Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте съвет за оръжие ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дайте съвет за оръжие ?

    Първоначално публикуван от n1k3r Преглед на мнение
    Бях се насочил към ловна пушка. Та за нея четах, че се иска 2г стаж като ловец и след това се кара курса иначе не те допускали до курса. Ако това не е верно значи на там ще се насоча. Иначе имам вариант с боен пистолет. Нямам на ум да стрелям по някой или по нещо освен ако не е крайно наложително.
    Ще рече, държиш да плашиш "някого" или "нещо" с нарезно огнестрелно оръжие? А ЕГН- то позволява ли?
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • #17
      От: Дайте съвет за оръжие ?

      Какъв тип огнестрелно оръжие не ти е проблем да придобиеш без курсове за боравене с такова?И ако не е тайна на каква възраст си и какъв опит имаш с огнестрелно оръжие и то късо?Или и на теб филмите не ти влияят добре....
      П.п.въпросите са към пусналия тази тема
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #18
        От: Дайте съвет за оръжие ?

        Концепцията е леко мъглява, аргументите няма да впечатлят КОС- аджията, а търсеният резултат е противоречив. Поведението на дивите животни зависи от много работи, но да търсиш оръжие (бойно) с което да ги сплашиш, без да ги убиеш... първо ще ти трябва друг курс.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #19
          От: Дайте съвет за оръжие ?

          Първоначално публикуван от n1k3r Преглед на мнение
          Не ми е проблем да си изкарам разрешително за огнестрелно оръжие а проблема е, че да не би да трябва друг курс преди курса за оръжието ?
          Първоначално публикуван от n1k3r Преглед на мнение
          Иначе имам вариант с боен пистолет.
          Това някак си много сигурно го натъртваш. След като го заявяваш така категорично би следвало да знаеш, че първо е курса и след това е разрешителното. При всички положения стартираш с едни - 450лв преди да пуснеш тема "Какъв пистолет да си купя"
          Щом имаш вариант с боен пистолет, купи си боен пистолет. Да мъкнеш пушка ей така с идеята да плашиш каквото и да е първо - незаконно и второ - неудобно. Ако ще е пистолет, за да е адекватен за прасета и мечки следва да е с по-едър калибър, за кучета и такъв с хаосни патрони би ти свършил работа. Газови патрони не ти препоръчвам. Както казаха по-нагоре, вятъра може да те изненада неприятно а и е под въпрос колко ще подействат на гадта.
          42

          Коментар


          • #20
            От: Дайте съвет за оръжие ?

            На 26г съм боравил (тоест съм имал) до момента само с газови пистолети и с въздушни пушки. Стрелял съм по дърво 2 3пъти с боен. Разликата е огромна между боен и газов и точно заради това съм склонен на пушка и в краен случаи боен пистолет. Нямам намерения да се ползва просто ако видя зор тогава да стрелям. Смятам да стрелям във въздуха а не директно по животното. Ще се го нося с мен само и единствено като ходя из гори, язовити и такива подобни. През повечето време ще си седи в каса без патрони на около.

            Коментар


            • #21
              От: Дайте съвет за оръжие ?

              КОС-аджията не знам дали ще ми хареса мотива и ако не ми хареса мотива преминавам на газово какво да се прави. Казах ви защо, как и къде ще ползва и къде и как ще се съхранява. В момента разполагам с 1100 1200лв стартово а мисля, че ще е достатъчно само за оръжието.

              Коментар


              • #22
                От: Дайте съвет за оръжие ?

                Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                ... Ако ще е пистолет, за да е адекватен за прасета и мечки следва да е с по-едър калибър...
                Хм...любопитно как плашиш животно с боен пистолет? Имам предвид каква е разликата с газовия, викаш три пъти "стой", после стреляш в краката или що?
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • #23
                  От: Дайте съвет за оръжие ?

                  Темата е повече от безмислена....на страха очите са големи,! Кви прасета мечки а наскоро на един едно куче му се сторило вълк,!����има много вицове и реални случки ...
                  driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дайте съвет за оръжие ?

                    Първоначално публикуван от n1k3r Преглед на мнение
                    КОС-аджията не знам дали ще ми хареса мотива и ако не ми хареса мотива преминавам на газово какво да се прави. Казах ви защо, как и къде ще ползва и къде и как ще се съхранява. В момента разполагам с 1100 1200лв стартово а мисля, че ще е достатъчно само за оръжието.
                    Има тук тема за придобиване на огнестрелни оръжия та попрочети я да ти се поизясни процедурата че нещо яко си се объркал. Та как например ще навъртиш две години стаж без разрешително за ползване? Ако с тези аргументи се появиш пред КОС-ето най-много да придобиеш здрав смях от негова страна и доживотна забрана за притежание на каквато и да е гърмилка. Като как си представяш да се разхождаш с дългата тояга-пушка сред навалицата по язовирите, и как би я използвал сред същата тази навалица? М/у другото опасни животни по нашите ширини освен скитащите кучета няма. Е ако се вреш по Родопите може и някоя меца да видиш случайно ако не е духнала овреме, а другите изброени от теб е по-вероятно никога да не видиш. Бягат много бързо.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дайте съвет за оръжие ?

