 17-10-16, 13:20.
            LZ1ZAH

            Коментар


            • #21
              От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

              Не става ли дума за това? Надписи от типа HR 0+550 горе на снимките, съответстват на денивелацията на закритата теснолинейка. А понеже е било частен строеж, нищо общо с военните, държавата си е питала ушите да обезопаси входа към тунела.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

                А ако теснолинейката се е ползвала при копането което е нормално за извозване на материала,това не значи че предназначението на тунела е за жп транспорт, странно е местните да не знаят за предназначението на строежа.По модела на лампите съдя нещо към 70-те или 80-те години
                На една от снимките на земята имаше разпиляно дросели или кондензатори,ако са дросели то лампите са били живачни и се монтират точно в такива осветителни тела...лодки им викаха.Ако са кондензатори,то осветлението е било трифазно луминисцентно,което мисля няма работа във тунела ,влага температура и други бутат живота и кпд-то на тоя тип осветление,от друга страна повече мясат на кондензатори,според стойността им може да се предположи по точно.
                Със сигурност осветлението не е миньорско ,в смисъл това е работно осветление и по типа на осветлението частично може да се предположи предназначението.
                По подземните канали на вецове ,язовири и язовирни стени ,осветлението е 36 волта,и осветителните тела са друг тип.Според мен канал за вода категорично отпада
                Допускам че лампата която си снимал е само около входа,защото и живачната няма да живее във тунела.
                Последно редактирано от Roninn; 17-10-16, 13:58.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

                  Ако се проследи посоката на тунела и се предположи, че е влаков тунел, то мисля, че трябва да е 10 до 30км дълъг (да прекоси половината или целия южен рид на Рила) . Това си е за рекорд направо.
                  Кому е нужно това, особено за супер бавно-движещата се теснолинейка?


                  Ето какви са разтоянията и вариантите, поне според мен.

                  Ако е тунел на теснолинейката:
                  1. През планината до ски писта "Бодрост"
                  2. До Разлог
                  3. До курорта "Семково"

                  Ако е хидротунел:
                  4. под връх Теодосиеви караули, да събира и прехвърля вода от няколко езера и реки там. Това има логика, а и един човек вече ми написа, че има изход и излиза точно под този връх. Това са около 2-3 км.

                  От друга страна, ако се вярва на хижаря на хижа Рибни езера, тунелът е без изход и дълъг 7км. Това вече отива в друга посока.


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:171.8 КБ
ID:5731418
                  Последно редактирано от verter; 17-10-16, 15:02.
                  Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                  0888/00-55-37

                  Коментар


                  • #24
                    От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

                    Може на някой етап да е имал изход, а сега да няма. Стават такива работи.

                    Коментар


                    • #25
                      От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

                      Този тунел съм го снимал и пускал във форума преди 5-6 години /ще потърся поста/.
                      Влязохме в него с моторите, но вътре стана страшен резонанс и се изплашихме сериозно.
                      На обратно бутахме моторите с изгасени двигатели, а на вън беше зима, сняг и лед.
                      Ние също не знаем нищо за него, не сме се и връщали там повече.

                      И да не съм голословен, ще се присъединя към мнението на колегите, СТРАХОТНИ снимки.

                      Коментар


                      • #26
                        От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

                        Е, това поне обяснява липсата на кислород.

                        Може да идем да го изследваме. Макар че е значително по-опасно от средна ръка пещера.

                        Коментар


                        • #27
                          От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Е, това поне обяснява липсата на кислород.

                          Може да идем да го изследваме. Макар че е значително по-опасно от средна ръка пещера.
                          Най добре с някой спелео клуб, което ме подсеща, дали пещерняците няма да знаят нещо за този тунел
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • #28
                            От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

                            Тунела е бил част от проект за прехвърляне на водите от Рилска река в язовир Искър през другия тунел на Овнарско до с.Говедарци и по река Палакария.Но е спрян от екологични съображения и наличието на много уран във подпочвените води.Това знам от хора работили в тунелите.п

                            Коментар


                            • #29
                              От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

                              Вероятно водата е щяла да върви по тръби и няма общо с подпочвена вода
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: "Тиха Рила" и загадъчния тунел

                                Разходката беше много интересна, мерси на Влади за идеята и за организацията.

                                И аз от началото си мисля, че това е по-скоро събирателен деривационен тунел от някоя каскада. Все пак са копани над 90 км деривационни тунели само за каскади Искър и Белмекен-Сестримо-Чаира. (и това само по сметки от долните схеми)

                                Възможно е да е това да е СД "Манастирски", възможно е и да е изоставена деривация.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Iskar_shema.jpg
Прегледи:1
Размер:72.2 КБ
ID:5731438

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sit.jpg
Прегледи:2
Размер:131.4 КБ
ID:5731439

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:belmeken.jpg
Прегледи:1
Размер:130.4 КБ
ID:5731440
                                ... to be continued

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X