Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Носталгия по 1981г и светлите ликове на Политбюро на балкона на Мавзолея

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Носталгия по 1981г и светлите ликове на Политбюро на балкона на Мавзолея

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    От т. нар. социализъм едно 40 години живяхме като на война.
    Това от собствен опит ли го знаеш,или от преразкази на очевидци?

    Щото аз 80-те и 90-те ги меря по друг начин.При първите трудно си затварях вратата на хладилника,да не говорим за кафетата в Пловдив с мотора или за некакви обяди или вечери в Бургас със самолета.И това през 3-4 дена.А при вторите въпреки наличието на някакви пари,намаше какво да купя с тях.Да не говорим за цените на какво ли не спрямо доходите.Най-елементарното-колко бензин можех да си купя преди 90-та с месечния ми доход(900 лв.),и колко след това с не повече от около 500!
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50
    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

    Коментар


    • #32
      От: Носталгия по 1981г и светлите ликове на Политбюро на балкона на Мавзолея

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Че в коя война между евреите и арабите не е ставало същото ?
      В никоя! При това арабите напрактика винаги са агресори (демек индоктринация/хъс, инициатива и т. н.), а и са се случвали моменти на текущо превъзходство. Освен това, например в споменатата война от октомври 1973, освен практически всякаквите араби, срещу Израел воюват кубинци и пакистанци например
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #33
        От: Носталгия по 1981г и светлите ликове на Политбюро на балкона на Мавзолея

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        (демек индоктринация/хъс, инициатива и т. н.),
        Това при арабите го има само преди да си полегнат На времето пилот - инструкторите от долна в чудо се виждаха с курсантите от братските арабски държави . Това при положение че за пилоти уж пращаха най читавите .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:armeyskie_prikolyi_i_feylyi__chast_3_126.jpg
Прегледи:2
Размер:70.3 КБ
ID:5731205 Тая снимка е от там някъде
        Последно редактирано от sek.1; 16-10-16, 08:24.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Носталгия по 1981г и светлите ликове на Политбюро на балкона на Мавзолея

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          ...На времето пилот - инструкторите от долна в чудо се виждаха с курсантите от братските арабски държави . Това при положение че за пилоти уж пращаха най читавите ....
          1. За кое време говориш ?
          2. Ти и в Долна ли си работил ?
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #35
            От: Носталгия по 1981г и светлите ликове на Политбюро на балкона на Мавзолея

            Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
            Това от собствен опит ли го знаеш,или от преразкази на очевидци?

            Щото аз 80-те и 90-те ги меря по друг начин.При първите трудно си затварях вратата на хладилника,да не говорим за кафетата в Пловдив с мотора или за некакви обяди или вечери в Бургас със самолета.И това през 3-4 дена.А при вторите въпреки наличието на някакви пари,намаше какво да купя с тях.Да не говорим за цените на какво ли не спрямо доходите.Най-елементарното-колко бензин можех да си купя преди 90-та с месечния ми доход(900 лв.),и колко след това с не повече от около 500!
            Ти нещо полковник ли си бил преди 90-та г.?
            Или пак идваме на Татовата класика - кражбА-далаверА?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #36
              От: Носталгия по 1981г и светлите ликове на Политбюро на балкона на Мавзолея

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Ти нещо полковник ли си бил преди 90-та г.?
              Като официален доход, това е реално за нещо миньор, строителен работник на национален обект (БелЯне се строеше по това време), турците, дето се гърбеха на тютюна и подобни. Изключително измежду нискоквалифицираните работници, нежели полковници. Даже на гастарбайтерите по арабските страни, Коми и др. - прекарани през официалния курс - доходите не бяха такива.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #37
                От: Носталгия по 1981г и светлите ликове на Политбюро на балкона на Мавзолея

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Като официален доход, това е реално за нещо миньор, строителен работник на национален обект (БелЯне се строеше по това време), турците, дето се гърбеха на тютюна и подобни. Изключително измежду нискоквалифицираните работници, нежели полковници. Даже на гастарбайтерите по арабските страни, Коми и др. - прекарани през официалния курс - доходите не бяха такива.
                Белене се строеше успоредно с Козлодуй . Та - и там .
                Изобщо, на националните обекти подобна заплата беше постижима .И то не само за тЕя дето блъскат с чуко .

