Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте съвет за оръжие ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дайте съвет за оръжие ?

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    КЛИКАЙ НА СОБСТВЕН РИСК - малко крьв на нападнат от мечка след като я прьскал сьс спрейче.

    https://www.youtube.com/watch?v=tK609rbSBLs

    Уж работи ма не винаги,той и Макаравоя уж може да изплаши глиган ма не винаги та.........Рюгер Аласкан.
    Пръскал я е след като го е нападнала, а не обратното. Женското гризлито го е нападнало заради малките мечета. Интересната част е, че го напада два пъти в разстояние на 10 мин, и човека оцелява и двете нападения.
    Пръскал със спрея когато мечката е била на 25 фута, а набраната инерция я е прекарала през облака

    http://www.newser.com/story/231965/g...man-twice.html

    П.п. Виждал съм мечка 2-3 пъти като ходя за риба. Не е шега, но и не е трагедия.
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • #32
      От: Дайте съвет за оръжие ?

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Е прав си,дай да забия пирон - 500 лева курс,стотина лева за 2-3 тренировки с боен на стрелбището и един Макаров за 300 кинта да речем.
      С Макаров мечка не знам как става,а пищов за 300-500 кинта който да спира мечка аз не знам да имате там.Виж ако ще я плаши само то да,плякалки се намират ма ако не се уплаши какво правим?

      КЛИКАЙ НА СОБСТВЕН РИСК - малко крьв на нападнат от мечка след като я прьскал сьс спрейче.

      https://www.youtube.com/watch?v=tK609rbSBLs

      Уж работи ма не винаги,той и Макаравоя уж може да изплаши глиган ма не винаги та.........Рюгер Аласкан.
      Бррр мен щот много ме е страх от градски вълци и мечки дет ходят на два крака си мъкна един Ruger Alaskan в 44magnum денонощно.....много съм уплашен......Младеж изкарай всички курсове за КНО и ловно щом искаш оръжие ако ти разрешат си вземи НО знай че оръжието е голяма отговорност! Учи те като го носиш основно да избягваше конфликтни ситуации било с хора било с животни,!....а лова това си е друго рядко някой който го е страх от животни става ловец и събужда инстинкта да убива в себе си,.....успех
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #33
        От: Дайте съвет за оръжие ?

        Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
        Хм...любопитно как плашиш животно с боен пистолет? Имам предвид каква е разликата с газовия, викаш три пъти "стой", после стреляш в краката или що?
        Четеш на диагонал. Не е идеята само да плашиш а да имаш възможност и да се пазиш. Мъстията в 90% от случаите ще избяга от шума на изстрела на газеняка, което май не може да се каже за ядосан глиган или мечка.

        sent from smartphone
        42

        Коментар


        • #34
          От: Дайте съвет за оръжие ?

          Първоначално публикуван от n1k3r Преглед на мнение
          На 26г съм боравил (тоест съм имал) до момента само с газови пистолети и с въздушни пушки. Стрелял съм по дърво 2 3пъти с боен.
          Значи просто нямаш оправдание.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #35
            От: Дайте съвет за оръжие ?

            Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
            Бррр мен щот много ме е страх от градски вълци и мечки дет ходят на два крака си мъкна един Ruger Alaskan в 44magnum денонощно.....много съм уплашен......
            Майтапчия си ти,уплашен бил...........ми не,просто можеш и имаш пьк и сигурно не си мальк та да го мькнеш това желязо по цял ден,аз ако го запаша и ще ходя на казачок през 5 метра.Виж в Аляска да речем ДА,там с кеф бих го влачил на бедро,но скрито на мойта снажна снага не го виждам.Закона в БГто обаче едва ли ще му разреши да го носи открито по каубойски из горите та............не знам,45ти полуавтоматичен с 14-15 бобона вьтре пак ще свьрши работа.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #36
              От: Дайте съвет за оръжие ?

              Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
              Пръскал я е след като го е нападнала, а не обратното. Женското гризлито го е нападнало заради малките мечета.
              А за мен това няма особенно значение,мен ме е гонил женски кит заради китчето и сьвсем не ми беше весело защо ме гони,все ми беше тая стига да не ме стига.

              Абре женски кит мммм КИТка ли му викат?Щях да го замерям с малко остана.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #37
                От: Дайте съвет за оръжие ?

                Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                Четеш на диагонал. Не е идеята само да плашиш а да имаш възможност и да се пазиш. Мъстията в 90% от случаите ще избяга от шума на изстрела на газеняка, което май не може да се каже за ядосан глиган или мечка...
                Ами не, не чета по диагонал. Ловците, горките, по цял ден обикалят из гората и се молят да срещнат някой глиган (горските свинарници като на сеньор СтоичкоФФ, където ги стрелят от 2 метра през оградата не се броят...но там и не може и да влезе човек) Освен туй подозирам, че човек, който само мъкне пищов за самоотбрана без да гърми редовно има шанс едно от десет или някъде там? да успее да уцели и спре хипотетичните нападащи глиган и/или мечка?
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • #38
                  От: Дайте съвет за оръжие ?

                  Ей, зехте го на юруш човека. Кой не е искал да си има пищоф, ей така, за густу майна. Може и да е попадал в компания и да се е фчепетлил от някой батко (може би и някой от нас), дето небрежно вади пукалото на третата ракия и стряска мечките и глиганите околовръст. Не му е ясна процедурата, ок. Просто му обяснете, че не става, точно както си го представя и да почете няколкото тукашни теми по този въпрос.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дайте съвет за оръжие ?

                    Щом съм взел мярка за оръжие значи съм попадал в кофти случки. 2 пъти съм се срещал с подивяло диво прасе и двата пъти имаше хора с мен които знаеха къде и какво да направят. Попадал съм сред 4 5 кучета в гората и един път съм се виждал с чакал. Мечки освен в зоопарка на друго място не съм виждал и не искъм и да видя на живо ей така свободно. Сега понеже ви казах къде към какви места обикалям и знаете вече, че съм се срещал с тези животни ме интересува какво оръжие би ми помогнало. Нямам за цел да убивам животни, да стрелям на посоки и да ползвам оръжието ей така. За това съм писъл тук тъй виждам, че има доста от вас които имат оръжие знаят къде и как се вади разрешително и т.н За мен е по лесно да отида да взема газов пистолет, въздушна пушка китайска или въздушен пистолет. А дали от тях ще има полза е друг въпроса.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дайте съвет за оръжие ?

                      Първоначално публикуван от n1k3r Преглед на мнение
                      Щом съм взел мярка за оръжие значи съм попадал в кофти случки. 2 пъти съм се срещал с подивяло диво прасе и двата пъти имаше хора с мен които знаеха къде и какво да направят. Попадал съм сред 4 5 кучета в гората и един път съм се виждал с чакал. Мечки освен в зоопарка на друго място не съм виждал и не искъм и да видя на живо ей така свободно. Сега понеже ви казах къде към какви места обикалям и знаете вече, че съм се срещал с тези животни ме интересува какво оръжие би ми помогнало. Нямам за цел да убивам животни, да стрелям на посоки и да ползвам оръжието ей така. За това съм писъл тук тъй виждам, че има доста от вас които имат оръжие знаят къде и как се вади разрешително и т.н За мен е по лесно да отида да взема газов пистолет, въздушна пушка китайска или въздушен пистолет. А дали от тях ще има полза е друг въпроса.
                      Бах гу, подивяло диво прасе Я кажи къде се срещат да ходим да ги укротим За последно-трябва ти обосновка пред КОС-аджията защо аджеба ти е туй пукало и с тези аргументи които излагаш тук ти писах по-напред какъв отговор ще получиш, голямо закръглено НЕ. Вариант 2- ставаш ловец, което обаче по никакъв начин не ти дава законно право да се разхождаш с пушката където и когато си пожелаеш, има си регламент. Извън ловният сезон и организирани мероприятия автомат попадаш в категория бракониер и ходи после обяснявай че те гонят "стада подивели диви прасета". В описаните от теб случаи ще се повторя- работа ти върши всако нещо което вдига силен шум, но пък щом си толкова мераклия на оръжие-газеняк. Кеф ти с газови патрони кеф ти със сигнални.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дайте съвет за оръжие ?

