Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Lada 4x4 Urban

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Lada 4x4 Urban

    Мярнах из интернет , че има вече Лада Нива Urban. Много ми хареса на външен вид.Пълна с екстри -ABS, климатик, ел огледала, че и теглич! А и с нея идват спомени от младоста...
    И сега на въпроса - дали това руско творение ще се държи като нормален автомобил, какъвто беше преди 85 година?
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

  • #2
    От: Lada 4x4 Urban

    Най-обикновена Нива с повече пластмаса.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #3
      От: Lada 4x4 Urban

      Като отвориш задната врата при един по-як дъжд ще разбереш. Иначе понатруфена, но пак е далече от това което трябва...
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • #4
        От: Lada 4x4 Urban

        https://www.drive2.ru/search/?cx=009...B1%D0%B0%D0%BD
        Последно редактирано от коко келеша; 16-10-16, 14:04.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Lada 4x4 Urban

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Спасибо!
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #6
            От: Lada 4x4 Urban

            Незачем!
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Lada 4x4 Urban

              Днес минах през Хасково и разгледах Ладата. От Нар бяха любезни и отзивчиви.

              Та да ви кажа какво е Лада 4х4 Urban, след като не получих такава информация от разбирачите.

              Съществените разлики от позната ни Нива са - отделно от двигателя окачен преден диференциал, по-големи сайлент втулки на долните рамена отпред, двуредови лагери на предните главини, карета с постоянна ъглова скорост навсякъде по карданите, демпфер гасящ вибрациите по трансмисията, междинен диф работещ в съотношение 40%/60% преден-заден мост, ABS Bosch, хидравлика на волана, ел. стъкла и огледала, много по-добри седалки с подгряване, ляти джанти, "меки" брони, Евро6(тук лъжат). Опции- климатик, теглич, газ, централно заключване, N1.

              Признавам си , че колата ми хареса. Впрочем продават се много добре - по 50-60 броя на месец. Цена 19600лв с ДДС. Гаранция - 2 год. без ограничение на пробега!!!!

              Обикновенната Нива от гореизброените подобрения няма броните, джантите и ел.огледалата(до тук не е загуба) и седалките(тук е загуба). Цената и е 16 600лв.

              Огледах една Нива , включително и на крик - прилично направена е! Не открих забележки, за разлика от преди 15г. когато бяха откровенно кофти изработени.
              С удоволствие бих си купил една Нивичка, ако имаше за какво да я използвам...

              Жалко, че аз трябва да ограмотявам специалистите в този подфорум.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #8
                От: Lada 4x4 Urban

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                ...
                Жалко, че аз трябва да ограмотявам специалистите в този подфорум.
                И аз нещо ти се позачудих. Ама щом ти казваш че става, ще гледаме. Те ония от Дачия направиха кола, та от Лада ли - според мен е даже по-лесната задача.

                Коментар


                • #9
                  От: Lada 4x4 Urban

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  Обикновенната Нива от гореизброените подобрения няма броните, джантите и ел.огледалата(до тук не е загуба) и седалките(тук е загуба).
                  3 000 лв за едни седалки или аз нещо не разбрах?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Lada 4x4 Urban

                    Тия пичове от Нар са великани. Няколко тенденциозно подбрани цитати от сайта им:

                    "Лада 4х4 е автомобилът, който е щурмувал Северния полюс и връх Еверест"
                    "многократно вписван в книгата на рекордите Гинес"
                    "Здравината на руските автомобили среща удобството на съвременните!"

                    Не ме разбирайте погрешно - от цялата съветска цивилна промишленост все пак има неща, които харесвам и нивата е едно от тях, но това по-горе е едновременно смешно и жалко.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Lada 4x4 Urban

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      И аз нещо ти се позачудих. Ама щом ти казваш че става, ще гледаме. Те ония от Дачия направиха кола, та от Лада ли - според мен е даже по-лесната задача.
                      На тия от Дачия им сглобяват силовия агрегат ония от Толяти.Може и сглобяващите Нива да са подменили поколението (начина на мислене и работа).Ма ще трябва да мине някое и друго време (и километър) , та да си покаже.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Lada 4x4 Urban

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        3 000 лв за едни седалки или аз нещо не разбрах?
                        3000лв за - седалки с подгряване, ел. огледала, джанти с по-добри(?) гуми, меки брони. Това е.

                        Търтей питах колко струват две брони. Казаха, че са скъпи- по 380лв броя. Джантите са по 120лв. А и джанти могат да се намерят много по-хубави. Руските гуми трябва да се махнат веднага след закупуването на колата.

                        Лесно е да се сметне, че обикновенната е по-изгодна, ако броиш стотинките. Даже може да се прежалиш за скъп климатик(2500лв).

                        Тия от НАР ако четат тук е редно отстъпка да ми направят!!!!
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • #13
                          От: Lada 4x4 Urban

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Тия от НАР ако четат тук е редно отстъпка да ми направят!!!!
                          Вярваш ли, че може да се стигне дотам (да купиш) ?

                          Климатикът още ли е на мястото на жабката или вече е вграден в таблото?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Lada 4x4 Urban

                            Вграден е.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #15
                              От: Lada 4x4 Urban

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              И аз нещо ти се позачудих. Ама щом ти казваш че става, ще гледаме. Те ония от Дачия направиха кола, та от Лада ли - според мен е даже по-лесната задача.
                              Ония от Дачия са всъщност ония от Рено Интересно на какво са окачили предния диф ?
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X