Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте съвет за оръжие ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте съвет за оръжие ?

    Понеже доста често ходя по язовири и разни такива места и попадам сред разни животни ми потрябва оръжие. Не смятам да убивам а да сплаша примерно диво прасе, чакал и такива подобни. За газово оръжие смятам, че няма да ми свърши работа, за карабина трябва да вадя разрешително и да имам 2г стаж като ловджия. Та и това отпада... остава вариант за въздушна пушка или пистолет, но смятам пък, че или ако ме нападне и го уцеля с въздушното оръжие ще стане по агресивно може би ... Или пък ако просто се опитам от далеко да го сплаша то да ме нападне. Та и аз много не съм на ясно та и за това питам тук. Смятам, че тук има доста хора които разбират и биха ми дали съвет. Не ми е проблем да си изкарам разрешително за огнестрелно оръжие а проблема е, че да не би да трябва друг курс преди курса за оръжието ?

  • #2
    От: Дайте съвет за оръжие ?

    Спрей за мечки.

    Коментар


    • #3
      От: Дайте съвет за оръжие ?

      Спрей за мечки има във всеки магазин в Аляска. И никой не го купува. Всички са помъкнали револвери в зверски калибри, май не се стараят да плашат мечката...
      Ругер Аляскан ... Ама ще ти скъса гащите.

      http://www.ruger.com/products/superR...an/models.html

      Dual chambering allows .44 Magnum models to accept factory .44 Special cartridges and .454 Casull models to accept factory .45 Colt cartridges....


      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #4
        От: Дайте съвет за оръжие ?

        Е, иначе друг "курс" освен курса за боравене с огнестрелно оръжие и преди това средно образование, няма.

        Ама не обяснявай че е за мечки.

        Коментар


        • #5
          От: Дайте съвет за оръжие ?

          Първоначално публикуван от n1k3r Преглед на мнение
          Понеже доста често ходя по язовири и разни такива места и попадам сред разни животни ми потрябва оръжие. Не смятам да убивам а да сплаша примерно диво прасе, чакал и такива подобни. За газово оръжие смятам, че няма да ми свърши работа, за карабина трябва да вадя разрешително и да имам 2г стаж като ловджия...
          Дефинирай "сплаша", моля. Диво прасе и чакал бягат още преди да те видят. Аз принципно по гората мъкна един газов пищоФ, ако се завърти някоя глутница подивели кучета
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • #6
            От: Дайте съвет за оръжие ?

            Купи си кречетало - с него ловците на едър дивеч гонят животните. Става и с пиратки, но са по-неефективни.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: Дайте съвет за оръжие ?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:survive_1-104-edit.jpg
Прегледи:1
Размер:40.6 КБ
ID:5731096

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:more-seminar.jpg
Прегледи:1
Размер:167.2 КБ
ID:5731097

              Ако само ще плашиш си намери 1-2 такива,дьржи на мокро,всеки работи с него,3-5 минути екшьн,става и за огьн да си запалиш,плаши каквото кажеш,не ти трябва разрешително,работи и след 6-7 години лашкане по саковете,а като го боднеш в на някой дупето няма гаснене после.

              Иначе за орьжие аз бих избрал нещо което И става като такова,а не само да плаши,че ти го плашиш пьк то не разбрало,че трябва да се уплаши и на,напада ли напада.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Дайте съвет за оръжие ?

                Ако иде реч за у нас, в Бг, трапера е прав. Кречетало, пиратки /хич не са ниско ефективни/ а ако искаш и визуален ефект- какъвто и да е фойрверк върши работа, само да не подпалиш нещо, я гора я треви. За звуко ефект и флакон със сирена също работи перфектно. С въздухарка някое диво прасе може да те помоли да го почешеш и от другата страна
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #9
                  От: Дайте съвет за оръжие ?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Спрей за мечки.
                  С риск да се самоцитирам:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bear.png
Прегледи:2
Размер:118.0 КБ
ID:5731111

                  Иначе и мен живо ме е вълнувал (и продължава да ме вълнува) този въпрос, с тази разлика че мен ме шубе не от мечки, вълци и прасета, а от обикновени дивоскитащи кучета (или овчарски такива).
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дайте съвет за оръжие ?

                    Бях се насочил към ловна пушка. Та за нея четах, че се иска 2г стаж като ловец и след това се кара курса иначе не те допускали до курса. Ако това не е верно значи на там ще се насоча. Иначе имам вариант с боен пистолет. Нямам на ум да стрелям по някой или по нещо освен ако не е крайно наложително.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дайте съвет за оръжие ?

                      И като духне вятърът към теб. Не че животното няма да се оближе де
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дайте съвет за оръжие ?

                        Преди години отивайки за риба с мотора покрай Искъра ме подгониха едни кучета. В стремежя си да ги ритна щях да падна.
                        Следващия път си сложих в джоба газовото пищовче купено специално за "увеселителни стрелби". Изобщо не ме закачиха.
                        Миризмата на барут и оръжейна смазка е много специфична и дивите гадинки я усещат отдалеч.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дайте съвет за оръжие ?

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          И като духне вятърът към теб. Не че животното няма да се оближе де
                          Молиш се мечката да е язваджийка, и да не яде люто.

                          Майтапа настрана, идеята на Боса с факлите ми се струва разумна, у нас продават ли подобни хубавини? Примерно в яхтените магазини ?
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дайте съвет за оръжие ?

                            Много палещо е, няма да ме среща само зимата. Не знам, звуци и газов пищов, или истински за шум. Чичи го каза, макар, че колелото и мотора са като мангустите за кучетата, та не е баш същото.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дайте съвет за оръжие ?

                              Човека иска оръжие бе!
                              Разбирате ли? Оръжие.

                              Разните там пиратки, факли, сирени, макар и вършещи работа не са по вкуса. Трябва си оръжие.
                              Иначе заглавието на темата щеше да е "Как да сплашим диво животно когато сме сред природата"...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X