Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обработка на снимка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Обработка на снимка?

    Е, зависи от целите все пак, тоест какво иска да каже фотографа със снимката. Детайлното и перфектно показване, може да е безупречно от технична гледна точка но пък да е безсъдържателно и обратното.

    Колкото до цветовете, липсата или баланса им, напълно съм съгласен с тезата, че авторът е този, който решава. Аз лично не приемам критики от рода на: "ама така е по естествено", а иначе не е примерно. Твореца чрез своето изображение иска да ни предаде емоция, да ни каже нещо, да нашепне... Не винаги успешно, не всеки, не за всеки зрител е достъпно... Но изконно право на Твореца да решава как и какво иска да ни покаже. А това какъв баланс, сатурация и даже дали въобще с камера или пък с бои и четка е съвсем второстепенен въпрос.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #32
      От: Обработка на снимка?

      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
      За коя снимка става въпрос? Коя версия?
      Говоря принципно, понеже знам че мнозинството гледат снимки най-вече на стандартни монитори, и като знам че повечето няма да видят съответното цветоподаване което ще го виждам в случая на моя монитор, гледам поне дадената снимка да е оптимизирана за масовите стандартни монитори...
      Иначе относно възприемането на дадена снимка, като виждане и поглед си е индивидуално за всеки фотограф.

      Коментар


      • #33
        Снимката е супер. Колегите в нашата фирма използват Photoshop Lightroom за обработки. Аз да си призная много не разбирам от тази част, но лично на мен ми харесва обработката.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X