                      Май тук варианта е -какво оръжие да си взема и да не ми пука от косаджии и пъдари .
                      Е няма такова .
                      И се чудя - за какво му се връзвате на "колегата" .
                      За оръжие - курс и право на ползване .
                      За пиратки и производни - навършени години .

                      Няма да му кажа как да си носи срязана пушка и да мине метър.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дайте съвет за оръжие ?

                        Първоначално публикуван от n1k3r Преглед на мнение
                        Бях се насочил към ловна пушка. Та за нея четах, че се иска 2г стаж като ловец и след това се кара курса иначе не те допускали до курса. Ако това не е верно значи на там ще се насоча. Иначе имам вариант с боен пистолет. Нямам на ум да стрелям по някой или по нещо освен ако не е крайно наложително.
                        Това с двете години е за нарезна пушка (ловците и викат "карабина"), гладкоцевна пушка можеш да си купиш в момента, в който станеш пълноправен ловец. Хич не е без курсове, такси и време тая работа обаче! Освен това, ловно оръжие (каквото и да е) току така не можеш да разнасяш по всяко време и навсякъде.

                        ПП
                        Изключително много ми е интересно, колко пъти си виждал мечка, или дори прасе? Колко пъти изобщо си бил (или даже само си се почувствал) застрашен от диво животно!
                        Последно редактирано от davc; 15-10-16, 00:04. Причина: редакция
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дайте съвет за оръжие ?

                          Първоначално публикуван от n1k3r Преглед на мнение
                          КОС-аджията не знам дали ще ми хареса мотива и ако не ми хареса мотива преминавам на газово какво да се прави. Казах ви защо, как и къде ще ползва и къде и как ще се съхранява. В момента разполагам с 1100 1200лв стартово а мисля, че ще е достатъчно само за оръжието.
                          Еми така да беше казал от самото начало. Значи имаш 1200 лЪва бюджет за да се пазиш от лоши мечки, вълци, гилигани и прочие.

                          Чисто от спортен интерес - колко пъти досега ти се е налагало да се пазиш от гореупомената сган (мечки, вълци, гилигани и пр.), докато ходиш по, цитирам "язовири и разни такива места". Щото ИМХО ако ходиш главно по "язовори и разни такива места" според мен по-голям проблем трябва да са ти например комарите. Ся, разбирам че защитата от кОмари не е достатъчно валидно оправдание за изкарване на разрешително за лека картечница, ама... щото аз ходя по "разни такива места" (без язовири) от има няма 30 години, и най-големия проблем са ми скитащите помияри, а не мечките, вълците и гилиганите.

                          Та що не си кажеш направо, че си търсиш тЕрикатски начин да си оправдаеш КНО-то пред местния косаджия ?

                          П.С. От всичките ми познати - все хора дето обичат да ходят по "разни такива места" (грубо няколко стотин души !) мечка наживо в ситуация 1:1 е виждал цифром и словом 1 (един) човек. И то се завират (въпросните познати) в места дето са си баш "разни такива", а не на теферич с гаджето и барбекюто около язовира. И си е още жив и здрав тоя същия - просто мечката е избягала.
                          Последно редактирано от windwarrior; 14-10-16, 23:50.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дайте съвет за оръжие ?

                            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                            ... щото аз ходя по "разни такива места" (без язовири) от има няма 30 години, и най-големия проблем са ми скитащите помияри, а не мечките, вълците и гилиганите...
                            Имах някаква идея да пробвам как действа електрошокова палка на скитащ помияр, но гадинките много бЕгат от пукащия шум. Което всъщност може да мине за положителен резултат

                            P.S. В тоя ред на мисли:

                            https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/5812924

                            Добре познатият експерт по оцеляване Джош Джеймс и партньорът му Грейди Пауъл се изправят пред суровата зима в Рила, силните снежни виелици и опасните хищници на 17-и октомври, понеделник, от 20:00 ч. по Discovery Channel.

                            О, Майна Гот, дали пък не са ги пуснали в резервата с танцуващите мечки?
                            Последно редактирано от icos; 15-10-16, 00:06.
                            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дайте съвет за оръжие ?

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Човека иска оръжие бе!
                              Разбирате ли? Оръжие.

                              Разните там пиратки, факли, сирени, макар и вършещи работа не са по вкуса. Трябва си оръжие.
                              Иначе заглавието на темата щеше да е "Как да сплашим диво животно когато сме сред природата"...

                              Е прав си,дай да забия пирон - 500 лева курс,стотина лева за 2-3 тренировки с боен на стрелбището и един Макаров за 300 кинта да речем.
                              С Макаров мечка не знам как става,а пищов за 300-500 кинта който да спира мечка аз не знам да имате там.Виж ако ще я плаши само то да,плякалки се намират ма ако не се уплаши какво правим?

                              КЛИКАЙ НА СОБСТВЕН РИСК - малко крьв на нападнат от мечка след като я прьскал сьс спрейче.

                              https://www.youtube.com/watch?v=tK609rbSBLs

                              Уж работи ма не винаги,той и Макаравоя уж може да изплаши глиган ма не винаги та.........Рюгер Аласкан.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дайте съвет за оръжие ?

                                Вероятността да налетиш на диво животно е практически никаква . Особено на по едрите като прасетата . Ако знаеш какъв зор е да ги намерим и изкараме та евентуално да отстреляме някое и в повечето случаи не се получава по хитри са от нас и обикновено са взели вече няколко километра преднина
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X