Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обработка на снимка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Портретна фотография

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    И един съвет да не забравя. Когато работиш в такива по-сложни условия, задължително си пусни хистограмата по цветове. И гледай нито един от тях да не ти е "забит"... В тази ситуация, 0.7 стопа надолу ще е перфектно. Ръководи се от важните елементи в кадъра и тяхната правилна експонация, другите колкото може толкова. Ако ти е хипер важно да направиш супер кадър и да не изпуснеш нищо, включи си функцията да прави по тройка кадри и сложи по един стоп +/- Това разбира се, ако ти е хипер важно че да си заслужава зора...
    Благодаря за съветите Венци! Твоята снимката както и на Glow наистина изглеждат по добре! При мен проблема е, че разчитам изцяло да оправя кадъра на компютъра, а не с настройките на фотоапарата на "терена"! За в бъдеще ще трябва да променя този подход!

    За съжаление масовият потребител, харесва цветовете да му "Вадят" очите - отколкото снимката да изглежда реалистична! - но това е друга тема!

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Абе все да питам - къде е това и кога ? Сладураната с гуменките ми е прекалено позната...
    Достатъчно оспамих темата

    Гоблин, имаше фолклорен събор (08.10.2016г) на сватбената обредност "у наше село" в с. Дълбоки Старозагорско. Участваха няколко танцови ансамбъла от съседните села, Организатор: Народно читалище „Развитие", с. Дълбоки. Много имам да пиша по темата за селата и как традициите се изпариха, но...............!
    Въпросните "гуменки" са от танцов ансамбъл при с. Горно Ботево Старозагоркско:

    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93...B5%D0%B2%D0%BE

    Ето и още малко снимки, има и още но по късно ще ги кача.

    https://www.flickr.com/photos/137813...57671518836793

    P.s. Ще добавя още една снимка за да не се отклонявам от темата:

    MARI6364
    Последно редактирано от Marin Stoyanov; 13-10-16, 06:55.
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #17
      От: Портретна фотография

      Маринеее, завидяха ти на техниката . Според мен, не е чак толкова пресилено цветово... Аз бих го направил по сходен начин, а и да подчертая носиите.
      По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

      Коментар


      • #18
        От: Портретна фотография

        Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
        Маринеее, завидяха ти на техниката . Според мен, не е чак толкова пресилено цветово... Аз бих го направил по сходен начин, а и да подчертая носиите.
        Особенно на плъзгача Saturation на фотошопа

        В интерес на истината, аз също си коригирам saturation-a, но гледам да е в рамките на нормалното...
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8402.jpg
Прегледи:1
Размер:119.7 КБ
ID:5731044

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7248.jpg
Прегледи:1
Размер:66.4 КБ
ID:5731042

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7691.jpg
Прегледи:1
Размер:134.3 КБ
ID:5731043

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080933.jpg
Прегледи:1
Размер:145.0 КБ
ID:5731045

        Коментар


        • #19
          От: Портретна фотография

          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          Особенно на плъзгача Saturation на фотошопа
          И техника си иска, и техника..... С канона каквото да бутам......

          И едно допълнение(за което ще се повторя): Ако направим анкета, коя снимка най ви харесва и пуснем тази която съм обработил и твоята, вярвай ми масовият потребител ще избере тази която с надути цветове и плъзгач Saturation на фотошопа на max (макар, че при моята там корекцията не е голяма)!
          Скоро пак захванах Любашки, че брутално надува цветовете - но на човека това му харесва, и на хората които ги гледат (даже и работа му предлагат )
          Виж, ако е за принт там е друга бира!

          Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
          Маринеее, завидяха ти на техниката . Според мен, не е чак толкова пресилено цветово... Аз бих го направил по сходен начин, а и да подчертая носиите.
          Ти нали си със същата, давай да гледаме
          Последно редактирано от Marin Stoyanov; 14-10-16, 06:31.
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • #20
            От: Портретна фотография

            Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
            И техника си иска, и техника..... С канона каквото да бутам......
            Не ми се ще да влизам в спор Канон, Никон или Пентакс, само ще отбележа, че голяма част от про-тата(да не кажа по-голямата) са именно с Канон-и и има се получават нещата в общи линии

            Коментар


            • #21
              От: Портретна фотография

              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
              Не ми се ще да влизам в спор Канон, Никон или Пентакс, само ще отбележа, че голяма част от про-тата(да не кажа по-голямата) са именно с Канон-и и има се получават нещата в общи линии
              Да грешно се изразих "със старото си тяло". А това защо са, има многооо да се пише по въпроса, качеството отдавна не е водещ фактор
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #22
                От: Портретна фотография

                Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                И техника си иска, и техника..... С канона каквото да бутам......

