Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

    Не мисля че каквито и промени да направим в правилника ще има прилив или отлив на състезатели .През последните години сме се старали максимално да го опростим и мисля че в този му вид е горе долу разбираем и лесен и за състезатели и съдии.Винаги може нещо да се коригира но това ще се реши на сбирка на организаторите на ТРАЯЛНИЯ ШАМПИОНАТ.За нас по важни са техническата безопасност да е на високо ниво да не допускаме инциденти .НЕ МИСЛЯ ЧЕ АКО ТЪРСИМ КАК ДА НАКАЗВАМЕ СЪСТЕЗАТЕЛИ ЩЕ ИМАМЕ ГОЛЯМ ПРИЛИВ ,НАПРОТИВ СТАРАЕМ СЕ МАКСИМАЛНО ДА ИМ ДАДЕМ СВОБОДНО ПРИДВИЖВАНЕ В ЗОНИТЕ И УДОВОЛСТВИЕ ОТ СЪСТЕЗАНИЕТО.

    Коментар


    • #17
      От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

      СВЕТЛИ незнам как точно ги толерираме малки жипки ние не сме въвели ограничения нито марка нито модел всеки каквото има .Нямаме толкова много машини за да ги делим и на леки и тежки.

      Коментар


      • #18
        От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

        Никой не пише за разделяне.Но при всеки спорт има категория.Не можеш да вкараш слон в хладилник.Гадно е когато се мъчиш да минеш от някъде три пъти и накрая се откажеш,а дребния мине завие без маневра и финиш.Съжалявам но и нас ни има.Класирането го доказва винаги почти до 6то място са витара, самурай,нива...Няма патрул,терано,паджеро.Не искам да споря или убеждавам никой, просто темата подтиква към изказване на мнение за благото на всички големи и малки.
        Terrano 1 CRV ski doo formula 500
        И ЛУАЗ за един ден.О898678333

        Коментар


        • #19
          От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

          В други държави с по големи традиций от нашите в траяла как е решен въпроса ? Валери – Не може за всеки КЕМПЕР в трасето да правим правилник всеки си избира машина с която да се състезава нормално е да има плюсове и минуси. Да спрем и завиващи задни мостове,намеква Павле Не може за всеки КЕМПЕР в трасето да правим правилник всеки си избира машина с която да се състезава нормално е да има плюсове и минуси. Да спрем и завиващи задни мостове,намеква Павле. това е така . Аз ще си направя завиващ заден мост . Но може би трява да се помисли по въпроса , поне да бъдем два отделни класа в Прото .

          Коментар


          • #20
            От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

            Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
            Gemax е прав за колана в Стандарт . В Прототип имаме подобна драма машините със заден завиващ мост имат огромно предимство , да наказваме и тях за всяка маневра със заден мост .
            Затова и тази година не карах всички състезания.Не ми се бори с вятърни мелници.
            Трябва да помислим да са в отделен клас,но те са само две,та не виждам как ще стане.

            Коментар


            • #21
              От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

              Първоначално публикуван от kodjak Преглед на мнение
              Никой не пише за разделяне.Но при всеки спорт има категория.Не можеш да вкараш слон в хладилник.Гадно е когато се мъчиш да минеш от някъде три пъти и накрая се откажеш,а дребния мине завие без маневра и финиш.Съжалявам но и нас ни има.Класирането го доказва винаги почти до 6то място са витара, самурай,нива...Няма патрул,терано,паджеро.Не искам да споря или убеждавам никой, просто темата подтиква към изказване на мнение за благото на всички големи и малки.
              Има логика в това което предлагаш, но това евентуално може да стане само в стандартния клас защото в другите класове могат да се режат, олекотяват и скъсяват колкото искат. Направи разумно предложение по какъв критерий според теб трябва да стане разделянето- по килограми, по кубатура, по габарити, по конски сили или ...........?
              ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
              ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
              0896 846 246

