Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обработка на снимка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Обработка на снимка?

    Е, зависи от целите все пак, тоест какво иска да каже фотографа със снимката. Детайлното и перфектно показване, може да е безупречно от технична гледна точка но пък да е безсъдържателно и обратното.

    Колкото до цветовете, липсата или баланса им, напълно съм съгласен с тезата, че авторът е този, който решава. Аз лично не приемам критики от рода на: "ама така е по естествено", а иначе не е примерно. Твореца чрез своето изображение иска да ни предаде емоция, да ни каже нещо, да нашепне... Не винаги успешно, не всеки, не за всеки зрител е достъпно... Но изконно право на Твореца да решава как и какво иска да ни покаже. А това какъв баланс, сатурация и даже дали въобще с камера или пък с бои и четка е съвсем второстепенен въпрос.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #32
      От: Обработка на снимка?

      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
      За коя снимка става въпрос? Коя версия?
      Говоря принципно, понеже знам че мнозинството гледат снимки най-вече на стандартни монитори, и като знам че повечето няма да видят съответното цветоподаване което ще го виждам в случая на моя монитор, гледам поне дадената снимка да е оптимизирана за масовите стандартни монитори...
      Иначе относно възприемането на дадена снимка, като виждане и поглед си е индивидуално за всеки фотограф.

      Коментар


      • #33
        Снимката е супер. Колегите в нашата фирма използват Photoshop Lightroom за обработки. Аз да си призная много не разбирам от тази част, но лично на мен ми харесва обработката.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X