                И едно допълнение(за което ще се повторя): Ако направим анкета, коя снимка най ви харесва и пуснем тази която съм обработил и твоята, вярвай ми масовият потребител ще избере тази която с надути цветове и плъзгач Saturation на фотошопа на max (макар, че при моята там корекцията не е голяма)!
                Скоро пак захванах Любашки, че брутално надува цветовете - но на човека това му харесва, и на хората които ги гледат (даже и работа му предлагат )
                Виж, ако е за принт там е друга бира....
                Понеже и аз съм замесен в дискусията макар и индиректно, да си дам и моите пет стотинки...
                Принципно много снимки на Марин не ми харесват по една или друга причина и съм му го казвал доста често.В този случай обаче не мога съвсем да се съглася със забележките към този кадър.
                Според мен пък няма нищо пресилено в кадъра...включително и сатурацията...
                И какво значи кадъра да изглежда по-естествено...Ами то при тия трудни условия за въпросния кадър, ако го направим да изглежда на 100% естествен както се е виждал на момента...под тези сенки...ама то кадъра няма да е за гледане въобще!!!
                И не само този кадър...много голяма част от кадрите в естествения си вид са супер грозни и НЕ-ставащи...Фото техниката колкото и да е задобряла, все още най-малкото не е измислена да се съобразява едновременно и със светлата и с тъмната част на кадъра...Истината е някъде по средата и тя се търси примерно в обработката.Цветовете са също доста относително нещо, най-малкото цвето-възприятието на всеки отделен човек е различно, а да не говорим за вкусовете/на мен пък например не ми харесва варианта на колегата Glow...цветовете са едни убити, даже и червените носии не изпъкват подобаващо на фона, да не говорим, че и детайла даже малко ми бяга, а в горния си край кадъра е ...прекалено тъмен, което си е също толкова проблем, като да е изгорял според мен.../, защото на един му харесва кадъра да е по-наситен, на друг не, на един да е по-остър, на друг пък му бил прешарпен и бодял очите..., абе угодия на всеки вкус няма.Затова и аз лично съм възприел следния начин на снимане и обработка...
                В общи линии тъй като това го правя за свой кеф, снимам и обработвам кадрите така, както на мен ми харесват.Разбира се...подчинявам все пак на някакви правила във фотографията, защото така е доказано по-добре един кадър, но по отношение на цвят , контраст, шарп, където всичко според мен е доста индивидуално, правя нещата такива каквито ме кефят мен.От там нататък...на който му харесва добре, на който не...ами много здраве и толкова.Той да си снима и да си ги прави такива каквито да го кефят него, а на мен пък като не ми харесат неговите кадри и обработка пък той да се чуди що така и т.н.
                Затова и аз лично съм възприел принципа от ето този цитат...
                Не снимам света такъв какъвто е, а такъв... какъвто искам да бъде!

                Monte Zucker

                Та това са моите пет стотинки по този казус...
                Поздрави на всички!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Обработка на снимка?

                  Между другото, по молба на Марин...ето и моя вариант...

                  http://files.offroadsz.com/LUBASHKI7...1/MARI6447.jpg

                  П.П.Не зна по каква причина, но и от FTP-то и от Flickr, качени кадрите тук нещо ужасно се омазват, затова и реших да дам само линк, който иска да си я види!

                  Поздрави!
                  Последно редактирано от lubashki777; 14-10-16, 19:39.
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Обработка на снимка?

                    Всичко ок, супер е, точно е, но какво е това криворазбрано мнение да се снимат портрети с варио и то още повече със средно. 24-70, поне да е 70-200? Едвали няма някаква 85ца, 105ца или 135ца за К1? Може и да няма, знам ли
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • #25
                      От: Обработка на снимка?

                      Ех това червено на Пентакс

                      Аз така я виждам на моя компютър:

                      https://drive.google.com/file/d/0B0q...ew?usp=sharing

                      или

                      https://drive.google.com/file/d/0B0q...ew?usp=sharing
                      Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
                      Grand Cherokee 3.0

                      Коментар


                      • #26
                        От: Обработка на снимка?

                        Първоначално публикуван от Angel_Pl_Angelov Преглед на мнение
                        Ех това червено на Пентакс

                        Аз така я виждам на моя компютър:

                        https://drive.google.com/file/d/0B0q...ew?usp=sharing

                        или

                        https://drive.google.com/file/d/0B0q...ew?usp=sharing
                        Да и аз съм на това мнение. Идеята е "фон дьо тена" на момичето с гуменките да не блести, все едно си го блеснал с яка светкавица от 2 метра... Още повече, че нито тя има фон дьо тен, нито е ползвана светкавица
                        Другото което ми харесва на снимките по-горе е, че се виждат детайлите на лицата а не са "замазани"...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Обработка на снимка?

                          Много е важно на какъв монитор си обработваш и разглеждаш снимките, моя монитор е HP LP2475w и е калибриран, когато обработвам или гледам някоя снимка, задължително гледам същите снимки и на екрана на лаптопа, често виждам големи цветови разлики и така ги коригирам оптимално, иначе на хубав и калибриран монитор снимката изглежда супер, но като я погледна на екрана на лаптопа не е това което виждам като цветове....

                          Коментар


                          • #28
                            От: Обработка на снимка?

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Много е важно на какъв монитор си обработваш и разглеждаш снимките, моя монитор е HP LP2475w и е калибриран, когато обработвам или гледам някоя снимка, задължително гледам същите снимки и на екрана на лаптопа, често виждам големи цветови разлики и така ги коригирам оптимално, иначе на хубав и калибриран монитор снимката изглежда супер, но като я погледна на екрана на лаптопа не е това което виждам като цветове....
                            За коя снимка става въпрос? Коя версия?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Обработка на снимка?

                              Детайлите на лицата - лесно. Или за цялата снимка Claritiy на минус нещо, или с малко повече играчка - само с четката трябва да се минат лицата. Но и много трябва да се внимава де - че ако се прекали стават пластмасови...
                              Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
                              Grand Cherokee 3.0

                              Коментар


                              • #30
                                От: Обработка на снимка?

                                Ето заради това не обичам портретната фотография...Повечето обекти не са съвършени, светлината извън студио също не е каквато трябва всеки път и...за да получиш нещо сносно като качество, после се иска голяма играчка в пост-обработката...Лошото е, че не всеки път обаче се получава...
                                Та така...
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X