                        Да питам от негово име тогава - как стои вьпроса с бойно за самоотбрана?Може ли да го носи свободно в гората и води ли се самоотбрана стрелбата по нападащо куче?

                        С тия пари обаче няма да стане,няма да стигнат за нормален пищов,това от сега го знам.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дайте съвет за оръжие ?

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Да питам от негово име тогава - как стои вьпроса с бойно за самоотбрана?Може ли да го носи свободно в гората и води ли се самоотбрана стрелбата по нападащо куче?

                          С тия пари обаче няма да стане,няма да стигнат за нормален пищов,това от сега го знам.
                          Свободно - в смисъл на силяха, или в чантичка на кръста? 1.не 2. никой няма да пита.

                          По Кардиналният въпрос на темата - свирка с топче+камък в джоба. Може и не в джоба, може и да си го вдигнеш когато потрябва.

                          Страх от Чакали ... ОМГ. Да, неприятно е като завият зимата, ама пък да го е някого страх ... Аффтора, Вие в зоологическата градина ходили ли сте, да видите Абсолютно Ужасните Чакали на колко плюнки живот се разхождат?
                          Последно редактирано от deyan_h; 15-10-16, 17:17. Причина: Капут капити де тути Капетализации Чакали Монстрози
                          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дайте съвет за оръжие ?

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Може ли да го носи свободно в гората и води ли се самоотбрана стрелбата по нападащо куче?
                            Може - да го носи свободно в гората. Въпросът със стрелбата по кучета не е съвсем прецизиран и еднозначен, но за убито в гората скитащо куче, никой няма да повдига въпрос. Виж, в населено място (и друго с навалица, включително около язовир) ще си е проблем - голям. За друго животно (диво) - директно отива в рубриката: "бракониерство".
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дайте съвет за оръжие ?

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              За друго животно (диво) - директно отива в рубриката: "бракониерство".

                              Колко дават за бракониерство и отнемат ли орьжието за това?Някой няма ли да се смили ако застреляния чакал / примерно / е стрелян с пистолет,а не с пушка?
                              Колко са лудите бракониерстващи с 1911 примерно?

                              Трябва да има някаква логика / да бе да / в тия закони,една свиня майка да те метне и да не може ЗАКОННО да се пазиш от нея не ми се вижда правилно.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дайте съвет за оръжие ?

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                Колко дават за бракониерство и отнемат ли орьжието за това?Някой няма ли да се смили ако застреляния чакал / примерно / е стрелян с пистолет,а не с пушка?
                                Колко са лудите бракониерстващи с 1911 примерно?

                                Трябва да има някаква логика / да бе да / в тия закони,една свиня майка да те метне и да не може ЗАКОННО да се пазиш от нея не ми се вижда правилно.
                                Ха? Налазил ме е глиган .... )))))))
                                За отстрел на "вреден дивеч" няма сезон и даже се полага възнаграждение. Май. И ако имаш придобито право на лов.
                                Иначе за нЕкои живинки ... директно наказателно производство.... Уж. "Ама тя ме нападна извън сезона и разрешените дни и даже без разписано от Министъра на Земеделието разрешение" може би е административно )) . АКО никой не свидетелства, че те е видял на пусия с карабината до малинака...
                                Последно редактирано от deyan_h; 15-10-16, 18:10.
                                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X