              Коментар


              • #22
                От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                Аз затова предлагам да се таксуват всички помощни средства, за да има поне малко изравняване на силите при големите и малките машини. Иначе мен малко ме е срам да ме държи някой с колан докато маневрирам. И ако на едно препятствие някой му стиска и минава без колан да го държи, а друг с колан - кой е по голям майстор бе Валери ? И как ще бъде поощрен по-добрия ?
                Или малко ще ви разбърка класирането - от това ли ви е страх ?
                И за какво се опитваме да правим интересни препятствия със странични наклони, стръмни изкачвания и спускания , като с един колан всичко се обезсмисля ? как да се определи кой е по-добре подготвен ? Трябва всички помощни средства да имат еднаква тежест при точкуването. Или да се забранят всички и кой докъдето мойе да стигне
                Последно редактирано от gemax; 12-10-16, 19:38.
                Samurai Gemax

                Коментар


                • #23
                  От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                  Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                  За да ти стане ясно ще ти дам прост пример, врата с голям наклон и реална опасност от задно салто, естествено че навигатора ще го осигури да не се обърне и същевремено ще го дърпа естествено. Ти си съдия в тази зона как ще отсъдиш.Едното е наказание другото не.
                  Валери, мисля. че всички колеги съдии вече са достатъчно обучени за да направят разлика между осигуряване било то странично, предно или задно и заклащане или издърпване на даден автомобил седнал или заседнал в трасето.
                  ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                  ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                  0896 846 246

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                    ЗА клас ПРОТО мога да каже че израснаха много ,на ЗВЕРИНО имаше 8 прототипа което си е чудо ,и за първи път бях съдия в прото .И сега не мога да проумея как КАЧЕТО ИЗПУСНА ПОБЕДАТА .Мина невъзможни врати без завиващ заден мост ,врати които всички минаха на лебедка и сгреши на наи леката врата .БЕШЕ УДОВОЛСТВИЕ ДА ГИ НАБЛЮДАВАМ. Вече задния мост на ИЛИЯН НИКАК НЯМА ДА МУ ПОМАГА ЧАК ТОЛКОВА ,Видях че и със много себераздаване от страна на пилот и навигатор нещата придобиват друг вид .БАИ КОСТА неуморим и с новата машина диша във врата на първите .НОВИТЕ МОМЧЕТА израстват със всяко състезание и със сигурност ще се намесят за стълбичка .ПАВЛЕ и тои с нови доработки и евентуално завиващ заден мост ще си е сериозен екшън .Така че с по умело водене на машината и пълно раздаване на екипажа завиващия заден мост няма да е толкова непобедим,
                    Последно редактирано от valerisuper; 12-10-16, 19:44.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                      ГОВОРЯ че осигуряването не трябва да се наказва защото всички ще рискуват и ще правят бели ,А СЪДИИТЕ НЕ СА ЧАК ТОЛКОВА МНОГО И С МНОГО ОПИТ ,понякога едвам събираме и трябва да му обясняваме кога с колана се наказва и кога не И ВЕЧНИЯ СПОР НЕ ГО ДЪРПАХ А ОСИГУРЯВАМ .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                        А издърпването с колан на окантарен джип ? Както се случи на Разград - да не се ли наказва ?
                        Всяка асистенция трябва да се наказва за да са равни всички доколкото може
                        Samurai Gemax

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                          Всяка асистенция трябва да се наказва за да са равни всички доколкото може . Тук съм за . Ще е по интересно за публиката . И ще облекчи и без това тежката работа на навигатора .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                            На срещата за траялния шампионат ще има и поканени и състезатели предполагам ,предложете го ще го изкоментираме и решим .Предполагам че в часта му когато колана се използва за помощно средство не като осигуряване.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                              Ми то тогава карайте без навигатори....
                              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                                Аз предлагам да премахнем всички наказания за помощни средства и навигатора(ако има такъв) да се вози в джипа.
                                Демек по правилата на "европейците".
                                Кой докъдето и както може.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X