Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

    Откривам тази тема, за да може всеки участник - състезател, съдия или наблюдател да сподели своето мнение
    и предложение за корекция и подобряване на действащия досега Правилник за Траялен шампионат на България.
    Аз лично имам предложение, вследствие на сериозно наблюдение - да се промени следното = За всяка асистенция с колан
    да се вземат наказателни точки - така както се вземат за пътеки, джакове, лебедки и т.н.
    Това масово се използва а не се таксува по никакъв начин. Освен това дава мн. голямо предимство на леките
    пред тежките машини - буквално навигатора издърпва окантарения джип с колана, а по-тежките трябва да ползват джак например или пътеки, което се таксува. Мисля, че това ше балансира и изравни донякъде силите. Надявам се, че всеки ще разбере правилно това предложение.
    Очаквам и други преложения за подобряване на сега действащия Правилник
    Samurai Gemax

  • #2
    От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

    НЕ мисля че това е сериозно предложение и вариянт да се приеме НИКАКЪВ.Това е траял тук колана за осигуряване е задължителен и аз го изисквам още на ТЕХ ПРЕГЛЕД,При опасен страничен наклон и реална опасност от обръщане СЪДИЯТА дори трябва да задължи навигатора да го осигури НЕ ДА ГО НАКАЗВА . А ако ги наказваме ВСИЧКИ ЩЕ РИСКУВАТ И ЩЕ СТАНЕ РУСКА РОЛЕТКА ,а се борим за минимален брои обръщания.А доброто осигуряване показва класата на ЕКИПАЖА ,това умение не трябва да се наказва а се ръкопляска.

    Коментар


    • #3
      От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

      Това е траял,и мисля че гемах е прав МАНИПУЛИРАНЕ С КАКВОТО И ДА Е БИЛО ТЕХНИЧЕСКО СРЕДСТВО ТРЯБВА ДА СЕ НАКАЗВА.
      ОФРОУД 4Х4 СЕВЛИЕВО
      0879 86 85 87
      ТРОФИ БЕЗ КАЛ Е КОТО ЖЕНА С МАЛКИ ЦИЦИ,ДОСТАВЯ УДОВОЛСТВИЕ НО НЕ ПЪЛНО....

      Коментар


      • #4
        От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

        ТИ колан за осигуряване и пътека докарваш ли РАЗЛИКА.

        Коментар


        • #5
          От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

          Споко докарвам.А ТИ ПРАВИШЛИ РАЗЛИКА МЕЖДУ ТРАЯЛ И ТРОФИ.ТРАЯЛА В СТАНДАРТ Е КАТО КУЧЕ С ПАДАР НАВИГАТОРА ХВАЩА ВЪЖЕТО И ЦЯЛАТА ЗОНА СЛЕД ДЖИПА ПЪЛНА МАЛОУМЩИНА.
          Последно редактирано от Z_I_P_O; 11-10-16, 23:00.
          ОФРОУД 4Х4 СЕВЛИЕВО
          0879 86 85 87
          ТРОФИ БЕЗ КАЛ Е КОТО ЖЕНА С МАЛКИ ЦИЦИ,ДОСТАВЯ УДОВОЛСТВИЕ НО НЕ ПЪЛНО....

          Коментар


          • #6
            От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

            Хубаво сте отворили тази тема и дано има някакви позитивни мнение и да ги използваме.Мисля обаче че наказанията са точни и работят добре ,да не натоварваме
            още състезателите с несмислени наказания а да ги остави да карат на МАКС и изпитват удоволствие не притеснения от наказания и затова че не дишат в такт също да ги наказваме.По скоро имаме малка промяна за тех безопасност на състезатели и публика .Става въпрос за това че масово състезателите след използване на лебедка не навиват въжето обратно на барабана а го хвърлят вътре в кабината ,което е краино опасно и наи вероятно хората отговорни за траяла ще го коригираме .

            Коментар


            • #7
              От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

              Gemax е прав за колана в Стандарт . В Прототип имаме подобна драма машините със заден завиващ мост имат огромно предимство , да наказваме и тях за всяка маневра със заден мост .

              Коментар


              • #8
                От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                НЕ мисля че това е сериозно предложение и вариянт да се приеме НИКАКЪВ.Това е траял тук колана за осигуряване е задължителен и аз го изисквам още на ТЕХ ПРЕГЛЕД,При опасен страничен наклон и реална опасност от обръщане СЪДИЯТА дори трябва да задължи навигатора да го осигури НЕ ДА ГО НАКАЗВА . А ако ги наказваме ВСИЧКИ ЩЕ РИСКУВАТ И ЩЕ СТАНЕ РУСКА РОЛЕТКА ,а се борим за минимален брои обръщания.А доброто осигуряване показва класата на ЕКИПАЖА ,това умение не трябва да се наказва а се ръкопляска.
                A бе Валери, какви са тези врели некипели ? За какво майсторство говориш ? - за теглене на въже ли ? Никой не казва да няма осигуряване. Просто това е помощно средство , и като такова - нормално е да се таксува. Иначе все по няма да има и Стандартни джипове - с нормална големина - да се борят със Самураите.
                Samurai Gemax

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                  Как ще разбереш кога е осигуряване кога теглене винаги ще има спорове нужно ли е, които си го може си го може.Ние още колчета и ленти не можем да избистрим а това е в първи клас.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                    За да ти стане ясно ще ти дам прост пример, врата с голям наклон и реална опасност от задно салто, естествено че навигатора ще го осигури да не се обърне и същевремено ще го дърпа естествено. Ти си съдия в тази зона как ще отсъдиш.Едното е наказание другото не.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                      Не е така, представи си ситуация - от последния кръг - Разград. - Патрол легнал на корем - и се налага с Хай джак да се помага и Витара - на същото място на корем и не може да мръдне - навигатора я изтегля с колан - няма точки, а Патрола - понеже е тежък - трябва Джак - и ето ти точки. И едното е асистенция и другото . Защо да не се таксува колана ? Не да е забранен, а да се таксува както джак, пътреки лебедки и т.н. Така ще има равнопоставеност. Иначе ще се откажат по-големите коли
                      Samurai Gemax

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                        Не може за всеки КЕМПЕР в трасето да правим правилник всеки си избира машина с която да се състезава нормално е да има плюсове и минуси. Да спрем и завиващи задни мостове,намеква Павле.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                          Ами така както е тръгнало да намаляват състезателите, да не си останете само съдии да се гледате на трасето
                          Samurai Gemax

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                            Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                            Не може за всеки КЕМПЕР в трасето да правим правилник всеки си избира машина с която да се състезава нормално е да има плюсове и минуси. Да спрем и завиващи задни мостове,намеква Павле.
                            Валери кемпера няма плюсове.И като се е почнало защо подкрепяте малките джипки.Не че нещо просто ми е любопитно.Аз приключвам с траяла.
                            Terrano 1 CRV ski doo formula 500
                            И ЛУАЗ за един ден.О898678333

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                              Не съм видял да намаляват в стандартен.

                              Ами то Патролите като са тежки ,да им правим и по-леки изкачвания , и да няма дълбока кал ,че да не затъват.
                              Исузото на Евгени да не е малко ,но пак се представя добре .Жоре ти сега като си правиш ниска машина и дай да обръщаме високите
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X