Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Готварски / Кухненски ножове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Готварски / Кухненски ножове

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    А е те това е хитро,камъни имам и само ми остава къде да ги сложа под правилния ъгъл.

    Мерси много,ще загледам кой прави як модел от тия и се мятам на камьнака пак.
    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    ....

    Има ръчни системи с фиксиран ъгъл
    Аз нали за такова ти говорих
    Аз ползвам е това, плюс още два камъка по ситни 1200 и 2000. Проблема на тези ситеми е , че не ставата за рикърв остриета.
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #32
      От: Готварски / Кухненски ножове

      Става, просто слагаш закръглен камък с радиус по-палък от рикърва.

      Коментар


      • #33
        От: Готварски / Кухненски ножове

        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
        Става, просто слагаш закръглен камък с радиус по-палък от рикърва.

        "Умното си е умно" - както казваше любимия ми учител, по математика
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #34
          От: Готварски / Кухненски ножове

          Айде пак 300 кинта,вьрти сучи все там кацам баси.

          Гледам има Китайци за по 35 и като виждам,че е една плоча с планка и 3 клечки на крьст.........ма пьк как да взема Китайско менте.........пак ще се чете явно.

          Диаманти не става,ако ставаше лесно ма на,свалят много матрял и за скапани ножове проблем няма,но ми трябва нещо което точи след като спре да реже хартия ножа.Сатьри и мачетета ОК ма за тия не става с диамантени плочи,камьк си иска.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #35
            От: Готварски / Кухненски ножове

            Екстра си е диаманта, ама и там е една пара DMT...

            Коментар


            • #36
              От: Готварски / Кухненски ножове

              Екстра ма не за тия,много им сваля от метала някак си,нежни кьм острене ще дойдат.Става за китайци разни,тесли,сатьри от скапаните......е такива разни сечива.Това искало мек камьк и правилния ъгъл за да режело и поне ми харесва как реже то няма да му се пробвам на нов нож с диаманта ми с мекия брус.

              Дебна един сьс строшен врьх и ако не скочи едни луди пари за строшен нож току виж сьм го взел и подкарал как аз си знам,че ще реже на финала е ясно ма дали формата му ще е тая мноооого ме сьмнява.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #37
                От: Готварски / Кухненски ножове

                Няма такова нещо малко, много. Всичко зависи от едрината. Има диаманти 8000 грит.

                Коментар


                • #38
                  От: Готварски / Кухненски ножове

                  А така да,аз пробвах с 600 и сваля та сваля.

                  Разликата между 6000 камьк и 8000 диамант освен в парата каква е?То,че едното е по-финно се вижда,че се хаби по-малко ок,като пара каква е и какви други плюсове вади диаманта?

                  Тия им дават точене с нормални камьни,не мога да напипам с какво ги точат у фабриката,но и това ще стане.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #39
                    От: Готварски / Кухненски ножове

                    600 и камък сваля толкова, просто не се вижда от кашата.
                    По-чисто. Кеф ти сухо, кеф ти вода, кеф ти масло. По-здраво, камък напоен с вода се чупи лесно. Не ти трябва да го подравняваш като се издълбае неравномерно.
                    Точат ги на едни огромни дискове, обляни във вода.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Готварски / Кухненски ножове

                      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                      Да,такова ще ти свърши работа.Потърси обаче и 5000 камък.Поне за мен 3к не е достатъчен за ножовете на КАЙ.
                      Е те тоя сьвет подкарах и поне ми се намира камьк 1000 пробвах един втора рька купен за проби - 1000 сваля та сваля,600 диамант направо му смьква острието на третото прекарване та това е много абразив.
                      1000 идва много,не десетото прекарване и се вижда как яде метала и не ги знам тия от Шун защо такьв камьк препорьчват за точене.Аз пробвах с 3000 за точене и 8000 за финал и си режета реже.

                      Сега и дилемата - ЕДЖ ПРО и ХАПСТОУН нямат нищо над 1000 на камьк,има някакви лентички на по 2000 и 3000 ма това не го знам колко ще остри и от там по мойта странна логика и тоя вариант ЗА СЕГА поне отпада и карам на рька с 3000.Отнема около десетина минути на средно остьр до остьр нож да почне да реже касови бележки как си иска с 3000 камьк,колко ще отнеме да се наостри тьп такьв не знам,но ме сьмнява да ми притрябва 1000,с 3000 камьк си се точи без никакви нерви.

                      Вьпреки това сьм замислил едно ЕДЖ ПРО с 1000 камьк е така да има за по-тежките случаи,но специално за ШУН 1000 според мен му идва много.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #41
                        От: Готварски / Кухненски ножове

                        Босе, пробвай на ръка, на дъното на порцеланова чиния, средно фин порцелан. Стига долния ръб да не е глазиран/гледжосан (нямам идея как се казва). Не става за острене на силно затъпени ножове. Просто всеки път, като нещо не ти хареса как върви ножа в мезето - пътвата чиния от рафта, две движения на страна през дъното и пак проба как реже. Ъгъла се цели. Иска удивително малко практика. И колкото и да е хубав ножа, ако се реже срещу порцелан, спира да реже. Чуе ли се "трак" между ножа и чиният, острието се затъпява в точката на контакта.
                        Последно редактирано от Alexr; 27-10-16, 14:59.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X