Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

    Ами добре, Оригинален да е. Променените - в Модифициран
    Samurai Gemax

    Коментар


    • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

      Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
      Ами добре, Оригинален да е. Променените - в Модифициран
      А с два завиващи моста къде?
      Не сме дорасли за толкова много класове.

      Коментар


      • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

        Що - Оригинал, Модифициран и Прототип. Който има (оригинална) нетръбна рама и незавиващ заден мост - в Модифициран
        Samurai Gemax

        Коментар


        • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

          За отделните състезания аз нямам никакви забележки. Ама то и бива да има я... Вече толкова години се организират тези състезания, и все от едни и същи хора, и ако не са се научили да ги правят...

          Относно коловете имам две предложения-едното е за това как да се маркира дали е съборен кола, а другото за точното място на кола.

          По първото-много ми хареса една идея, някой беше казал в някаква тема, че вместо колове-някъде из Европа ползват тръби, със сложена топка за тенис отгоре.
          И ако след минаването топката е отгоре-всичко е чисто. Ако топката е паднала-понася се съответното наказание.
          Топките за тенис са скъпи, ама тенис на маса са стотинки, а и вместо цяла тръба може да се ползва парче 20 см, което да се привърже с миши опашки, тиксо, или по всякакъв друг начин за колчето. Може даже да е от ПВЦ тръба за водопровод. И няма да има спорове дали колчето е опряно в две точки на земята, или е подпряно на тревичката... Има ли топче отгоре, или няма...

          Относно точното местоположение на колчето-засичат се разстоянията от два сигурни ориентира(най-често дървета или камъни, и на пресечната им точка се забива кола. В съдийските документи ще има тези данни, за всеки кол който е под съмнение, и като го съборим-няма да има драма с определяне на точното му място.

          Малко е трудничко за мерене, особено, ако метрите са повече от "една рулетка място", ама и на това му се намира колая. Въже с отметка на точните разстояния е напълно подходящо и вършещо работа.

          Тези неща са в графата"Осигуряване на възможно най-еднакви условия за всеки екипаж", та си заслужават, помислете си като се събирате.
          А това с топчетата ми се струва доста лесно изпълнимо, и слага край на споровете дали си съборил кол, или не.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

            Коле ти това където го написа мисли ли го или просто участваш.За колчета и лента всичко почти е избистрено.Малка дилема която трябва да избистрим е колче съборено от буксуване или не пряк допир как да го таксуваме ,има разминаване в съдииски отсъждания което не е добре.В правилника сме записали че при преминаване колчетата трябва да останат прави .
            Последно редактирано от valerisuper; 28-10-16, 22:03.

            Коментар


            • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

              Моето мнение е,че съдиите трябва да научат правилника!Много от тях не са го чели дори!Има съдии които са некомпетентни и не знаят кое е половин врата и кое цяла!?Има и такива които помагайки всъщност пречат!Съдиите трябва да са безпристрастни,да си мълчат и само да отбелязват каквото е нужно в листите си а не да дават съвети или да ти казват коя врата си забравил и как да я атакуваш!

              Другото което мисля,че куца е точкуването за крайното класиране в шампионата!Разликата между точките е толкова голяма,че като караш две състезания и станеш 1-ви после можеш въобще да не караш и си в челната тройка.А тези които карат целия шампионат,но с малко по-слаби резултати нямат шанс за приз!
              "АСК ЗАГОРА 4х4"
              0897937797....по всяко време!

              Коментар


              • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                Павле ,не разбрах точно какъв проблем е имало ?

                Коле ,тия топчета ще ги духа вятъра ,да не говорим като падне в калта ,ако не е вързано ,пък да не говорим ,че ще те поканим ти да връзваш тръбите към колчетата с миши опашки

                Милене ,подкрепям с две ръце ,особено в първата част от поста .
                За класирането трябва да се посмята ,пък и предложи как трябва да са !
                0887/400121 Антон Донев

                Коментар


                • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                  Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                  Ами аз дадох моето предложение за новия сезон - да се таксуват всички помощни средства еднакво - лебедка, джак, пътеки, колан.
                  Също така ако може да се коригират изискванията за Стандартен клас - като е стандартен да е стандартен - мотор, окачване, мостове, врати, прозорци, брони, фарове, стопове и тавани. Пък гумите - каквито искат , само да са до 80 см.
                  Жоре ,то хубаво ,ама кво трябва да направи ,примерно Миленчо/както и много други / ,като си е сменил и продал двигателя ,купил си е по-големи силвърстони от 80 см ,продал си е старите брони и т.н. ?
                  0887/400121 Антон Донев

                  Коментар


                  • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                    Ето един случай който ми се случи като бях съдия-Минава джипа вратата със буксуване на колелетата
                    без да бутне колчетата и продължава да атакува следващата врата и в тоз момент пада колчето на вратата която е минал вече .....
                    ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                    Коментар


                    • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                      То си има клас - Модифициран. Защото иначе няма да дойдат нови състезатели в Стандарт с обикновени коли . Или по-скоро класовете да са : Модифициран, Модифициран Про и Прототип. Сегашния Стандартен - не е стандартен - нито като участващи коли, нито като препятствия
                      Samurai Gemax

                      Коментар


                      • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                        Коле, бях написал, че се видиотяваш, ама го изтрих...
                        Миналата година настоявах да се приеме правилник, който в основата си да не се променя 5 години. За да може всеки състезател да подготви правилно колата си, според изискванията за класа.
                        Против всякакви промени съм, отнасящи се до класовете. Ако организаторите на отделните състезания искат, да си правят "Оригинален".
                        Да, има дребни неща, които може да се променят в правилника.
                        Нека не разваляме готовото и работещото.
                        Моля всеки, преди да пише, да се замисля колко пари и време ще струва на състезатели и организатори предложената от него промяна.
                        Щото акъли много... ама малко са тия, които го отнасят по организацията. И разходите.
                        Последно редактирано от Георги Донев; 29-10-16, 10:47.
                        Георги Донев, 0889 437 687
                        Nissan Patrol Y60

                        Коментар


                        • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                          Нещата с колчетата дали е съборено или не лесно могат да се отчетат само колегите съдии не трябва да бързат да възстановяват колчета докато не се подпише навигатора. Подпише ли се натам да се оправя, няма право на претенции. Напълно съм съгласен, че съдията трябва да отразява само това което се случва на терена без да се меси на екипажите.
                          ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                          ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                          0896 846 246

                          Коментар


                          • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                            Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
                            Коле, бях написал, че се видиотяваш, ама го изтрих...
                            Миналата година настоявах да се приеме правилник, който в основата си да не се променя 5 години. За да може всеки състезател да подготви правилно колата си, според изискванията за класа.
                            Против всякакви промени съм, отнасящи се до класовете. Ако организаторите на отделните състезания искат, да да си правят "Оригинален".
                            Да, има дребни неща, които може да се променят в правилника.
                            Нека не разваляме готовото и работещото.
                            Моля всеки, преди да пише, да се замисля колко пари и време ще струва на състезатели и организатори предложената от него промяна.
                            Щото акъли много... ама малко са тия, които го отнасят по организацията. И разходите.
                            Браво Шефе.

                            Коментар


                            • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                              Шефче ти си господ Донев.

                              Коментар


                              • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                                То хубаво съдиите съдиите ама знаете че идваме на доброволни начала, за да изисквате от нас даите и вие нещо. Знаете че си поемаме пътни и разходи на всяко състезанид около 150до 200лв поне половината подсигурете да може да искате или по добре ни изреждаите наравно със спонсорите ЗАЩОТО СЕГА СМЕ ТАКИВА.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X