                Мен падането на Тато ( бум!пляс!челото ) ме свари в монтажа на 5-ти и 6-ти блок в Козлодуй (включително с 1 куп командировки в Белене) с 1200 лв. брутна заплата . По онова време инженер с 5 -годишен стаж . По специалността .

                Въпреки това едва ли някой ще намери пост тук , в който да се прехласвам по Златния век .

                ПС. ... а към Иво таксито : хладилниците след 10-ти се изпразниха пак благодарение на Другарите .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #38
                  От: Носталгия по 1981г и светлите ликове на Политбюро на балкона на Мавзолея

                  Интересно пък с какво толкова ги пълнехте тези хладилници (ако не е с деликатеси от роднини от село)?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #39
                    От: Носталгия по 1981г и светлите ликове на Политбюро на балкона на Мавзолея

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Интересно пък с какво толкова ги пълнехте тези хладилници (ако не е с деликатеси от роднини от село)?
                    Е как с какво, като се случеше да има месо в месарницата, татко купуваше по два бута, 'щот не се знае кога пак ще уцели.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Носталгия по 1981г и светлите ликове на Политбюро на балкона на Мавзолея

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Е как с какво, като се случеше да има месо в месарницата, татко купуваше по два бута, 'щот не се знае кога пак ще уцели.
                      Именно. Аз известно време живях без хладилник, щото нЕмаше по магазините хладилници И в "Корекома" нещо се случи по това време, та немаше. Беше гоУем зор. Виж сега, на практика, хладилник не ти трябва, ако не си претенциозен към готвените и печени продукти от топлата витрина на кварталния "супер", а напитките се продават охладени и от буТката пред блока.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #41
                        От: Носталгия по 1981г и светлите ликове на Политбюро на балкона на Мавзолея

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Ти нещо полковник ли си бил преди 90-та г.?
                        Или пак идваме на Татовата класика - кражбА-далаверА?
                        Нее,просто работех на кофти място в Кремиковци където ми останаха и зъбите!

                        И не,хладилника не е пълнен от роднини на село,щото нито имам село,нито имам роднини! Ама винаги си беше така!
                        Иво (таксито) Андреев
                        0988 91 80 50
                        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                        Коментар


                        • #42
                          От: Носталгия по 1981г и светлите ликове на Политбюро на балкона на Мавзолея

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          1. За кое време говориш ?
                          2. Ти и в Долна ли си работил ?
                          1988 година . В долна не съм работил две години служих на военно летище и по неволя съм ги обиколил почти всичките включително и Долна митрополия .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #43
                            От: Носталгия по 1981г и светлите ликове на Политбюро на балкона на Мавзолея

                            Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                            И не,хладилника не е пълнен от роднини на село,щото нито имам село,нито имам роднини! Ама винаги си беше така!
                            И пак не разбрах с какво толкова си пълнил тоя хладилник. Да не е като този случай:
                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Е как с какво, като се случеше да има месо в месарницата, татко купуваше по два бута, 'щот не се знае кога пак ще уцели.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #44
                              От: Носталгия по 1981г и светлите ликове на Политбюро на балкона на Мавзолея

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Интересно пък с какво толкова ги пълнехте тези хладилници (ако не е с деликатеси от роднини от село)?
                              "Пълен хладилник" е образно казано . Символично . Споменаването му се използва като критерий за "потребителска кошница" .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Носталгия по 1981г и светлите ликове на Политбюро на балкона на Мавзолея

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                "Пълен хладилник" е образно казано . Символично . Споменаването му се използва като критерий за "потребителска кошница" .
                                Аз имам съвсем не-символни спомени както от потребителската кошница, така и от хладилника конкретно. И от 80-те, и от 90-те, а и от края на 70-те. Имам и спомен как в София било малко по-добре, ама само по разкази.

                                В началото на 90-те вече живеех в София и вече имаше всеки път по нещо в магазина ама не всеки път ставаше за нещо. По това време в "Демокрация" излизаха карикатури как червената провинция саботира синята София.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X